Do zápasové přípravy měli Jablonečtí vstoupit 25. června duelem se slovenským mistrem Slovanem Bratislava. Kvůli nezpůsobilému terénu vinou průtrže mračen se však utkání nakonec nemohlo uskutečnit a tým tak zahájil přípravná utkání až o tři dny později na turnaji v Benátkách nad Jizerou.

A byl to vydařený vstup, hráči Baumitu si nejprve poradili s týmem Bohemians 1905 a ve finále turnaje pak otočili zápas s Mladou Boleslaví, kterou nakonec zdolali až v neuvěřitelném penaltovém rozstřelu 11:10, a ovládli první ročník tohoto turnaje.

V dalším utkání pak Jablonečtí nestačili na Varnsdorf 2:3, v nevídané přestřelce pak ale zdolali Pardubické 5:3. Dvěma góly se na tom podílel záložník Daniel Rossi.

Poté už na tým čekal přesun na soustředění do rakouského Bad Aussee, v jehož průběhu se už k mužstvu připojila nejnovější posila Tomáš Hübschman. Ten ale zasáhl až do druhého zápasu s německou Mohučí, ve kterém odehrál celý druhý poločas. Ještě předtím ale jeho spoluhráči remizovali s maďarským Videotonem 1:1 a stejným výsledkem skončilo právě i střetnutí s bundesligovým týmem.

V generálce na ligu neponechali Jablonečtí nic náhodě, když zdolali vítěze ruského poháru a účastníka Evropské ligy FK Rostov 2:0. Premiérovou brankou přispěl k výhře právě Tomáš Hübschman. Jedinou vadou na jinak skvělém utkání z pohledu Jablonce bylo zranění několika hráčů. Celková bilance jabloneckého týmu v přípravě, tak je čtyři výhry, dvě remízy a jen jediná porážka.

Nový ročník ligové soutěže startuje již tuto sobotu, kdy se Jablonec představí na domácím pažitu Stadionu Střelnice proti Zbrojovce Brno.

Přehled výsledků

Bohemians 1905 - FK Baumit Jablonec 2:0 (1:0)

Branky: 35. Mišůn, 69. Kopic. Základní sestava FK Baumit Jablonec: Hrubý - Pernica, Kovář, Kysela, Crnkič, Mišůn, Fantiš, Skwarczek, Pospíšil, Hubník, Jun.

FK Baumit Jablonec - FK Mladá Boleslav 2:2 (0:1), na penalty 11:10

Branky: 66. Romera, 67. Hubník - 5. a 65. Magera. Základní sestava FK Baumit Jablonec: Šebek - Pernica, Kovář, Kysela, Crnkič, Jun, Mišůn, Fantiš, Doležal, Pospíšil, Kubista.

FK Baumit Jablonec - FK Varnsdorf 2:3 (1:1)

Branky: 41. Čížek, 69. Hubník - 2. Schubert, 47. Zbrožek, 64. Daníček. Sestava FK Baumit Jablonec 1. poločas: Hrubý - Romera, Pernica, Beneš, Mišůn - Kopic, Čížek, Pospíšil, Kubista, Crnkič - Hubník. 2. poločas: Hrubý - Fantiš, Kysela, Rossi, Novák - Pospíšil (60. Kovář), Loučka - Kopic, Moulis, Jun - Hubník.

FK Baumit Jablonec - FK Pardubice 5:3 (2:1)

Branky: 67. a 80. Rossi, 17. Pospíšil, 30. Doležal, 84. Moulis - 39. Fikejz, 77. Hundák, 90. Nečas. Sestava FK Baumit Jablonec: Špit (46. Šebek) - Romera, Beneš (46. Kysela), Pernica (70. Skwarczek), Fantiš - Kopic (61. Crnkič), Rossi, Loučka, Čížek (46. Moulis) - Pospíšil, Doležal (46. Hubník).

Videoton FC - FK Baumit Jablonec 1:1 (1:0)

Branky: 4. Trebotič - 72. Doležal. Základní sestava FK Baumit Jablonec: Hrubý - Romera, Pernica, Beneš, Novák, Loučka, Pospíšil, Kopic, Jun, Čížek, Hubník.

FK Baumit Jablonec - 1. FSV Mainz 1:1 (1:0)

Branka Jablonce: 6. Moulis. Sestava FK Baumit Jablonec 1. poločas: Špit - Kubista, Kysela, Rossi, Fantiš, Loučka, Skwarczek, Crnkič, Čížek, Moulis, Kovář. 2. poločas: Špit - Romera, Pernica, Beneš, Novák, Hübschman, Pospíšil, Kopic, Jun, Hubník, Doležal.

FK Baumit Jablonec - FK Rostov 2:0 (2:0)

Branky: 2. Hübschman, 41. Doležal. Sestava FK Baumit Jablonec: Hrubý - Romera, Pernica, Beneš, Novák - Pospíšil (80. Kubista), Hübschman (28. Loučka) - Kopic (75. Crnkič), Jun (32. Rossi), Čížek (65. Moulis) - Doležal (70. Fantiš).