VYBERTE SI REGION

Derby rozhodl Sedlmajer

Jablonecko - Hamry porazily Mšeno, Lučany vyhrály ve Stráži p. R. a Zásada podlehla Lomnici.

5.5.2008
Fotogalerie
4 fotografie

Fotbalový zápas Velké Hamry x Jiskra Mšeno. J. Lietava v souboji se Sedlmajerem z Hamrů.Foto: Petra Slámová

Čtyři týmy okresu bojovaly o body v 19. kole I. A třídy. V jabloneckém derby domácí Jiskra Mšeno podlehla „zraněními rozloženým“ Hamrům 2:3, stejným výsledkem vyhrály Lučany ve Stráži p. R. a Zásada, bojující o záchranu, nestačila v Lomnici na místní tým, jemuž podlehla 0:3.

Mšeno – V. Hamry 2:3 (2:1). Mšeno prahlo po prvním skalpu Hamrů v soutěži, ale nezačalo dobře a již v 9. minutě inkasovalo z kopačky Serbuse, jehož gólová akce zaváněla ofsajdem, ovšem arbitři hru jako postavení mimo hru neposoudili, a tak hosté vedli. Domácí srovnali v 19. minutě, kdy se krásně trefil Petr. Do té doby byli domácí jasně lepší a měli převahu i šance. Vrabcův šikovný pokus poskakoval po břevně a následně střela Petra mířila mimo. Do vedení šli domácí po krásné kombinační akci, kterou střelou do prázdné branky zakončil David Ryšavý. Druhou půli začali domácí náporem a během dvaceti minut měli nejméně čtyři tutovky, v nichž se ocitli zejména Petr a Švorc, ale oba své šance zahodili. Hosté hrozili z brejků a první varování Serbuse, které hasil Zounek, domácí obrana nevzala vážně. Tentýž hráč dostal krásný pas za obranu, v 76. minutě všem unikl a podél bezmocného Zounka dal vyrovnávací gól. Domácí se stále snažili o vstřelení vítězné branky, ale to se podařilo hostům. V 87. minutě zahrával Sedlmajer trestný kop, skrz zeď míč zamířil k tyči a brankář Zounek už na něj nedosáhl. Závěrečný zoufalý nápor Mšena k vyrovnání nevedl, a tak hosté, kteří přijeli se slepeným kádrem, odvezli cenné tři body.

Branky: 19. Petr, 44. Ryšavý – 9. a 76. Serbus, 87. Sedlmajer. Rozhodčí: Miklovič. ŽK: 1:0. Diváků: 40. Mšeno: Zounek – Hýř (10. Hadidi), Škvor, O. Lietava, Matoušek – J. Lietava (72. Čermák), Vanc, Vrabec, Ryšavý – Petr, Švorc. V. Hamry: D. Miček – V. Prousek – Říbek, Titlbach (62. J. Miček) – Průcha, Tomeš (33. L. Prousek), Tesár (86. Pešat), Bursa – Kříž – Sedlmajer, Serbus.

Stráž p. R. – Lučany 2:3 (1:2). Hosté začali skvěle a ve třetí minutě dal jejich vedoucí branku Čech. Domácí poté přidali, ale dobře hrající Lučany pozorně bránily, přesto ve 22. min. kapitulovaly, když vyrovnal Lebduška. Jenže hosté, kteří si přijeli pro tři body, hráli i nadále aktivně a ve 45. minutě nejprve Bělohlávek po centru Maňáka trefil břevno a z následného rohu dal druhý gól hostů. Po změně stran měl velkou šanci Šich, ale brankář jeho střelu vytáhl a v 55. minutě domácí srovnali. Poté se hrál fotbal od vápna k vápnu a rozhodující okamžik přišel v 67. minutě. To střelu Čecha zastavil na brankové čáře domácí kapitán Vinš, který „hasil“ požár za překonaného brankáře. Uviděl však červenou kartu a hosté kopali penaltu, kterou zkušený Maňák proměnil. V závěru hosté tlaku Stráže odolali a vyhráli.

Branky: 22. Lebduška, 55. Wurdák - 3. Čech, 45. Bělohlávek, 67. Maňák. Rozhodčí: Mrkáček. ŽK: 2:3. Diváků: 60. Lučany: Kotyk – Hrabánek, Vokuš, Hradecký – Svoboda, Beránek, Šich (85. Jelínek), Maňák – Čech (88. Hanus), M. Dítě, Bělohlávek (90. J. Dítě).

Lomnice – Zásada 3:0 (2:0). O body potřebné k záchraně přijela Zásada bojovat do Lomnice. Vzhledem k neúčasti jediného jarního střelce Fišera, vsadili hosté na důslednou obrannou taktiku, která jim vycházela necelou půlhodinu. Ve 28. min. po úniku a následném centru otevřel skóre Láska. Ještě předtím, ve 12. min. však byl v pokutovém území zcela evidentně sražen Čech, rozhodčí Rakouš ale nenašel odvahu zapískat. Jedinou vážnější šanci Zásady měl v první půli Čech, ale mířil mimo. Jestliže v první půli hráči obou mužstev mnoho fotbalu nepředvedli, druhá polovina byla ještě chudší. Hned v úvodu se ocitl v dobré střelecké pozici Nezavdal, ale jeho zakončení postrádalo razanci. Domácí poté měli více ze hry a ke druhému jim pomohli hráči Zásady, a to hrubkou, kterou potrestal Stehlík. Stejný hráč pak dal konečnou podobu výsledku tři minuty před koncem, když jeho dělovka z 16 m skončila v síti potřetí.

Branky: 28. Láska, 78. a 87. Stehlík. Rozhodčí: Rakouš. ŽK: 1:4, 40 diváků. Zásada: Mrkvička - Kubát, Rožeň, Pavlata, Blažek - Krejčík (87. Kotyza), Tichý, Čech, Nezavdal (78. Prousek) - Mirabile, Ráliš.

Autor: Jiří Endler