Jablonec B – Trutnov 4:0 (3:0)

Jablonecká juniorka si ve 4. kole divize C připsala svou druhou výhru, když na domácím hřišti v Českém Dubu porazila výběr Trutnova 4:0. Hosté přijeli do Českého Dubu oslabeni o tři hráče, naopak domácí tým posílila z širšího kádru ligového A týmu trojice Just, Pavlata a Uvíra. Hosté nezačali špatně, v první desetiminutovce měl dvě slibné příležitosti útočník Kamitz, v obou případech mířil ale mimo tyče. Mezitím už ale domácí šli do vedení, v 8. minutě sklepl Daníček míč pro Pavlatu, který z malého vápna otevřel brankový účet utkání. Autor první branky byl také u zrodu druhého gólu, v 25. minutě poslal Pavlata do sóla Daníčka, jenž prostřelil gólmana - 2:0. Po půlhodině hry centroval na přední tyč hostující branky Podzimek, Hloušek mířil hlavou tentokrát jen do míst, kde stál připravený gólman Šťastný. Z křídelních prostor vznikla také třetí branka mladíků Baumitu, ve 42. minutě se po přihrávce Linky prosadil ve vápně opět Pavlata. Hosté reagovali na nepříznivý vývoj v poločasové přestávce hned dvojím střídáním. Jenže v 53. minutě si na roh Štěpánka naběhl obránce Šidlo a hlavou bez problémů rozvlnil síť Trutnova počtvrté. Vzápětí nevyužil špatného výkopu gólmana Králíčka trutnovský Holubec. Na druhé straně zkoušel střelu ke vzdálenější tyči Štěpánek, brankář hostů ale stačil konečky prstů vytěsnit míč na roh. Deset minut před koncem měl pátou jabloneckou branku na kopačce nejzkušenější hráč Baumitu Uvíra, na trutnovského brankáře ale nevyzrál. Zápas tak skončil vysokým vítězstvím 4:0, ale z předvedené hry neměl trenér Jablonce Hloušek nejlepší pocit. „Jakým způsobem jsme k tomu vítězství dokráčeli, se už historie ptát nebude. Na to, že jsme hráli proti oslabenému soupeři, to bylo hodně kostrbaté a byla tam spousta nevynucených chyb. Řada věcí se dala řešit ještě jinak a efektivněji,“ vytknul svým svěřencům Hloušek. Trenér ale pochválil práci obrany, tomu nejspíš také pomohlo doplnění o hráče A týmu. „Zejména vzadu to bylo jistější. Stejně ale moje představa o zápase je jiná,“ dodal Hloušek.

Branky: 8. a 42. Pavlata, 25. Daníček, 53. Šidlo. Rozhodčí: Ulrich, ŽK: 1:1. Diváků: 80. Jablonec: Králíček – Helm (89. Hájek), Uvíra, Šidlo, Podzimek – Štěpánek (86. Pfeifer), Daníček, Linka, Hloušek (81. Bulíř) – Just, Pavlata.

FKP Turnov – Mšeno 1:1 (1:0)

Mšeno odjelo na půdu FKP Turnov s jasným cílem – bodovat. To svěřencům nového trenéra Libora Macháčka vyšlo a odvezli si svůj první divizní bod. „Začátek zápasu se nám nepovedl a prakticky jsme si dali v první minutě vlastní gól,“ komentoval úvod zápasu trenér Macháček. Tato situace svazovala hráčům nohy a Mšeno se nemohlo dostat celý první poločas do hry. To se podařilo až ve druhém poločase, kdy se hrálo vyrovnané utkání. Gólová situace Mšena přišla v 66. minutě. Hosté zahrávali standardku a míč proletěl okolo přední tyče a svým důrazem se prosadil nováček v týmu Mšena Ondřej Ginzel, který míč do sítě doslova donesl. O deset minut později ale bylo mšenským pěkně horko. Domácí totiž zahrávali penaltu, navíc Mšeno už v té době hrálo od 54. minuty v deseti. Jenže své kvality ukázal brankář Macháček a pokutový kop zlikvidoval. Mšeno se tak mohlo radovat z prvního bodu, který byl opravdu tvrdě vydřený.

Branky: 1. Koubek – 66. Ginzel. Rozhodčí: Morávek, ŽK: 5:3, ČK: 0:1 (54. Kopecký). Diváků: 350. Mšeno: Macháček – Selinger, Váňa, Ginzel, Regenermel (46. Kopecký) – Krejčík (89. Moravec), Vrabec (80. Počta), Vanc, Peškar, Bém – Kaňkovský.