Dobře vědí, že jediná cesta do Evropy vede přes pohár

Jablonec n. N. - Vít Beneš a Martin Doležal věděli, o co se Spartou hrají.

7.5.2016

Vít Beneš, stoper FK BaumitFoto: fkjablonec.cz

Po sedmé se jablonečtí prvoligoví fotbalisté probojovali do finále domácího poháru. „Věděli jsme, že budou jezdit. A to se potvrdilo," řekl po utkání stoper Vít Beneš.

Kdy jste se dozvěděli, že proti vám Sparta nastoupí v takovéhle sestavě?

Nějaké zprávy jsme měli už na tréninku, ale ani jsme nad tím moc nepřemýšleli. Že to je pravda, jsme se dozvěděli ze zápisu asi hodinu před zápasem.

Sparta proti vám nastoupila v oslabené sestavě. Brali jste to jako úlevu?

Jako úlevu jsme to určitě nebrali, protože jsou to budoucí naděje Sparty a věděli jsme, že budou jezdit, a to se potvrdilo. Oni v tom zápase vlastně neměli co ztratit. Podali opravdu sympatický výkon a výsledek 2:1 je pro ně fantastický.

Překvapil vás jejich výkon?

Svým způsobem ani nepřekvapil, protože jsme věděli, že na hřišti nechají všechno. A to také splnili.

Trošku jste se tam pokopali s mladým Turynou.

Tak to k fotbalu patří. Na hřišti jsme do sebe šli, ale po zápase to je jiné.

Poločas jste vyhráli 2:0, ale ve druhém jste další gól nepřidali. Čím to bylo?

Co jsem viděl, tak jsme se většinou před vápno dostali, ale pak jsme to dávali zpět až ke stoperům a zbytečně to zpomalili. Málo jsme si věřili jeden na jednoho a bylo tam i málo střel ze střední vzdálenosti.

Můžete pro finále obětovat tři poslední ligová kola?

To je na trenérech, ale my se chceme soustředit a vyhrát každej zápas, protože to naše postavení v tabulce neodpovídá naší kvalitě. My máme co napravovat.

Ale vyhrát pohár je asi váš nejvyšší cíl.

Tak to je samozřejmé. Přes pohár je v současné době jediná cesta do Evropy.

GÓL SI TEDA ZASLOUŽILI

„Motivovat se bylo těžší, ale věděli jsme, o co hrajeme," řekl po utkání útočník Martin Doležal.

Asi jste si představovali, že budete hrát proti jinému mužstvu, než proti jakému jste nastoupili, že?

To určitě. Ale už od včerejška nějaké spekulace byly, takže to bylo buď a nebo. Sparťané mají spoustu zraněných hráčů. Protože se soustředí hlavně na boj o druhé místo a tím i o účast v lize mistrů, tak upřednostnili ligu před pohárem. Dali šanci klukům, kteří hrají v juniorské a dorostenecké lize. A my jsme se s tím museli vyrovnat.

Jak ti kluci hráli?

Musím říct, že dobře a spousta kluků má před sebou dobrou budoucnost.

Jak se zápas vyvíjel?

V první půli to z naší strany nebylo špatné, ale po dvou vstřelených gólech jsme přestali hrát. Sice jsme si vytvářeli šance, ale ten zápas byl takový, jaký byl.

Bylo těžké se na zápas motivovat?

Tak bylo to těžší, ale věděli jsme, o co hrajeme. Finále poháru se nehraje každý den, takže jsme k tomu v prvním poločase přistoupili o něco líp než ve druhé půli, kde to z naší strany nebylo dobrý. Bohužel jsme v ní dostali gól. Ale ti mladí kluci si ho zasloužili a já před nimi smekám. Bylo dobré, že i diváci je vzali a atmosféra byla super.

Ve druhé půli šlo hodně balonů spíš dozadu…

Jo, máte pravdu. Mohli jsme hrát v klidu a trošku to prokombinovat, ale ta naše sezóna je celá špatná. Zaplaťpánbůh, že nám dneska šly centry a že ze dvou jsme dali dva góly.

Sezóna vyvrcholí pohárovým finálovým zápasem, ale do té doby ještě sehrajete tři ligová utkání. Jaké budou?

Nechceme se vymlouvat, že hrajeme finále a ligu odflákneme. Na ligu se budeme připravovat jako jindy.

7.5.2016 VSTUP DO DISKUSE

Judo z Jablonce

Judistům svitla opět naděje na halu

Policie - ilustrační snímek

Zloději na festivalu vykrádali stany i kapsy návštěvníků

K přehradě dotáhli lyže a sníh

I přestože je srpen, nadšenci do zimních sportů dovezli na jablonecká slunka sníh z liberecké Home Credit Areny.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy.

Jablonečtí to měli rozhodnout hned

Jablonec n. N. – Bývalý hráč Dukly a Jablonce, Rudolf Gergel, který nedávno oslavil pětašedesáté narozeniny, k zápasu I. fotbalové ligy s pražskou Duklou řekl: „Měli jsme rozhodnout už v první půli a byl klid.“ Zápas skončil po nevydařené jablonecké penaltě remízou 2:2 (2:1).