I. B třída: Dvě derby ovládly domácí týmy

Jablonecko - /FOTOGALERIE/ - Další kolo I. B třídy přineslo druhou výhru pro Lučany. Tentokrát doma s Horní Brannou. Naopak nejhůře dopadlo béčko Mšena, prohrálo 2:7 s Mírovou.

14.9.2010
Fotogalerie
11 fotografií

Plavy (v oranžovém) doma v derby porazily Zásadu těsně 1:0.Foto: DENÍK/ Martin Bergman

Plavy – Zásada
1:0 (1:0)

Derby na velmi vysoké úrovni odstartoval v 6. minutě brankou Jelínek po centru Tomíčka – 1:0.

Po brance začínali být hosté více nebezpeční a ve druhém poločase to byli opět domácí, kdo tlačil.

V 70. minutě dostal červenou kartu domácí Votoček, čímž tým oslabil, ale Plavy přesto dokázaly i díky brankáři Bendovi udržet vítězství.

Branka: 6. Jelínek. Rozhodčí: Vlk, ŽK: 2:2, ČK: 1:0 70. Votoček. Diváků: 90.
Plavy: Benda – Škoda, Černý J., Votoček, Jelínek – Jön, Tomíček, Šimerda, Harik (77. Černý L. (93. Jandura) – Lejsek, Balatka.
Zásada: Kopal M. – Kopal Mich., Šourek, Boudík, Kubát – Blažek, Srbek (46. Slovinec), Tyle, Žváček (63. Janka) – Feri, Kalous.

Malá Skála - Maršovice
3:2 (2:0)

Zápas s parametry top zápasů krajského přeboru skončilo vítězně pro Malou Skálu.

Domácímu trenérovi perfektně vyšlo střídání v samotném závěru a Ušela, běžně hrající za béčko, zápas rozhodl v 89. minutě.

Během utkání viděli diváci několik skvělých fotbalových momentů a zápas s přehledem řídil sudí Šubrt. Maršovice sice prohrály, ale diváky zvou na další domácí zápas, kde v neděli poteče pivo proudem zdarma.

Branky: 29. a 35. Daníček, 89. Ušela – 55. Sitarčik, 80. Kohoutek. Rozhodčí: Šubrt, ŽK: 2:1. Diváků: 60.
M. Skála: Krause – Šilhán K., Kotrba, Serbus, Vepřek – Kotrba Z. (84. Šilhán J.), Pekárek, Daníček, Plátek (88. Ušela) – Novák, Makula.
Maršovice: Nežádal – Honzák, Skuhravý, Stolín, Macúr – Just, Topinka, Toman, Chroustovský (46. Habr (73. Mrkvička)) – Sitarčik, Kohoutek.

Mšeno B – Mírová
2:7 (0:2)

Rezerva Mšena totálně vyhořela s Mírovou. Nejen výsledek, ale také předvedená hra napovídá tomu, že Mšeno zahrálo svůj nejhorší zápas tohoto podzimu.

Zkrátka propadli úplně ve všem a hosté zaslouženě vyhráli.

Branky: 60. Škvor (PK), 70. Konvalinka – 47. a 80. Hejduk, 30. Trč, 45. Horák, 46. Císař, 70. Zelnický, 90. Kochman. Rozhodčí: Miller, ŽK: 3:4. Diváků: 150.
Mšeno: Farský – Škvor, Čermák (46. Konvalinka), Neugebauer, Kohout – Zámečník (68. Weber), Hýř, Hall, Lietava (53. Ryšavý) – Holeček, Petr.

Rovensko – Jenišovice
3:1 (2:0)

Hosté si vytvořili po úvodním tlaku domácích šancí na tři mistráky, ale důležitý gól vstřelit nedokázali.

Naopak domácím se gólově dařilo a poločas vyhráli 2:0. Pak hned z kraje druhé půle přidali třetí gól.

Čestný gól Jenišovic vstřelil v 80. Bubák. Ten přišel do týmu z Doubravy. Hosté mohou litovat, že se neujala ani Obršlíkova střela pod břevno z třiceti metrů, kterou domácí gólman zázračně vytáhl pohotovým zákrokem.

Branky: 25. a 50. Jirásko, 40. Pařízek – 80. Bubák. Rozhodčí: Paulu, ŽK: 3:2, ČK: 1:0 65. Hanzl. Diváků: 120.
Jenišovice: Sucharda – Hanuš (60. Dlouhý), Obrtlík, Laušman (72. Richtr), Vaněček – Pekař, Kalousek, Soudský, Prkno – Plechatý, Bubák.

Držkov A – Harrachov
2:0 (1:0)

Domácí zaspali začátek a ve 2. minutě už mohli prohrávat 0:1, jenže hostující útočník branku netrefil.

Hrálo se pak hodně vyrovnaně a jedna povedená akce Držkova skončila vedoucím gólem. Do druhé půle nastoupili Harrachovští odhodlaně, s chutí vyrovnat, v 70. minutě jim ale snahu zhatilo vyloučení a v deseti už nebyli tak nebezpeční.

Držkov tak měl možnost výsledek pojistit, a to se podařilo v 73. minutě zásluhou Baťka, čímž bylo rozhodnuto.

Branky: 27. Pala, 73. Batěk. ŽK: 2:0, ČK: 0:1. Diváků: 80.
Držkov: Dvořák – Polman, Škaloud, Hruška, Machala – Sumer (70. Hlubuček), Batěk, Vaněk, Machačka – Řičica (89. Černý), Pala.

Lučany – Horní Branná
3:0 (1:0)

Lučany se dostávají konečně do tempa a po vysoké výhře v Harrachově dokázaly doma porazit Horní Brannou 3:0. Přitom to byli právě hosté, kdo mohl otevřít skóre. V šesté minutě zazvonila tyč branky domácích.

Pak ale borci z Lučan šlápli na plyn a začali si vytvářet šance a získali územní převahu. Z toho vzešla úvodní branka zápasu ve 27. minutě. Střelcem byl Jarda Dítě. Do poločasu už branka nepadla, ale další trefy přišly v závěru 2. půle – zasloužená výhra.

Branky: 27. Dítě J., 73. Bělohlávek, 88. Svoboda. Rozhodčí: Čurda, ŽK: 2:2. Diváků: 80.
Lučany: Brož M. – Lejsek (36. Patočka), Beránek, Vokuš, Šindelář – Maňák, Svoboda, Dítě J., Dítě M. – Bělohlávek (85. Vávra), Brož V. (60. Jelínek).

Autor: Martin Bergman

14.9.2010 VSTUP DO DISKUSE

STEPHEN JOHNSTONE se narodil v roce 1972 ve Skotsku. V Liberci žije  už od roku 1999. Začínal zde jako učitel angličtiny, v současnosti se živí jako překladatel. Je zasnoubený a má dvě děti.

Vyslovovat písmeno „ř" mě naučil číšník Pepa

Miroslav Kalousek ve sněmovně.
DOTYK.CZ

Největší poslanečtí snaživci? Na špici jsou Kalousek i Okamura

Procvičujte mozek a moc nesledujte televizi, radí paní Vlasta. Oslavila už 100. narozeniny

Česká Lípa - V kruhu rodiny si oslavu stých narozenin užila Vlasta Vogelová z České Lípy. Pochází ze středočeských Štíhlic, ale více než polovinu svého života žije v České Lípě.

V Proseči shořela zahradní chatka

Proseč n. N. - Dnes ve 2:15 hodin vyjížděli profesionální i dobrovolní hasiči k požáru zahradní chatky v Proseči nad Nisou.