Pěnčín dal Desné pět gólů

PĚNČÍN - Hosté na lavičce bez distancovaného trenéra dostali od domácích řádnou lekci. Málokterý optimisticky laděný fanoušek Pěnčína očekával, že v 8. kole Krajského přeboru porazí „jeho fotbalisté“ kvalitní tým Desné rozdílem třídy, a to v poměru 5:1 (3:0).

23.9.2007

KANONÝRA UHLÍDALI. Těžké to měl na Pěnčíně kanonýr Desné Karel Vokál (č. 9) proti domácí obraně. Zadáci Pěnčína ho dokonale pokryli. Na snímku souboj Karla Vokála s Lubošem Mrklasem (vlevo).Foto: Antonín Bělonožník

Domácí začali velmi dobře a již v 1. minutě po krásné kombinační akci, kterou zakončoval Chlomek, vedli 1:0. To byla pro hosty ledová sprcha a za dalších šest minut už prohrávali 2:0, když se do šance dostal Vopřátko a nechytatelnou bombou k tyči překonal bezmocného brankáře Maňáka podruhé. Tato branka domácí uklidnila a svého soka jasně přehrávali. Ve 24. minutě přidali třetí gól, když Záveskému nechal příliš prostoru zkušený Zelinka a domácí borec chytrou střelou přehodil obránce Desné i Maňáka.
Hosté za první půli vyjma slabého pokusu Vokála šanci neměli, za což mohla bezchybná obrana Pěnčína dirigovaná zkušeným exligovým fotbalistou Romanem Skuhravým
Do druhé půle nastoupila Desná s cílem neinkasovat další branky a pokusit se výhru Pěnčínu ještě zkomplikovat. Ovšem plány jim narušila 57. minuta, ve které inkasovala čtvrtý gól. Poté měli sice šance hosté, ale Kořínek, Štěpánek, ani Pokorný branku nedali.
Při brankáři domácího celku Pivrncovi stálo i štěstí, a když už byl překonán, míč skončil na břevně nebo na tyči. V 70. minutě dal Vopřátko pátou branku Pěnčína a kosmeticky výsledek už jen upravil v 81. Pokorný.
Branky: 1. Chlomek, 7. a 70. Vopřátko, 24. Záveský, 56. Krejčík. 81. Pokorný. Rozhodčí: Doležel. ŽK: 3:3. Diváků: 150. Pěnčín: Pivrnec – Heinrich, Mrklas, Skuhravý, Bém – Záveský, J. Matějček, Zonyga, Chlomek (65. P. Matějček) – Vopřátko (72. Kulhánek), Krejčík (79. Lang). Desná: Maňák – Hlubuček, Kořínek, Štěpánek, Zelinka – Jech (24. Soukup), Pipek, Gottwald, Kopal – Vokál, Pokorný (83. Hlava).

23.9.2007 VSTUP DO DISKUSE

Hnojte popelem

Policie ČR - ilustrační snímek

Zdrogovaný řidič ujížděl před policisty

Město pod Ještědem umí přilákat filmaře

Liberec – Zájem filmových tvůrců o Liberec roste. Potvrzením tohoto faktu je i čerstvé a oficiální uznání, že je městem přátelským k filmařům. Zdejší filmová kancelář uspěla v celostátní konkurenci a dostala prestižní ocenění Film Friendly.

Čarodějnice již dorazily do lučanského útulku a další tipy, kam na "čarodky"

Jablonecko - /GALERIE, PŘEHLED/ Čarodějnice s mírným předstihem dorazily už ve čtvrtek do lučanského útulku Dášenka. Většina se jich bude pálit v neděli, proto přinášíme přehled akcí na Jablonecku a Semilsku. Půjdete s přáteli, s rodinou, s dětmi někam na „čarodky"? Nezapomeňte s sebou fotoaparát. Připravíme spolu unikátní galerii. Snímky pošlete na adresu jablonecky@denik.cz

Nařízení EU komplikuje historické bitvy

Frýdlant – Ke střelbě připravit – pal! Rekonstrukce historické bitvy je jedním z taháků Valdštejnských slavností ve Frýdlantě. Zatímco letošní bitva proběhne k plné spokojenosti návštěvníků, o další ročníky už povedou pořadatelé také bitvu, jenže papírovou.