Derby dvou místních týmů mělo silný náboj

Jablonecko - Sousedé v tabulce, rivalové na hřišti, fanoušci dali na většině hřišť přednost hokejovému utkání českého týmu, ve Mšeně přišli o hodně

18.5.2015

Fotbal - ilustrační snímekFoto: František Géla

Mšeno - Železný Brod 1:1 (1:0)

V utkání krajského přeboru se sešla dvě mužstva, která si v tabulce dýchají na záda.

V úvodu zápasu se mohli prosadit hosté, avšak Maryškova střela skončila na břevně domácí branky. Ve 32. minutě skvěle uprostřed hřiště vyhrál souboj domácí Zikmund a z jeho vítězství profitoval Kulhánek, který zajistil pro domácí vedení 1:0. O čtyři minuty později Mrklas precizně našel Zikmunda. Ten však stoprocentní gólovou šanci neproměnil. A o další tři minuty déle se v útoku objevil Mrklas. Ale jeho volej branku nepřinesl.

Penaltu proměnil

Ve druhém poločase měli výbornou příležitost na kopačkách Novotný i Mrklas. Ale ani oni pro Mšeno vítězství nepojistili. A tak přišel fotbalový trest, když hostující Holeček se nechal šikovně faulovat v pokutovém území. A Šimek pak penaltu s přehledem proměnil. Hosté v těchto chvílích byli fotbalovější. Jejich snaha vyústila málem v 80. minutě. To se hostující Kysela řítil sám na brankáře Kobachidzeho. Ten však ale bravurně a v poslední vteřině jeho šanci zmařil. Rozhodnout utkání mohly ještě hlavičky Macháčka a Čecha. Jejich pokusy ovšem skončily těsně nad brankou Železného Brodu. V posledních minutách se zápas odehrával v klidném tempu.

Vladimír Mařas, trenér Mšena, k výkonu svého týmu řekl: „Před utkáním bych bral bod. Názor nezměním ani po jeho skončení. I když jsme vedli a měli příležitosti, je tato remíza zasloužená. Ve druhém poločase byl Brod fotbalovější. Mohli jsme s ním i prohrát. Neuměli jsme si pojistit vedení. Kdybychom dali na 2:0, byl by asi další vývoj zápasu jiný. Ve druhém poločase soupeř hodně tlačil do vyrovnání. O dělbě bodu ale rozhodla penalta. Brod potvrdil, že má svoji kvalitu."

Co na to soupeř?

Za brodský tým okomentoval vývoj zápasu Jaroslav Kletečka: „ V dalším derby Brod opět remizoval. V úvodu byli hosté lepší. Již ve 4.minutě se dostával do šance, ale Holeček špatně nahrál Kyselovi, a tak bylo po šanci. Holeček měl i další příležitost, když se pěkně uvolnil přes čtyři hráče. Ale poslední klička již byla navíc a šanci mu zneškodnil brankář Kobachidze. V 15.minutě trefil břevno Maryško. Některé další náznaky šancí Brod také nevyužil. A tak přišla 33.minuta, kdy Mšeno podniklo ojedinělý brejk, který nakonec skončil vedoucím gólem domácích 1:0. Obdržený gól Brodem otřásl a až do konce poločasu se dostal pod tlak."

Zasloužená remíza

Jaroslav Kletečka ještě uvedl, že domácí mohli dvakrát zvýšit, ale branku hostí Mšeno netrefilo. V 65. minutě, po Šimkově úspěšné penaltě, se hra vyrovnala. „Největší šanci ale měl brodský Kysela, který mazal sám na prázdnou branku Mšena, když předtím obešel i brankáře Kobachidzeho. Jenže se dostal do úhlu a prázdnou branku netrefil. A tak se v samotném závěru již oba týmy spokojily s konečnou remízou," dodal Jaroslav Kletečka.

Sestava Mšena: Kobachidze Flek, Heinrich, Macháček, Daniel Kulhánek, Krámský, Pešat (82. Janovský), Novotný (90. Verner) Zikmund (57. Čech), Mrklas.

Sestava Železného Brodu: Kopal - Kotlár M. (46. Aubrecht), Šilhán, Berka, Kovář, Grebeníček ml., Maryško, Šimek, Picek, Kysela, (83. Grebeníček st.), Holeček (68. Podstavek).

Branky: 32. Kulhánek 61. Šimek z penalty. ŽK: 0:2. Rozhodčí: Horáček.

18.5.2015 VSTUP DO DISKUSE

Omilostněný Jiří Kajínek před bystrckým bytem řekl, že zatím se setkává se samými dobrými reakcemi lidí.
12

Můj soused zabiják: lidé z Bystrce Kajínka většinou vítají, cítí se i bezpečněji

Utkání Slovanu Liberec (v modrém) proti Bohemians Praha 1905. Vlevo domácí Tomáš Souček ve výskoku

Ligový finiš: zamíchá liberecký Slovan pohárovými kartami?