Derby vyhráli hráči Zásady

ZÁSADA - Na derby v Zásadě dlouho nezapomenou střelci Lučan, kteří v utkání I. A třídy zcela vyhořeli, a také proto ze Zásady odjeli s prázdnou. Domácí dali hostům lekci z produktivity, a díky lepší střelecké potenci zaslouženě vyhráli. Zápas se příliš nepovedl arbitrům Popprovi a Milnerovi, dobrý kredit sudích držel jen druhý asistent Vachek.

7.10.2007

Richard Sitarčík (vpředu) pečetil výhru Zásady brankou z pokutového kopu, na snímku ho brání Zdeněk Vokuš. Foto: Antonín Bělonožník

Hosté začali v Zásadě sebevědomě a v první půli měli tři vyložené šance, ale ty neproměnili Hradecký, Svoboda ani Michal Dítě. Domácí, vyjma úvodní šance Feriho po akci Mirabileho, se spíše jen bránili a díky vychýlené střelecké mušce Lučan drželi čisté konto. V závěru půle poprvé na hřiště přišly emoce, když nepříliš přesvědčivý arbitr Poppr, potrestal úder loktem Feriho na Bělohlávka „jen“ žlutou kartou. V době, kdy se hosté marně dožadovali návratu ošetřeného hráče, domácí udeřili a přesný pas Šulce do šestnáctky Feri hlavou usměrnil mezi tyče. Následné emoce na lavičce hostí odnesl trenér Lučan, který putoval na tribunu. Po změně stran pokračovaly Lučany v tlaku a velkou šanci na vyrovnání spálil Mička. Ani další šance Lučany nedaly. Tlak hostů oslabil svým dalším podivuhodným výrokem Poppr, když po faulu Šindeláře na Feriho udělil žlutou kartu Svobodovi, který tak uviděl již druhou a musel do sprch. Poté, zkušený tým Zásady vedený Antonínem Rožněm, pozorně bránil hubený náskok. V zoufalém náporu dělali hosté chyby a v 90. minutě ji domácí mohli potrestat, ale Feri se zachoval sobecky a místo přihrávky na zcela volného spoluhráče zakončoval, ovšem Kotyk se blýskl skvělým zákrokem. V 93. minutě pak Mirabile pronikl do šestnáctky, byl faulován a zkušený Sitarčík penaltu proměnil ve druhý gól Zásady.
Branky: 44. Feri. 93. Sitarčík (PK). Rozhodčí: Poppr. ŽK: 3:5. ČK: 0:1 (68. Svoboda). Diváků: 100. Zásada: Kopal – Ráliš, Jelínek, Rožeň, Kořínek – Drbohlav (80. Kotyza), Šulc, Pavlata, Mirabile – Feri, Sitarčík. Lučany: Kotyk – Cicvárek (20. Bělohlávek), Šich, Vokuš, Šindelář – Svoboda, Maňák, Killián, m. Dítě – Mička (75. Hrabánek), Hradecký.

7.10.2007 VSTUP DO DISKUSE

Skalní hrad Valdštejn leží několik kilometrů od Turnova. Zřícenina gotického skalního hradu ze 13. století je romanticky upravená. V 18. století se stala známým poutním místem.
EXKLUZIVNĚ

Velký kulturní přehled akcí na Jablonecku a Semilsku

Škoda Rapid 136 MTX Cabrio.
49

Drzouni si z ledničky na chodbě vzali jídlo, pak ještě nadávali

Smržovka – Povedená dvojka může skončit i na několik let ve vězení. Starší zloděj už byl dříve odsouzen za výtržnictví.

Po padesátikorunách střádal na dovolenou, nemá nic

Semilsko - Spořící prasátko zmizelo z domu, i když tam další dva lidé spali.

Prověrky nabírají tempo, Jablonec jede na vítězné vlně

Severní Čechy – Jablonečtí fotbalisté se během letní přípravy drží na vítězné vlně, po desetibrankové výhře v sobotní premiéře nad Velkými Hamry si svěřenci trenéra Zdeňka Kluckého poradili i ve středečním utkání proti druholigové Viktorii Žižkov, kterou na Střížkově porazili 2:0.

Motorkáři ohrožují lesy i lidi

Liberecký kraj – Vyhrožují zapálením domu, najíždějí na lidi, kteří je chtějí zastavit, a neváhají fyzicky zaútočit. Kromě toho po nich zůstávají hluboké brázdy, které pak ohrožují lesní porost. Problémy s motorkáři vygradovaly v lesích na Českodubsku a Sychrovsku, ale potíže jsou i na dalších místech kraje.