Jablonecká paráda: kanonáda s Jihlavou 5:0!!!

Jablonec nad Nisou – To byla kanonáda! Fotbalisté Jablonce rozdrtili Jihlavu rozdílem třídy 5:0 a připsali si nejvyšší ligovou výhru od října 2014. Navázali tak na parádní „severočeský víkend", kdy už v sobotu Teplice smázly poslední Příbram 3:0 a Liberec remízou 1:1 zkomplikoval slávistickou cestu za mistrovským titulem. Fanoušci v regionu prožili radostný víkend, 21. kolo ligy se povedlo.

19.3.2017

Hlavní trenér Jablonce Zdeněk Klucký. Foto: ČTK

„Pro nás to bylo další důležité utkání, opět jsme doma přivítali soupeře, který je ze spodních pater tabulky a bojuje o záchranu. Nebývají to hezké zápasy. Z naší strany byla první půle opatrná, čekali jsme, s čím Jihlava vyrukuje. Postupně jsme měli navrch, stejně jako v úterý jsme do poločasu dali dvě branky. Po změně stran jsme předváděli krásné akce a mohli jsme dát ještě jednou tolik branek. Šance jsme na to měli, ale nepodařilo se nám je proměnit. Z naší strany šlo o zasloužené vítězství," řekl spokojený jablonecký trenér Zdeněk Klucký. Důvodů k radosti měl hned několik.

To jeho protějšek na jihlavské lavičce Michal Bílek musel spolknout další hořkou pilulku. Moc do řeči mu nebylo. „Nevstoupili jsme do utkání špatně, bohužel přišly dva centry a dva góly. Ve druhé půli jsme cítili, že lze s tím výsledkem ještě něco dělat, bylo to o kontaktním gólu. Ten nepřišel a třetí brankou se vše změnilo. Dělali jsme hrozné chyby kolem půlky hřiště, soupeř se dostával do rychlých protiútoků a dával branky. Bylo to velmi špatné," hlesl kouč Bílek.

Skóre nedělního duelu otevřel na Střelnici v 38. minutě Vít Beneš, poté dal premiérové dva góly v české nejvyšší soutěži Slovák Adam Zrelák, v 66. minutě se trefil Ondřej Mihálik a skóre uzavřel Michal Trávník. Jablonec navázal na úterní vítězství v dohrávce nad Hradcem Králové, doma bodoval v lize pošesté za sebou a pojistil si osmé místo. Naopak Jihlava prohrála čtvrté z posledních pěti kol a zůstává na sestupové patnácté příčce.

FK Jablonec - Vysočina Jihlava 5:0 (2:0)Branky: 42. a 58. Zrelák, 38. Beneš, 66. Mihálik, 71. Trávník. Rozhodčí: Dubravský - Vysloužil, Peřina. ŽK: Ikaunieks, Urdinov (oba Jihlava). Diváci: 1739. Sestavy: Jablonec: Valeš - Jankovič, Pernica, Beneš, Hanousek - Hübschman (87. Kysela) - Trávník, Pospíšil, Zelený - Mehanovič (72. Masopust) - Zrelák (65. Mihálik). Trenér: Klucký. Jihlava: Hanuš - Tlustý, Krejčí, Mišůn (61. Fulnek), Urdinov (77. Novotný) - Vaculík, Štěpánek, Zoubele, Batioja - Dvořák, Ikaunieks (64. Rabušic). Trenér: Bílek.

Autor: Vlastimil Novotný