Pěnčín – Jablonec n. J. 5:3 (3:1)

Pěnčín potřeboval nutně vyhrát, protože po dvou kolech byl stále bez bodu. Domácí měli lepší vstup do utkání a prvních pětadvacet minut hráli skvělý fotbal. Odměnou jim byly tři branky, které prakticky určily další osud zápasu. Nicméně Jabloneček se nevzdal a ve 33. minutě snížil na 3:1 Šilhán. Pár minut před odchodem do kabin mohl Pěnčín navýšit své vedení, ale brankář Sedmihorek byl proti. Ve druhém poločase nechtěl Pěnčín dopustit nějaký zásadní zvrat, ale bohužel k němu málem došlo. V 64. minutě se z nenápadné akce prosadil Vrána a rázem byl rozdíl jen jednobrankový. Pak si vzal osud výsledku do svých rukou Mrklas a dvěma individuálními akcemi přidal další dvě branky, čímž nejen dovršil hattrick, ale definitivně zpečetil zisk prvních podzimních bodů. V první minutě nastavení se sice ještě prosadili hosté, když branku vstřelil Holman. To však už na výsledek nemělo velký vliv. „Vítězství je zasloužené, Mrklas si za zápas zaslouží absolutorium. Celý tým hrál dobře, těch prvních pětadvacet minut byla krása. Musím pochválit také rozhodčího Poživila za jeho výkon. Snad nás tenhle výsledek nakopne k lepším výkonům a dostaneme se do horní poloviny tabulky, kde bychom chtěli po podzimu být. Takové čtvrté páté místo,“ míní vedoucí Pěnčína Ivan Matějček.

Branky: 18., 72. a 88. Mrklas, 6. Záveský, 15. Matějček P. – 33. Šilhán, 64. Vrána, 91. Holman. Rozhodčí: Poživil, ŽK: 1:2. Diváků: 60. Pěnčín: Pivrnec – Konopásek, Sobotík, Balásek, Sekerák – Záveský, Mrklas, Matějček J., Matějček P. (89. Jiskra) – Pszyk, Chlomek (75. Zapadlo).

Desná – Košťálov 5:4 (2:2)

Utkání se hrálo převážně za vytrvalého deště, ve kterém přichystali oba soupeři divákům nevídanou přestřelku, ze které nakonec vyšli vítězně domácí fotbalisté. Stejně jako minulý týden v Sedmihorkách nezachytila Desná úvod utkání a již v 8. minutě šli hosté do vedení, když domácí obrana zaspala a poté nedokázala oddělit od míče důrazného Zboroně, který vstřelil svou první branku - 0:1. Ve 12. minutě vedli hosté již o dva góly, když si opět Zboroň poradil se stoperskou dvojící a nedal Maňákovi šanci - 0:2. O minutu později se dočkali i domácí: Rác přihrál Hlubučkovi, který se ve vápně hostí uvolnil a snížil s přehledem na 1:2. Desné se podařilo srovnat ve 32. minutě šťastným gólem, když střela Špačka trefila u tyče Hlubučka a hostující brankář ji nedokázal u tyče zachytit. Domácí mohli obrat dokonat ještě v první půli, ale trestný kop Ráce nedokázal ve 43. usměrnit mezi tyče hlavičkující Štěpánek. Po několika minutách druhé půle, kdy byli domácí lepším mužstvem, udeřili z rychlého protiútoku hosté v 59. minutě a po propadnutí desenské obrany dovršil hattrick Zboroň - 2:3. Desná se však nevzdala a již v 62. minutě srovnala po akci Štěpánka a přihrávce Šindeláře na nabíhajícího Kobylku, který překonal gólmana hostů - 3:3. Právě Kobylka se stal hlavní postavou nadcházejících minut. V 70. minutě šli domácí poprvé do vedení, když se po akci Hlubučka a jeho přihrávce prosadil opět Kobylka - 4:3. Za dvě minuty to bylo již 5:3 pro domácí: po pasu Hlubučka přehodil vybíhajícího brankáře Košťálova opět Kobylka a dovršil svůj čistý hattrick, na který potřeboval jen deset minut! Domácí obrana si vybrala další kiks v 78. minutě, který potrestal snížením na 5:4 hostující Janata. V závěru hráli hosté vabank a do tutové šance se dostal domácí mladíček Kořínek, ale nervozita mu svázala nohy a slibnou pozici řešil ukvapenou střelou mimo tyče. „Hosté odjížděli z Desné smutní z kruté porážky, ale domácí ukázali velkou morálku po nevydařeném vstupu do utkání a dokázali skóre útočnou hrou dokonale otočit,“ konstatoval vedoucí Desné Petr Kopal.

Branky: 62., 70. a 72. Kobylka, 13. a 32. Hlubuček – 8., 12. a 59. Zboroň, 78. Janata. Rozhodčí: Brož, ŽK: 1:1. Diváků: 120. Desná: Maňák – Štěpánek, Křemen, Bartoš, Kulhánek – Kopal, Šindelář, Rác, Špaček – Kobylka (89. Kořínek), Hlubuček (77. Rimský).

Ž. Brod – Sedmihorky 1:3 (0:1)

Domácí tým zcela prospal první poločas a hosté tak šli do zasloužrného vedení 0:1. Nicméně úvodní brance předcházely tři samostatné úniky Sedmihorek, které naštěstí pro domácí brankou neskončily. Železnému Brodu se podařilo ve druhém dějství vyrovnat na 1:1, ale branka pro ofsajd neplatila. Gólově tak udeřilo na druhé straně, kdy z následné rozehrávky skóroval Poul. Domácí nesložili zbraně a chtěli výsledek zvrátit. Podařilo se jim snížit na 1:2, když se v 73. minutě trefil Šimek. Brod pak měl v závěru drtivý tlak, ale nedokázal jej brankově využít. Naopak Sedmihorky se dostaly do úniku v 86. minutě a s velkou měrou štěstí a brankové konstrukce dostaly míč do „sítě“ potřetí. Nicméně branka byla z kategorie sporných. To však nic nemění na konečném výsledku, kdy Sedmihorky získaly tři body.

Branky: 73. Šimek – 62. a 86. Poul, 21. Špína. Rozhodčí: Vachek, ŽK: 3:5. Diváků: 150. Ž. Brod: Kopal – Vozka, Šilhán, Berka, Linka – Hartl, Wanacki, Král, Hadač (75. Havrda) – Maryško, Šimek.