Mimoň byla nad síly fotbalistů Lučan

Lučany n. N. /VIDEA/ - První utkání v novém ročníku fotbalové I. A třídy nezvládli hráči FK Lučany, kteří na svém pažitu podlehli Jiskře Mimoň 0:2, po poločase 0:2.

17.8.2009
Fotogalerie
0 fotografií

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Petr Šimr

Hosté byli od prvních minut aktivnější a měli několik šancí. Trefili tyč a Lučany podržel nový brankář Martin Valenta. Ten přeci jen kapituloval v minutě, když zaváhání obrany potrestal Slavík. I druhý gól přišel po chybě obrany a nedůrazně atakovaný Špaček zvýšil již na 2:0.

Domácí poté přidali a největší šanci první půle měl Čech, ale míč zastavilo břevno. Po změně stran měli domácí převahu, hosté spíše bránili, ale do šancí Lučany nepustili. Jedinou vážnější šanci tak měli domácí v závěru, kdy po nepřímém kopu v šestnáctce pálil Hradecký. V závěru mohla dát Mimoň třetí gól, ale míč skončil na břevně.

Branky: 10. Slavík, 17. Špaček. Rozhodčí: Hanousek. ŽK: 1:2. ČK: 0:1 (68. Špaček). Diváků: 130. Lučany: Valenta – Jelínek (16. Cicvárek), Vokuš, Beránek, Hradecký – Černý (74. Hanus), L. Brož, Maňák, Svoboda – Čech (70. Majstorovič), M. Dítě.

Lidový poklad. Masky ze Zákup chtějí na seznam

Liberecký kraj - Papírové masky vyrábí v Zákupech již 130 let.

Úspěšná záchrana seniora na běžkách

Krkonoše - Běžkaře ve věku osmdesát čtyři let se v neděli dopoledne podařilo úspěšně resuscitovat záchranářům Horské služby ve Strážném.