VYBERTE SI REGION

Liberecké béčko si po sedmi prohrách otevřelo střelnici

Liberecký kraj – Poslední podzimní kolo České fotbalové ligy přineslo týmům z Libereckého kraje tři prohry a jednu výhru, která ovšem stála za to. Na hřištích soupeřů podlehly Hlavice, Česká Lípa i Jablonec B, který tím pádem bude přezimovat na posledním 18. místě tabulky.

22.11.2010

Liberečtí hráči Suk (číslo 10) a Vlasko se pokoušejí znesnadnit rozehrávku budějovickému Dobalovi.Foto: Deník/Jan Škvára

Naopak Liberec B se po sedmi porážkách v řadě postaral o rekordní výsledek kola, když na umělé trávě v Doubí deklasoval rezervu Českých Budějovic 6:1 a postoupil na 15. místo.

Loko Vltavín Praha - Baumit Jablonec B 1:0 (1:0)

Jablonečtí mladíci neodehráli příliš dobrý poločas a prohrávali po trestném kopu exligisty Kuchaře 0:1. Navíc po necelé půlhodině hry musel pro zranění vystřídat Hovorka. V druhé půli se Jablonec zlepšil, ale na hřišti byli někdy až moc vidět rozhodčí.

V 62. minutě „viděl“ hlavní arbitr hraní rukou Norka v pokutovém území, i když Norek zahrál břichem a mimo vápno… K penaltě se postavil Socha, ale Frydrych penaltu lapil. Tím však situace nekončila, rozhodčí Grimm nařídil penaltu opakovat. Tentokrát se k míči postavil tradiční exekutor Kuchař, ale také jemu střelu z penaltového puntíku Frydrych chytil! Jablonec mohl vyrovnat, nejblíže k tomu měl po Justově centru střídající Hloušek, jenže orazítkoval jen břevno domácí branky.

Branka: 23. Kuchař. Rozhodčí: Grimm. Bez ŽK. Diváků: 185. Baumit Jablonec B: L. Frydrych - Uvíra, Patka, Kouřil, Norek - Havlín, Hovorka (27. D. Hloušek), Steiner, Beneš, Daníček (81. Paldus) - Just (60. Šimon).

FK Králův Dvůr - SK Hlavice 3:1 (2:1)

Domácí mužstvo vsadilo na bojovnost, hrálo v podstatě jen systém nakopávaných míčů. Hlavice se snažila čelit fotbalovostí. Dostala však nešťastný gól v 6. minutě, kdy brankář Samoel po rohu domácích vyběhl, byl trochu přistrčen a v tísni si míč vrazil do vlastní brány. „Nerad bych to dával Mírovi za vinu. Nastoupil navzdory naraženým žebrům, v té gólové situaci byl v tísni,“ omlouval Samoela sportovní manažer SK Hlavice Michal Dyml. „V dalším průběhu utkání nás naopak několikrát podržel.“ Hlavickým se podařilo poměrně brzy vyrovnat. Po standardní situaci a sérii odražených míčů vše propálil Ujec. „Měli jsme potom další šance, bohužel jsme neproměnili a po dalším rohu jsme ještě v prvním poločase dostali gól na 2:1,“ popisoval Dyml.

V druhém poločase bojovali hosté o vyrovnání a nejblíže k němu byli v 88. minutě. Hlavičku střídajícího Yakubu domácí brankář Kudrna zázračným zákrokem odvrátil z brankové čáry a hned z protiútoku přidal Králův Dvůr rozhodující třetí gól… „Přesto myslím, že tým podal kvalitní výkon, stejně jako v celém průběhu podzimní části,“ uzavřel Dyml.

Branky: 6. vlastní brankář Samoel, 39. Fulín, 89. T. Frydrych - 19. Ujec. Rozhodčí: Šedivka. ŽK: Fulín - Svojtka. Diváků: 300. Hlavice: Samoel - Wludyka (70. Patočka), Svojtka, Lesák, Križan - Dorotík, Szabo, Danilo, J. Novotný (85. Yakubu), Vůch - Ujec. Trenér Dočkal.

Sokol Ovčáry - Arsenal Česká Lípa 2:0 (2:0)

Již ve 4. minutě se ve skrumáži před Meierem nejlépe zorientoval Müller. Druhou branku přidal tentýž hráč ve 22. minutě, podle názoru Českolipských z ofsajdu. Po změně stran měli hosté tři vyložené šance, kdy Zeman z malého vápna nedal a po standardkách další, ale skóre se již nezměnilo.

Branky: 4. a 21. Müller. Rozhodčí: Čížek. ŽK: Müller - Vrabec. Diváků: 240. Česká Lípa: Meier - Štálík, Silný, Ondráček (66. Parys), Řehák - Finklár (77. Pechar), Beran, Vrabec, Hottek, Prückner (42. Michal Zeman II) - Kousal.

Slovan Liberec B - Dynamo České Budějovice B 6:1 (3:0)

Liberecký tým, posílený o několik hráčů z kádru áčka, rozhodl o drtivé výhře už v prvním poločase. Brankostroj Slovanu začal ve 12. minutě. Rohový kop zahrával Vlasko a brankář hostí Křížek tísněný Zemanem si srazil míč do brány - 1:0.

Ve 26. minutě měli svou největší šanci prvního poločasu hosté, když obrana, jinak po celý zápas výborně dirigovaná Kelićem, udělala jedinou chybu. Timm dostal přihrávku doprostřed za obranu, přehodil gólmana Kováře, ale i branku. Poté unikl domácí Vojta, Křížek ho nešikovně zfauloval a penaltu jistě proměnil Martan - 2:0. Další gól přidal ve 37. minutě Vojta hlavou po rohu Papouška - 3:0. Osm minut po změně stran, opět po rohu Vlaska, si dal vlastní gól Holub, který chtěl odvrátit míč před zcela volným Kelićem, jenž by jinak bezpochyby skóroval sám - 4:0. V 65. minutě vybojoval míč před brankou Jihočechů Kesner a Sivrić šanci proměnil - 5:0. Tečka za kanonádou Liberce padla v 71. minutě. Míč po Sivrićově střele z 20 metrů brankáři Křížkovi vypadl z náručí a Vojta dorazil balón do sítě - 6:0. České Budějovice zaznamenaly čestný úspěch šest minut před koncem. Na pravé straně se objevil volný Osuch a připravil Kováře o čisté konto - 6:1.

Branky: 37. a 71. Vojta, 12. vlastní (brankář Křížek), 34. Martan z penalty, 53. vlastní (Holub), 65. Sivrić - 84. Osuch. Rozhodčí: Paták. ŽK: Štícha, Krystan - Holub. Diváků: 110. Slovan Liberec B: Kovář - L. Novotný, Štícha, Kelić (71. P. Novotný), Michal Zeman I - Martan, Krystan, Papoušek (61. Kesner), Vlasko - Vojta, Sivrić (78. Suk).

(jsj, web)

22.11.2010 VSTUP DO DISKUSE

Automobil nedal na výjezdu z ulice U Nisy v Jablonci přednost tramvajové soupravě linky 11.

Trichu naboural do tramvaje, ale naštval hodně cestujících

Psovod Jörg Kempe a fenka Hipi při pátrání po pohřešované Míše Patricii Muzikářové.
AKTUALIZUJEME
15

Po ztracené školačce pátrá německá fenka Hipi. Pomoci má dívčina bota

Chystáme se na hodně mezinárodních závodů

Rokytnice n. J. - Musheři Václav Vančura a Veronika Navrátilová v exkluzivním rozhovoru pro Deník

Češi berou neférově nízké platy. Proč nedostávají víc?

Místo hotových výrobků děláme jen polotovary. A za směnu toho zvládneme vyrobit méně než Němci.