FK ŽBS Železný Brod – FC Lomnice n. Pop. 5:1 (1:0)

Další důležitý zápas čekal na brodské fotbalisty v sobotním krásném odpoledni. Lomnice byla v tabulce o dva body před Brodem a tak se čekal vyrovnaný zápas. Opak byl pravdou. V 6.min. se dostal k zakončení na dlouhou nohu Šimek, ale brankář hostí byl blízko a tak první šance zůstala nevyužita. V 8.min. měl velkou šanci Kovář, ale hlavou zakončil velmi slabě. V 18.min. špatně vyběhl z branky na vysoký míč brankář Kopal, ale míč dokázal odkopnout u tyče Kovář. V 22.min. po rohu Havla přišel gól Maryška, který hodně šel na vrub brankáře Lomnice. Do poločasu ještě dvakrát unikl hostující obraně Havel, ale Šefr ani jednou nezakončil přesně. V poslední minutě prvního poločasu zahrozil hostující kanonýr Drahoňovský, ale Kopal vyrazil gólovou hlavičku na roh. Brod v poločase vystřídal a na hřiště přišel Kysela, který hru Brodu výrazně oživil. Hned v 48.min. se Kysela dostal do brejku a střelou podél brankáře zvýšil na 2:0. V 56.min. unikl po přihrávce Kotlára T. hostům Havel, který pěknou ranou z vápna zvýšil na 3:0. V 58.min. přišla nejhezčí akce zápasu. Domácí nejprve vykombinovali hosty na své polovině, Kotlár T. se následně vyhnul ofsajdové pasti a patičkou uvolnil Havla, který před brankou našel Kyselu, který do prázdné branky zvýšil již na 4:0. Poté si domácí vybrali slabší desetiminutovku a dovolili hostům po penaltě Drahoňovského snížit v 65.min. na 4:1. Pak zahrál nesmyslně rukou Kovář a přišel nebezpečný přímý kop, který skončil těsně vedle. Definitivní uklidnění přišlo v 79.min., kdy Picek vyslal do brejku Štastného, který vstřelil svůj první gól za A tým. Brod si tak připsal druhou jarní výhru.

Sestava: Kopal, Kovář, Musílek, Maryško, Král, Makula (80.min. Kotlár M.) ,Picek, Šimek, Kotlár, T. Havel (63.min. Štastný), Šefr (46.min. Kysela)m Rozhodčí: Havel ŽK: 2:1 Diváků: 126(db)