Jako den a noc připomínaly výkony fotbalistů FK Česká Lípa a Pěnčína ve finále krajského poháru – Jizerské pekárny cup 2007, ve kterém nakonec vyhráli domácí hráči, a to až v osmé sérii pokutových kopů.
V prvním poločase domácí svého soupeře po všech stránkách přehrávali. Byla radost se koukat na pohodu, se kterou vymýšleli kombinační i individuální akce. Jedna z nich, po spolupráci Čonky s Gabrielem, skončila úvodním gólem. Hosté působili zakřiknutě a na gólmana Řezáče poprvé vystřelili až v 41. minutě. O jedenáct minut dříve Půlpán nebojácně prošel z postu levého obránce až k brankové čáře, předložil míč zpátky Slipčenkovi, jehož střelu zblokoval obránce. Balón se od něj odrazil k Čonkovi a jeho rána pod břevno znamenala vedení 2:0. Za sedm minut Neumann načechral elegantně míč do vápna, kde Gabriel nádhernou hlavičkou zvýšil na 3:0.
„Hra v první půli byla z naší strany jednou z nejlepších na jaře, hráči plnili taktické pokyny do puntíku,“ říkal po utkání trenér Milan Slipčenko. „Po poločase jsme byli zralí na ručník, hráli jsme velmi špatně,“ viděl reálně hru svého týmu hostující trenér Pavel Šafář.
Ovšem v poločase byla v kabině Pěnčína pořádná bouřka, není divu, vždyť svěřenci trenéra Pavla Šafáře prohrávali již 0:3. Nástup do druhé půle byl však z pohledu výkonu hostujícího týmu diametrálně odlišný a ve 46. minutě vykřesal naději Král, který snížil na 1:3. Fanoušci České Lípy se nad rapidní proměnou svého mužstva nestačili divit. „V kabině jsem klukům říkal, že ještě nemáme vyhráno, že Pěnčín je silný soupeř. Uškodilo nám však zranění Martina Hapiáka. Musel jsem narychlo změnit rozestavení a soupeř dokázal naše chyby potrestat,“ řekl domácí kouč.
Hosté v 67. minutě snížili dokonce na 2:3 a domácí měli plné ruce a nohy práce, aby se tlaku Pěnčína ubránili. Kdyby ale Nevrlý za stavu 3:2 lépe zužitkoval šanci, při které šli tři domácí hráči na jednoho obránce, drama nemuselo být. Hned za minutu Pěnčín vyrovnal. Gól na 3:3 dal Daníček v 90. minutě a v pětiminutovém nastavení měli hosté drtivý tlak i šance a nebýt domácího brankáře Řezáče, který během pětiminutového nastavení zlikvidoval minimálně dvě tutovky, k penaltám by stoprocentně nedošlo. V nich rozhodli domácí až v osmé sérii a radovali se ze zisku poháru.
Po utkání zhodnotil zápas a výkon Pěnčína trenér Šafář následovně: „První poločas byl z naší strany hrozný. V poločase jsme střídali jednoho hráče a v kabině jsme se domluvili, že takhle hrát nemůžeme. Po změně stran jsme byli jasně lepší a řekl bych, že jsme podali nejlepší výkon jara a soupeře o dvě tři třídy předčili. Dali jsme tři branky a dalších pět vyložených, ale opravdu vyložených šancí, jsme nedali. Domácí ve druhé půli povětšinou jen míče odkopávali všemi směry a snažili se neinkasovat. Škoda, že se nám nepodařilo rozhodnout v nastaveném čase, ve kterém jsme měli dvě tutovky. Co se týče zápasu, asi byla remíza vzhledem k průběhu spravedlivá a následné penalty jsou vždy loterií. I přes prohru musím klukům za výkon ve druhém poločase poděkovat a myslím, že se hra musela divákům líbit. Sice byli hráči po zápase smutní, ale za výkon ve druhé části se nemusejí stydět. Jsem rád, že mohu takový tým trénovat.
Česká Lípa – Pěnčín 3:3 (3:0), na pen. 7:6. Branky: 17. a 30. Čonka, 36. Gabriel – 46. Král, 67. a 90. Daníček.