Desná získala první jarní bod

Košťálov - V krajském přeboru fotbalistů si svůj duel odehrála z mančaftů okresu jen Desná. Železný Brod a Pěnčín mají své zápasy odložené díky nezpůsobilým hracím plochám.

26.3.2012

Fotbalové utkání. Ilustrační snímek.Foto: DENÍK/ Martin Bergman

K prvnímu jarnímu utkání odjížděla Desná ve velmi úzkém kádru, chybělo několik hráčů z různých důvodů (Pipek, Bartoš, Špaček, Šindelář, Kobylka), a tak na lavičce seděli pouze dva dorostenci, kteří měli v nohách dopolední utkání dorostu v České Lípě (0:0).

Utkání režíroval od prvního hvizdu sudí Čurda, který byl viditelně přísnější na hráče hostů. Nakonec skončilo utkání zaslouženou dělbou bodů.

V první půli měli mírnou převahu domácí, ale do vážnější šance se nedostali, naopak Desná mohla jít v závěru první půle do vedení, ale Kořínek po rozehraném trestném kopu Rácem nenašel ve vápně dostatek klidu a ve vyložené šanci hlavičkoval mimo tyče. Poté nezužitkoval přihrávku Štěpánka Hlubuček, jehož nebezpečná střela mířila nad domácí branku.

Druhá půle byla opět vyrovnaná, dlouho se hrálo bez šancí na obou stranách. Domácí však udeřili v 65. minutě, když na rozehraný trestný kop Kašpara od domácí lavičky si ve vápně naskočil Cerman a hlavou nedal Maňákovi šanci 1:0.

Desná se poté tlačila více do útoku. V 76. minutě neposoudil sudí zákrok na Hollmanna ve vápně jako penaltový, přestože následně dopravil míč do sítě Pfeifer, rozhodčí neuznali gól pro ofsajd.

Hosté se nakonec dočkali zaslouženého vyrovnání v 87. minutě, když Kopal centroval skoro od rohového praporku směrem k brance a míč k překvapení všech skončil v síti, k čemuž pomohl dorážkou Rimský, ale ta byla možná až za brankovou čarou. Vzhledem ke všem okolnostem je Desná s bodem spokojena.

Košťálov - Desná 1:1 (0:0)
Branky: 65. Cerman - 87. Rimský. Rozhodčí: Čurda, ŽK: 0:5. Diváků: 200. Desná: Maňák - Křemen Kopal, Štěpánek, Kulhánek - Hollmann (89. Albert), Kořínek, Rác, Pfeifer - Hlubuček, Rimský.

Šest nejčastějších chyb při výběru toalety

Ačkoliv na toaletě strávíme dle průzkumů přibližně tři měsíce života, nevěnujeme jejímu výběru příliš pozornosti. Přitom se dá udělat mnoho chyb, kterých později litujeme. Přečtěte si 6 nejčastějších prohřešků, kterých se při výběru WC dopouštíme.

Dožínky na Sychrově bodovaly, rozdávaly se i ceny za nejlepší potraviny regionu

Sychrov - Sirup proti rýmě od Kitla, krůtí hamburger z Brniště, žitný chléb z Jizerských pekáren nebo broskvový džem s mátou z Českého ráje. Celkem 9 potravin ve stejném počtu kategorií si z letošních dožínek odneslo ocenění za krajský výrobek roku.

Aerobik opět zaplnil železnobrodskou halu

Železný Brod – „Ano, jsem spokojená. Soutěžní Aerobic Master Class pro jednotlivce jsem pořádala letos po několikaleté přestávce. A jsem ráda, že se vydařil a účast byla velká,“ řekla k zajímavé sportovní akci pořadatelka Jana Boučková.