V sobotu se totiž zúčastnili turnaje Pohár města Děčína, kde obsadili druhé místo za celkovým vítězem Slovanem Varnsdorf. Třetí příčku získala rezerva Jablonce a čtvrtý skončil hostitelský Řezuz Děčín.

„Hrálo se na dvakrát třicet pět minut, což v tomto velice horkém počasí bohatě stačilo. V prvním zápase Českolipští porazili Děčín po penaltové loterii, když v normální hrací době byl stav 1:1, a postoupili tak do ve finále. Zde podlehli nejtěsnějším rozdílem 0:1 Varnsdorfu,“ informoval Miroslav Dalík, spolupracovník Deníku a oddaný funkcionář českolipského klu­bu.

Asistent trenéra Radima Nečase, Milan Slipčenko, po návratu z turnaje přiznal, že obě utkání ukázala, kde má nově se rodící tým od Ploučnice největší slabiny. „Je ale předčasné dělat z nich nějaké závěry. Jsme na začátku přípravy a s Radimem jsme se shodli na tom, že nám tento turnaj posloužil hlavně k tomu, abychom všechny hráče, kteří zde momentálně jsou, více poznali po jejich herní stránce,“ poznamenal Slipčenko.

Skóre zápasu otevřel již ve 4. minutě Mičkal, jenž obešel obránce a jeho nepříliš povedený střelecký pokus skončil za brankovou čáru – 0:1. Největší šanci k vyrovnání měli domácí v 16. minutě, kdy Demčenko (bývalý hráč Č. Lípy) vystřelil, gólman Špicar byl již překonaný, ale vše zachránil jeden z hostujících obránců, který míč odkopl do bezpečí. Z následné akce domácích čaroval v brance Špicar, když vytáhl nad branku Kurtovu střelu.

Děčín se dočkal v 52. minutě: z trestného kopu se k tyči trefil Novák – 1:1.

V rozhodujícím penaltovém rozstřelu měli přesnější mušku Českolipští, konkrétně Silný, Štálík, Zeman, Vodrážka a Finklár. Za soupeře byl neúspěšný ve čtvrté sérii Demčenko, a tak o prvním finalistovi bylo rozhodnuto.

Sestava Č. Lípy: Špicar – Parys, Silný, Ondráček, Vodrážka – Finklár, Štálík, Holeček (58. Kaňkovský), Diviš (63. Beran) – Mičkal, Zeman.

Ve druhém utkání prohráli junioři Jablonce se Slovanem Varnsdorf 0:2 (Vavroušek, Novotný z PK), ale v souboji o třetí příčku s Děčínem byli úspěšnější, když vyhráli 3:1.

„Na finále si přivezl Varnsdorf jedenáct čerstvých hráčů a hned v osmé minutě rozhodl o svém turnajovém prvenství. Štálík totiž ztratil míč, načež soupeř rozehrál rychlý protiútok a Jordák poslal míč do prázdné Chadrabovy branky,“ popsal situaci Dalík.

Také po pauze měl více ze hry Slovan, ale skóre se nezměnilo, a tak Arsenal odjel domů s pohárem druhého nejúspěšnějšího mužstva děčínského turnaje.

Sestava Č. Lípy: Chadraba – Parys, Beran, Ondráček, Krasnický – Diviš (32. Finklár), Štálík, Holeček (36. Silný), Šíma – Ševčík (36. Zeman), Kaňkovský.