Dorost rekordně rozstřílel poslední Most

Jablonec n. N. /FOTOGALERIE/ - Starší dorostenci Baumitu nastoupili k zápasu odhodláni odčinit porážku, kterou utrpěli minulý týden v Písku.

29.10.2010

Dorostenci Baumitu Jablonec rozprášili Baník Most (v modrém) rekordním výsledkem 18:1.Foto: DENÍK/ Martin Bergman

Už ve druhé minutě se dostal do dobré šance Král, ale mírnou střelou nechal vyniknout brankáře. Za čtyři minuty se opět Král dostal do slibné šance. Obešel brankáře, ale mířil jenom do tyče.

V 7. minutě střílel Linka, brankář vyrazil na roh. Z následného rohu Pavlata hlavičkoval mimo. O dvě minuty později Šidlo netrefil bránu. V 11. minutě se řítil Štemberk sám na gólmana, ten mu ale včasným vyběhnutím pod nohy zneškodnil akci. Ve 14. minutě střílel Štemberk, brankář jeho střelu chytil.

Za minutu unikl po pravé straně Král a našel ve vápně Štemberka, ten ale přestřelil branku.

Po několika slibných akcích se domácí v 17. minutě konečně dočkali. Štěpánek po individuální akci a úniku po pravé straně prostřeluje brankáře.

Ve 23. minutě Pavlata z otočky ve velkém vápně střelou k tyči zvyšuje náskok na 2:0.

Ve 26. minutě vybojoval soupeř první roh. Za dvě minuty z první vážnější akce nám soupeř vsítil první gól. Ve 30. minutě po rohu hlavičkoval Šidlo vedle branky. O minutu později po přesném centru Štěpánka, Král nezasáhl ideálně míč.

Ve 32. minutě se Král konečně dočkal. Po rohu Linky ve skluzu zvyšuje náskok na 3:1. Ve 39. minutě Pavlata přihrál do běhu Královi, který se řítil sám na brankáře a nedal mu šanci vyniknout. Do kabin se odcházelo za slibného výsledku 4:1.

Minutu po začátku druhého poločasu Štemberk přestřelil branku z malého vápna. Od 48. minuty zapnuli hráči brankostroj jménem Baumit Jablonec.

Linku faulovali Mostečtí ve vápně a Pavlata proměnil penaltu 5:1. V 54. minutě Štemberk přehodil vybíhajícího brankáře 6:1. V 56. minutě Štemberk utekl po pravé straně, nahrál Kubistovi, a ten se nemýlil 7:1.

V 60. minutě Linka mířil do černého 8:1. V 63. minutě Štemberk 9:1. O minutu později se opět nemýlil Kubista 10:1.

V 66. minutě přidává gól Pavlata 11:1. V 69. minutě se trefil po rohu Kopecký 12:1. V 74. minutě opět z penalty Pavlata 13:1.

V 78. minutě Štěpánek uklidil míč do sítě 14:1. V 81. minutě opět Pavlata 15:1. V 84. minutě se konečně radoval Šidlo 16:1. V 85. minutě Kubista krásnou střelou zvýšil na 17:1.

Účet neuzavřel nikdo jiný než kapitán mužstva Pavlata, který dovedl své ovečky až k rekordnímu výsledku 18:1.

Takový zápas se často nevidí, a kdo si našel cestu na zápas, tak odcházel zaručeně spokojený. Nutno říct, že je pro Jablonec štěstí, že ve fotbale nejde hodit ručník „do ringu“.

FK Baumit – Baník Most
18:1 (4:1)
Branky: 23., 48. (PK), 66., 74. (PK), 81. a 86. Pavlata, 56., 64., 67. a 85. Kubista, 17. a 78. Štěpánek, 32. a 39. Král, 54.a 63. Štemberk, 60. Linka, 84. Šidlo – 28. Peter. Jablonec: Vavřich – Helm, Šidlo, Kopecký, Pfeifer – Štěpánek, Pavlata, Linka (65. Hájek), Turbák – Štemberk, Král (54. Kubista).