Derby vyhrávaly domácí celky

Jablonecko - Kokonín v Jenišovicích vedl již 3:0, ale nakonec domů do Jablonce odjel bez bodů. Tři fotbalové derby v rámci fotbalové I. B třídy východ byly k vidění v 19. kole. V nich body zůstaly v držení domácích celků.

5.5.2009

Utkání 1. B třídy mezi Železným Brodem B a Bozkovem. Foto: Karel Čermák

Jenišovice – Kokonín 5:3 (0:1).
Utkání mělo nevídaný průběh. Když po hodině hry prohrávali domácí po hattricku Čermáka s outsiderem z Kokonína 0:3, zdálo se pro ně vše ztracené. Hráči Jenišovic si to ale nemysleli. „Doslova je nakopla první branka, kterou vstřelil M. Hanuš. Přimáčkli soupeře k jejich brance a nedali jim do konce zápasu vydechnout,“ sdělil sekretář Jenišovic Jiří Nesnídal. Důležité bylo, že domácí trenér Karela poslal do přední linie Vaněčka a Miroslava Hanuše. Od té doby se už hrálo jen před brankou hostí. „Deset minut před koncem bylo vyrovnáno po nádherném trestňáku Vaněčka, ale domácí se ani s tímto stavem nespokojili. Střelec dne M. Hanuš dovršil hattrick a Marek přibalil hostím ještě jeden gól na rozloučenou,“ řekl spokojený sekretář.

Branky: 70., 75. a 89. M. Hanuš, 81. Vaněček, 90. Marek - 30., 55. a 61. (PK) Čermák, Rozhodčí: Urbánek, ŽK: 1:0, Diváků: 40. Jenišovice: Sucharda - D. Hanuš, Vaněček, Plechatý, M. Hanuš - Pekař, E. Dvořák, Vodháněl (65. V. Kalousek), Soudský (46. Mikula) - Trč, Marek. Kokonín: Chudoba - Berndt (25. J. Šilhán), Malý, Mokráň, Svoboda - Šilhánek, Čermák (65. Chuchla), Štichauer (71. Volf), Firman - M. Šilhán, Maixner.

Držkov A - Rokytnice 0:2 (0:0).
První poločas se hrál vcelku slušný fotbal na obou stranách. Domácím radost po pěkném trestném kopu Vaňka z 25. minuty zkazil hostující brankář. Ve 39. minutě ohrozil hostujícího gólmana ještě Hruška a závar před brankou o minutu později zakončil Polman střelou těsně nad břevno. Po změně stran hostující tým značně přitvrdil a dvěma brankami zápas rozhodl ve svůj prospěch. „Po třech zraněných z mistrovského zápasu ve Víchové jsme ve druhém poločase přišli o další dva hráče. Doufáme, že se nám do příštího zápasu někteří uzdraví a vrátí se zpět do hry,“ věří v uzdravení hráčů trenér Držkova Petr Černý.

Branky: 61. a 75. Málek. Rozhodčí: Vrtal. ŽK: 2:3. Držkov: Šverma - Hlubuček (50. Somr), Škaloud, Machula - Nikodým, Hruška, Linhart, Vaněk, Polman - Peterka, Stumer (68. Prousek).

Ž. Brod B – Bozkov 3:5 (3:2).
Favorit sice splnil papírové předpoklady, ale Brod byl lepším týmem. Za domácí nastoupily i dvě posily z A týmu Šimek a Šilhán. Domácí tým třikrát vedl, ale hosté vždy dokázali srovnat skóre zápasu. V závěru tři body pro Bozkov zařídil exbrodský Červený, jenž dvě branky dal a poslední zařídil.

Branky: 8. Vele, 19. a 38. Linka – 14., 21. a 92. Burnus, 78. a 87. Červený, 21. Rozhodčí: Černý. ŽK: 6:3. Diváků: 105. Ž. Brod: Koťátko – Halama (66. Podstavek), Mařík, Vele, Šich – Linhart, Havlíček (76. Tunka), Šimek, Javůrek - Šilhán, Ji. Linka.

Malá Skála A – Plavy A 6:4 (1:1).
Po vyrovnaném prvním poločase se ve druhé půli strhla divoká přestřelka. Hosté vedli, ale domácí skóre otočili a v pohledném ofenzivním zápase nakonec body zůstaly doma.

Branky: Pekárek 2, P. Daníček 2, R. Daníček, Makula, (PK) – Rimský 3, Harik. Rozhodčí: Zlatník. ŽK: 2:2. ČK: 1:1 (Šída – Jón). Diváků: 60. M. Skála: Krause – R. Daníček, Cafourek, J. Kotrba, Havlík – Z. Kotrba (8. Kobrle), Pekárek, Šída, Novák (60. Mrkvička) – Makula, P. Daníček. Plavy: Lejsek – Pitro, Černý, Korotvička, Jón – Votoček, O. Konopásek (65. J. Konopásek), Šimerda, Harik (70. Tomíček) – Brezar, Rimský.

Mšeno B – Zásada 1:0 (1:0).
Mšeno začalo velkolepě, hosté se patnáct minut nedostali za půlku. Z řady šancí domácí proměnili až tu v 15. minutě, kdy se trefil Škvor. Od té doby si zuby nehty bránili výsledek. K hubené výhře pomohl i vynikajícími zákroky brankář Šponar.

Branka: 15. Škvor. Rozhodčí: Hnětýnka. ŽK: 3:1. Diváků: 35. Mšeno B: Šponar – Vaněk, Chroustovský, Čermák st., Duštíra (46. Vogt), Zámečník – Novotný (58. M. Hujer), Čermák ml., R. Hujer – Koudelka (75. Fedák), Škvor. Zásada: Mrkvička – Beneš, Šourek, Boudík, Kubát – Weber, Varga, Mil. Kopal, Postula – Krejčík, Mich. Kopal.

Autor: Jiří Endler

5.5.2009 VSTUP DO DISKUSE

Utkání Slovanu Liberec (v modrém) proti Bohemians Praha 1905. Vlevo domácí Tomáš Souček ve výskoku

Ligový finiš: zamíchá liberecký Slovan pohárovými kartami?