Hodkovice potvrdily roli lídra soutěže

Jablonecko - Okresní přebor Autoškola Čičmanec pokračoval 7. kolem, ve kterém lídr soutěže z Hodkovic deklasoval lučanskou rezervu, ve které trenér Churý ml. dal šanci dorostencům. Druhý Brod B remizoval na Pěnčíně.

30.9.2009

Fotbalové utkání. Ilustrační snímek.Foto: GetPhoto/Sidorják Martin

Tanvald - Smržovka 8:1 (5:0).
Jak napovídá výsledek, tanvaldští hráči měli celý zápas pod kontrolou. Hosté hráli vyrovnanou partii jen zpočátku a po inkasování prvních branek na soupeře nestačili. Domácím chybí někteří dlouhodobě zranění hráči, a tak jim tento soupeř vyhovoval.

Branky: 3. a 59. Lorenc, 15. a 84. Novák , 20. Svoboda, 30. Prusík, 32. Gombala, 47. Kristek – 76. Štěpánek. Rozhodčí: Fridrich. ŽK: 1:3. Diváků: 90. Tanvald: Tancer – Pohořalý, Jodas, Cerman, Borski – Lorenc, Gombala (46. Deák), Kristek, Svoboda – Prusík, Novák. Smržovka: P. Picka – Červenka (46. Rydval), Patočka, Z. Picka, Jelínek – J. Kedroň (46. Beránek), Skála (60. Novák), J. Picka, Štěpánek – Hrabánek, L. Kedroň.

Rychnov – Rádlo 3:0 (1:0).
Na tradiční derby se přišla podívat pěkná návštěva, ve které byla početná i rádelská část. Ti se mohli radovat hned v úvodu, když hosté nastřelili tyč Lumnitzerovy branky. Domácí byli lepší, ale dlouho se nemohli střelecky prosadit a nemuselo se to vyplatit. Téměř až do konce vydržel jednogólový náskok domácích, ale pět minut před koncem skóroval střelec prvního gólu Vrběcký, když brankář neudržel jeho střelu. Vzápětí měli hosté šanci na vyrovnání, ale z protiútoku jim Rychnovští zasadili závěrečnou ránu.

Branky: 10. a 86. Vrběcký, 88. Kalina. Rozhodčí: Albl. ŽK: 0:2. Diváků: 150. Rychnov: Lumnitzer – David (39. Krejčí), Patka, Levinský, Mahdal – Vrběcký, Kubát, Vondrák, Kalina – Pfeifer (89. Kolovratník), Bavlovič (89. Křížek). Rádlo: Saček – Helm (88. Coufal), Fořt, Pešek, Lána – Hanuš, Hruška, Sova, Lednický – Šarboch, Bendl (51. Ferenc).

Lučany B – Hodkovice A 0:6 (0:2).
Po debaklu v minulém kole v Tanvaldě si vytrpěli hráči domácí rezervy další, ale tentokrát na domácím trávníku. První půle na takový příděl nevypadala, šance měli i Lučanští, ale po třetím gólu se odevzdali svému osudu a hosté je rozstříleli. V proměňování šancí vynikal hodkovický Hradecký, autor čtyř branek.

Branky: 20., 41., 49. a 80. Hradecký, 61. Chlum, 73. Havel (PK). Rozhodčí: Brožek. ŽK: 2:1. ČK: 1:0 (83. Killian). Diváků: 60. Lučany B: Brož – Maruška, Patočka, Lejsek (46. Štěpař) , Frydrych – Killian, Ziogas, Hradecký, M. Dítě – Majstorovič (46. J. Dítě), Papageorgiu. Hodkovice: Kvapil – Řepka, Škeřík, Vojtíšek, Cihlář – Košek, Charouz, Matějka, Hradecký (83. Škopan) – Chlum, Havel (70. Šimek).

Josefův Důl – Velké Hamry B 1:3 (1:1).
Mnoho šancí, nastřelené břevno, to je vizitka domácí ofenzivy v první části hry, ale stav byl nerozhodný. Po obrátce měli domácí i nadále převahu, ale místo tří bodů nezískali nic i zásluhou poslední minuty, kterou nezvládli a dostali třetí branku.

Branky: 8. Jurák – 14. Lála, 52. Prousek, 89. Kavan. Rozhodčí: Novák. ŽK: 0:1. Diváků: 70. Josefův Důl: Nemét – Pracný, Bártl, Přibyl, Řeháček – Čvirk, Bělohradský, Jurák, Augsten (66. Efenberk) – Oberhofner, Mucha. Velké Hamry B: Průcha – Lála (89. Novák), Kavan, Pekelský, Pešat – Šindelář, Malý, Pelc, Prousek – Vít, Titlbach.

Pěnčín B – Železný Brod B 2:2 (0:2).
První poločas měli hosté herně navrch a svoji převahu vyjádřili i dvěma zásahy v pěnčínské síti. Pěnčínské béčko po přestávce přidalo, ale vyrovnat se zaslouženě podařilo až v posledních deseti minutách.

Branky: 81. Šilhán, 87. Fahmi – 10. hadač, 30. Ulrich. Rozhodčí: Novák. ŽK: 3:3. Diváků: 60. Pěnčín B: Růžička – Bukvic, Jiskra, Mastník, Pleštil – Zajíc, Beránek (54. Fahmi), Kartouz, Sekerák – Chlomek (76. Krátký), Šilhán. Ž. Brod: Kordík – L. Hadač, Véle, Ulrich, Mařík – Kameník, Havlíček (67. Patlejch), Ja. Linka, Kuhn – P. Hadač, Ji. Linka.

Janov – Harrachov 1:3 (0:2).
Rychlejší a fotbalovější hosté celý první poločas Janovské přehrávali, čímž si vytvořili i gólovky a dvě proměnili. Když domácí snížili a otevřeli hru, tak inkasovali potřetí.

Branky: 62. Svoboda – 7. a 74. Veselý, 30. Žídek. Rozhodčí: Brožek. ŽK: 20. Diváků: 60. Janov: Puchrik – Kratochvíla (63. Dejmek) Kittel, Martínek (46. Hrabánek), Pilz – Svoboda, Nitsche, Majer, Habart – Ducháček, Kovalda. Harrachov: Hefert – Bergmann, Horáček, Barbořák (67. Mach), Grossberger – David, Fojtík, Kyncl, Veselý (81. Jabálek) – Chlup, Žídek.

Kokonín – Kořenov 4:3 (2:2).
Kokonínští měli územní převahu, ale hloupými chybami v obraně si v první části nechali vždy po vstřeleném gólu vyrovnat. Do vedení na 3:2 se dostali zajímavou situací. Domácí vhazovali aut a míč letěl přímo do branky, ale bek Věneček ve snaze zabránit gólu vyhodil míč rukou. Dostal červenou a domácí měli penaltu. Nutno podotknout, že branka z autu rukou neplatí. K míči se postavil Winkler a završil svůj hattrick.

Branky: 15.,25. a 65.(PK) Winkler, 79. Maixner – 33. a 90.(PK). Kohút, 15. Kovačík. Rozhodčí: Vasko. ŽK: 1:2. ČK: 0:1 (64. Věneček). Diváků: 100. Kokonín: Lhota – Mokráň, Malý, Kumstát, Šilhán – Berndt (87. Štichauer), Tomiška, Firman, Štryncl (71. Chuchla) – Winkler, Paldus (75. Maixner). Kořenov: Fichtner – Lacina, Věneček, Ježek (63. Bobiak), Žilla – Břicháček, Malec, Doležal, Kohút – Kobr (70. Říha), Kovačík.

Autor: Ladislav Janata