Mšeno si na převzetí poháru musí ještě počkat

Jablonec n. N. /FOTOGALERIE/– Fotbalisté Mšena v předehrávce 14. kola krajského přeboru porazili na domácí půdě Desnou 4:2. Byl to jejich poslední zápas doma, ale pohár pro mistra nedostali.

10.6.2011

Fotbalisté Mšena (v bílém) porazili v předehrávce krajského přeboru Desnou 4:2. Na posledním domácím utkání ale pohár nedostali.Foto: DENÍK/Martin Bergman

„Snažili jsme se pro to udělat maximum, aby si to kluci užili. Vedoucí Jindra Görner volal na svaz, ale nikdo nám ho nemohl pohár přivézt. König je na dovolené v době, kdy končí soutěže a rozhoduje se o postupech. Takhle z toho kluci nic nemají, když pohár pak někdo převezme na schůzi,“ říká smutně Michal Klacek z Jiskry Mšeno.

Samotné utkání pak začalo takovým nemastným neslaným výkonem obou týmů. Nedařila se kombinace a oba celky produkovaly velké množství chyb. Za zmínku tak z prvního dějství stojí jen dvě branky.

Tu první vstřelil Krejčík ve 33. minutě, ale o pět minut později dokázal vyrovnat za Desnou Štěpánek, když se z blízkosti prosadil hlavou. Celkově byl ale první poločas nepříliš povedený.

Druhé dějství začalo Mšeno aktivně. Pokorný zatáhl míč po lajně a našel přesnou přihrávkou Krejčíka před brankou a ten se nemýlil – 2:1. O vedení Mšeno opět přišlo v 61. minutě, kdy si za obranu domácích zaběhl Kobylka a s přehledem přehodil Braniše.

Mšeno se však nevzdalo a pokračovalo v dobývání branky soupeře. V 75. minutě se zrodila akce podobná brance na 2:1. Tentokrát zatáhl míč Lietava a před brankou vybídl ke skórování Pokorného. Hosté na tuto branku už nedokázali odpovědět a konečnou tečku za utkáním udělal v 88. minutě Lietava.

Mšeno – Desná 4:2 (1:1)
Branky: Branky: 33., 48. Krejčík, 75. Pokorný, 88. Lietava O. – 38. Štěpánek, 61. Kobylka. Rozhodčí: Poživil, ŽK: 2:2. Diváků: 50. Mšeno: Braniš – Selinger, Vanc (46. Čech), Šimek, Daniel – Krejčík, Vrabec, Peškar, Bém – Pokorný, Houžvička (60. Lietava O.). Desná: Maňák – Zonyga, Kopal, Štěpánek (59. Kobylka), Křemen (46. Šindelář (73. Kořínek), Hlubuček, Vokál, Pipek, Zelinka, Rác, Bartoš.

Autor: Martin Bergman

10.6.2011 VSTUP DO DISKUSE

Před státním zámkem Sychrov se sešli američtí veteráni.
23

OBRAZEM: Historické "ameriky" obsadily Sychrov

Jablonec - Příbram 2:4.
20

Jablonec selhal, od Příbrami dostal čtyři góly. Opět jí pomáhá zachránit ligu

Stožáry skrz Lužické hory nechtějí

Českolipsko –  Chystaná stavba vedení vysokého napětí na stožárech v dlouhém koridoru přes Českolipsko do Varnsdorfu opět hýbe severem Čech.

Do Kostelní ulice v Liberci se vrátila tržnice, která tam kdysi bývala

Liberec - Koláče, které lákají k nakousnutí, domácí limonády, zmrzliny, marmelády, med přímo od včelaře, poctivý tvaroh, ale také čerstvé ryby, sýry, sazenice nebo květiny.

Městské policii chybí peníze i lidé. Jak nalákat mladé muže?

Turnov - /ROZHOVOR/ Lidé chtějí vidět své strážníky v ulicích. Město ale musí sáhnout do své kasy a její velitel sehnat způsobilé mladíky. Obojí ale nebude jednoduché. Nikde. Ani v Turnově.