Andy padl v derby s Alfou

Liberec, Jablonec n. N. /FOTOGALERIE/ - Druholigové futsalové derby v jablonecké hale přineslo překvapení na úkor favorita.

8.12.2009

Mistrovské utkání, derby, mezi SK Alfa Liberec a Andy Liberec, které se hrálo na palubovce Městské haly Corny v Jablonci nad Nisou.Foto:

Futsalové derby libereckých týmů, ve kterých nastupuje celá řada jabloneckých fotbalistů, ve II. lize mělo překvapivého vítěze. Vedoucí celek soutěže Andy prohrál s Alfou, takže se v tabulce na něho dotáhl plzeňský Indoss. A to na jeden bod.

Alfa Liberec - Andy Liberec 5:3 (3:1)
V opatrném začátku ani jedna strana nechtěla udělat chybu. Takže se hrálo opatrně. V 15. minutě se konečně změnilo skóre, a to zásluhou Betyara z Andy. Andy se pak zbytečně hnal dopředu. Také proto měli hráči Alfy několik šancí, ale špatně vyřešili finální přihrávky, když měli brejky tři na dva i na jednoho.

Přesto se tři minuty před koncem gólově prosadil Krejčík, který v minutě vstřelil dvě branky. Dílo zkázy pak dokonal Rác a Alfa vedení zvrátila ve svůj prospěch. „Asi jsme měli sebevědomí až příliš nahoře, protože jsme do zápasu nedali vše. Soupeře jsme pouštěli do šancí a nechávali našeho gólmana častokrát na holičkách,“ poznamenal hrající prezident Andy Andreas Mrija.

Šance byly na obou stranách, ale byla to pouze Alfa, která zásluhou dvou tref Ondřeje Novotného vedla již 5:1. V tu dobu měl tým Alfy hru pod kontrolou. Od 10. minuty však futsalisté Andy přešli do tvrdšího presinku a soupeř neudržel míč. Andy se tak dostal do tlaku, ale koncovka se moc nedařila. Favorité snížili na 3:5, a to již na hřiště se zpožděním přišel jeho špílmachr Sentivan. Andy se jeho zásluhou vzchopil a nebylo nic rozhodnuto.

Poslední čtyři minuty hrál Andy pochopitelně power-play, ale z velkých šancí se gólově nic neurodilo. „Výsledek konečně odpovídá předvedené hře. Konečně jsme se po dvou předcházejících nepovedených závěrech utkání dokázali prosadit bodově,“ chválil trenér Alfy Jiří Ouředník.

„Měli jsme začít power-play hrát dřív. Nedá se nic dělat. Neměli jsme kompletní sestavu oproti minulým zápasům, ale s tím nic neuděláme. Musíme na prohru zapomenout a soustředit se na poslední dva zápasy roku. Nyní hrajeme již ve středu 9. prosince od 20 hodin v Jablonci proti Mladé Boleslavi. Uděláme vše proto, aby Andy zůstal na čele soutěže,“ dodal Mrija.

Branky: Krejčík 2, O. Novotný 2, Rác - Betyar, Němec, N. Daníček. Alfa: P. Novotný - Krejčík (31. Švorc), P. Vrabec, K. Vrabec, Kotyza, O. Novotný, Rác, Kuželka, Pszyk. Andy: Zíka - Janáček, Němec, Makula, N. Daníček, R. Daníček, Mrija, Betyar, O. Kutílek, Sentivan.
8.12.2009 VSTUP DO DISKUSE

I. B třída východ Lučany - Roztoky u Jilemnice 1:0 (1:0). Lučany - zelené dresy.
8

První zápas byl ve vysokém tempu

Městská policie Jablonec nad Nisou.

Opilá žena s dítětem v kočárku nadýchala skoro tři promile

Vlci zadávili přes 30 jehňat

Frýdlantsko – Smečka vlků poprvé zaútočila na Frýdlantsku. Šelmy zde zabily 4 dospělé ovce a 32 jehňat.

POZVÁNKA: Vratislavice budou ve čtvrtek patřit módě a Beatě Rajské

Vratislavice n. N. – Na autorskou módní přehlídku poslední kolekce návrhářky Beaty Rajské zvou ve čtvrtek Vratislavice.

Rozbil okno auta, aby si nakonec nic neodnesl, kabelku zahodil

Jablonec n. N. – Dosud neznámý pachatel v neděli odpoledne mezi tři čtvrtě na pět a sedmou hodinou vnikl po rozbití okna dveří do vozidla Renault Thalia, zaparkované v areálu bývalé porodnice v ulici Turnovská.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".