Domácí vedli již 2:0, když v závěru poločasu „zbaštil“ sudí nahraný pád Bílka v pokutovém území a odpískal penaltu, kterou proměnil „filmař“ Bílek. Po změně stran Jabloneček skóre otočil a vedl 3:2. Několik vteřin před koncem dělbu bodů zařídil svým druhým gólem v zápase Dočekal.

„Tak nevím zda se mám radovat, nebo ne. To co v zápase předvedl sudí Rakouš se jen tak nevidí. Úplně nám zkazil chuť do další práce,“ konstatoval po zápase znechucený trenér Lučan Dalibor Motejlek.

Sudí Rakouš byl ústřední postavou zápasu a nutno říci, že svojí režií do jinak pěkného utkání nezapadl a duel se vůbec nepovedl. Souboj dvou aspirantů na postup se vzhledem k sněhové pokrývce nehrál v Lučanech, ale na UMT v Břízkách, čím měli oba soupeři takřka domácí prostředí, neboť zde hráli zimní turnaj.

Po úvodním oťukávání měli první vážnější šanci hosté, a to ve 20. minutě, ale Jiří Ďoubalík v dobré pozici pálil vysoko nad. Domácí prakticky z první vážnější akce skórovali, když Hradecký na vlastní polovině vystihl přihrávku, potáhl míč a jeho přetažený centr vrátil před branku důrazný Dočekal a Bělohlávek prakticky břichem doťukl do braky. Hned vzápětí pálil prudce, ale nepřesně hostující A. Brož. O čtyři minuty kopali hosté přímý kop, ale Bílek mířil nad.

Ve 40. minutě domácí podruhé udeřili. To takřka na polovině hřiště rozehrávali trestný kop, ze kterého poslal míč do šestnáctky Maňák, na jeho centr si naběhl Dočekal a přímo z voleje zavěsil. Jabloneček byl zcela dezorientován, ale do hry ho hned vzápětí vrátil sudí Rakouš. Bílek se hnal za míčem do pokutového území, vyskočil, zařval a padnul. Rakouš jeho teatrální výstup nepotrestal žlutou kartou, ale nařídil proti Lučanům pokutový kop, který Bílek střelou k tyči proměnil.

Vlna nevole se poté snesla na sudího a domácí příliš diskutovali, než aby se věnovali hře, což bylo spíše k jejich škodě. Po změně stran se však Lučany uklidnily, měly tlak a blízko třetí brance byl po rohovém kopu Bělohlávek, ale trefil pouze břevno. Vzápětí pálil těsně vedle Svoboda.

V 73. minutě hosté srovnali, když Ďoubalík prošel snadno obranou Lučan a střelou na zadní tyč překonal bezmocného Trytka, který vystřídal zraněného Kotyka. O pět minut později již hosté vedli, kdy Bílek povodil v šestnáctce unaveného Cicvárka a z úhlu propasíroval míč do sítě. Hektický závěr se pak sudímu zcela vymknul.

Řadu zákroků volajících po kartě velkoryse pustil a v 89. minutě přehlédl evidentní ruku v šestnáctce Jablonečku i následný faul v šestnáctce Lučan po brejku Jablonečku. Domácí se však s porážkou nechtěli smířit a blízko vyrovnání byl Hrabánek, který ve vyložené šanci z malého vápna přestřelil.

Co nedokázal Hrabánek, dokázal Dočekal v posledních vteřinách zápasu, kdy zpracoval centr do šestnáctky a z otočky k tyči srovnal na konečných 3:3. „Klukům nelze nic vytknout. Hráli, makali, ale proti dvanácti se hrát nedá. Penalta byla vymyšlená, to že byla nahraná mi po zápase potvrdil i hráč, který v šestnáctce padl. Jsem z toho smutný,“ sdělil domácí kouč Motejlek.

Branky: 40. a 90. Dočekal, 27. Bělohlávek – 43. (PK) a 78. Bílek, 73. J. Ďoubalík. Rozhodčí: Rakouš (5) – Šubrt, Mikule. ŽK: Dočekal, Kotyk, Hrabánek – Nechanský, Šír, Bílek. Diváků: 200. Lučany: Kotyk (61. Trytko) – Cicvárek, Vokuš, Hradecký – Svoboda, Maňák, Beránek, Hrabánek, Dočekal – M. Dítě, Bělohlávek (78. Čech).