Kolaps v závěru byl zbytečný

Fugen - Hráči FK Jablonec v sezoně sice moc přáteláků nehrají, ale teď se  hned zkraje mohli přesvědčit, jak se přátelské zápasy  hrají v zahraničí.

16.7.2017

Ilustrační foto.Foto: Deník/archiv

Jaroslav Hrabák

FK JABLONEC – FC FLEETWOOD TOWN 1:2 (0:0)

Jablonecký tým si užívá nádherné prostředí v rakouském Fugenu, což je městečko na kraji Zillerského údolí. Hráči ani tak nebudou vychutnávat krásy alpských velehor, ale absolvují závěrečnou fází přípravy na ligu. Jednoduše řečeno, bude se hledat základní sestava.

Trenér Klucký dal šanci prakticky všem hráčům, které na soustředění odvezl. První půli odchytal gólman Hrubý, který čerstvě prodloužil v Jablonci smlouvu …

Sestava první půle:

Hrubý – Jankovič, Pernica, Kouřil, Zelený – Kubista – Masopust, Mehanovič, Trávník, Breda – Doležal

Sestava druhé půle:

Hrubý (60. Bárta) – Jankovič, Lischka, Hübschman, Hanousek – Diviš, Považanec, Kubista,

Janetzký, Kučera – Mihálik

Sudí hvízdl a Jablonečtí nevěřícně zírali, čeho jsou schopni profíci z anglické třetí ligy. Byl to takový malý kolotoč zadarmo. Trvalo to dobrých dvacet minut, než se ligový favorit rozkoukal a začal nejen klást odpor, ale hlavně přizpůsobil se tomu, že se prakticky hraje mistrák. Nakonec se po tom hrůzostrašném  úvodu mohli dostat do vedení, Breda výborně našel ve vápně Mehanoviče, ale jeho pohotovou střelu padající stoper srazil mimo. Ale i Freetwood dal gól, ale ten nebyl regulérní, a tak ho sudí neuznal.

Po změně stran poslal Klucký do hry prakticky jinou jedenáctku, pouze čtvrthodinku Hrubý a celou druhou půli zůstali v sestavě Jankovič a Kubista.

SUDÍ GÓL NEUZNAL

Druhá půle také příliš nepřesvědčila, ale gól dali první hosté po samostatné akci Hanouska. Trochu lajdáctví, trochu ničím nepodloženého sebevědomí a třetiligisté z Ostrovů předvedli, jak se hraje fotbal. V závěru nasadili totální ofenzívu a rychlost a to se jim vyplatilo. Nejprve Coyle v 88. vyrovnal a v poslední minutě kopali Angličané trestný kop a Maguire zeď prostřelil – 1:2 !

Jablonečtí se předtím také dožadovali gólu, neboť byli přesvědčení, že Kučerův balón likvidoval brankář soupeře už za brankovou čarou, ale u sudího neupěli.

Jablonečtí v sezoně sice moc přáteláků nehrají, ale tady se  hned zkraje mohli přesvědčit, jak se přátelské zápasy  hrají v zahraničí. Žádné kliďánko, ale naplno – a s tím měli svěřenci trenéra Kluckého v úvodním přípravném utkání rakouského soustředění problém více než velký. Tak snad se dobře dívali.

V dalším utkání narazí Jablonec v Rakousku na Wolverhampton Wanderers, a to již v úterý 18. července v 18. hodin.

16.7.2017 VSTUP DO DISKUSE

Bydlení podle znamení zvěrokruhu: Jak si žijí vodní a vzdušná znamení

ROZHODNUTO! Jablonečtí fotbalisté se radují v 56. minutě z gólu Doležala, na Bohemians v 8. kole HET ligy vyhráli 1:0:

Jablonec uspěl venku! "Na Bohemians se jen tak nevyhrává," těší Kluckého

Budou uzavírat silnici z Tanvaldu na Jiřetín a Albrechtice

Tanvaldsko – Mezi 28. zářím a 2. říjnem bude kvůli pokládce asfaltu místy zcela uzavírána silnice mezi Horním Tanvaldem, Jiřetínem a Albrechticemi.

Bramborové ukončení sezóny na Zubačce

Kořenov - Železniční společnost Tanvald v sobotu oficiálně ukončila sezónu na Zubačce.

V neděli zaplaví běžecký stadion v Bedřichově děti a horská kola

Bedřichov – V neděli 24. září se v areálu lyžařského běžeckého stadionu v Bedřichově jede třetí ze čtyř závodů seriálu Decathlon Cup.

Značka smrže provede místní i turisty po i kolem Smržovky

Smržovka – Nové vyhlídkové okruhy tvoří téměř 31 km značených tras ve Smržovce a jejím blízkém okolí.