VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nový předseda řízení fotbalu výrazně neovlivní, soutěže řídí jiní lidé

Jablonec nad Nisou - Předseda Okresního fotbalového svazu v Jablonci Ladislav Čičmanec zaslal pro Jablonecký deník své stanovisko k současné situaci v českém fotbale. Zveřejňujeme v plném znění.

12.5.2017
SDÍLEJ:

Ladislav Čičmanec, předseda Okresního fotbalového svazu v Jablonci nad Nisou Foto: DENÍK/Jiří Endler

Při financování fotbalového klubu na krajské úrovni je nutné rozkličovat o jaké dotace se jedná. Je několik možností. Jsou to dotace z MŠMT investiční a neinvestiční, dotace na činnost od kraje a od města. V tuto chvíli je známá pouze dotace z Města Jablonce a ostatní nejsou schválené, takže vůbec nevím, kolik dostane náš klub peněz na činnost a provoz stadionu.

Pokud FAČR nedostane dotace od MŠMT, tak se jedná o dotaci na údržbu (program IV) a dotaci na činnost dětí a mládeže (program VIII). V loňském roce obě dotace činili cca 15% celkových výdajů našeho klubu na celoroční činnost. Takže nás to sice ohrozí, budeme muset přijmout úsporná opatření, ale výše této dotace nás zásadně neohrozí, pokud nebude.

Zásadně ale odmítám zprávu, že fotbal dostává víc než si zaslouží. Jen se podívejme na členskou základnu, na počet členů a zjistěme si částku na hlavu. Asi bychom byli překvapeni. Zásadní chyba není v panu Peltovi, ale v systému rozdělování peněz, který politici nedokázali za poslední desetiletí vymyslet. Kolik ministrů již bylo na MŠMT? Raději to nepočítat. Když to zjednoduším, tak si nakonec musíme vždy při financování poradit sami.

Ale sekretariáty OFS jsou na financování od FAČRu zcela závislé. Sekretariát především řídí soutěže, musí hradit provoz kanceláře, platit pracovníka – sekretáře, financovat soutěže mládeže apod. Tady pokud nebudou peníze z dotace, tak to bude velký problém, protože je především ohrožené řízení soutěží na všech věkových úrovních.

A nový předseda? Je to jednoduché. Chci takového, který prosadí samostatné ministerstvo sportu, jako je to v některých vyspělých státech EU a chci takového, který bude umět sehnat peníze. Samotné řízení fotbalu nový předseda nijak výrazně neovlivní, protože soutěže řídí zcela jiní lidé v hierarchii fotbalu.

Autor: Dagmar Březinová

12.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Viděli jste srážku tramvaje a auta na křižovatce ulic Liberecká a U Nisy v Jablonci?

Auto vjelo před tramvaj, oba řidiči tvrdí, že měli zelenou

Rumunka s pohádkovým jménem Arabela se moc fotit nechtěla.Komunikovala jen zdviženými prostředníky, ale slyšela moc dobře.Chvíli se pokoušela sápat redaktorovi Deníku po objektivu.Odvezla si jí sice policie, ale za chvíli už zase běhala svobodně po ulicíc
9

GALERIE: Pozor na falešné hluchoněmé

Manévry v řeznictví: Přišla obálka s bílým práškem

Mimoň – Neznámou sypkou látku, která přišla s výhrůžkou v obálce do provozovny řeznictví v Mimoni, hasiči zajistili a odeslali laboratoři.

V Liberci nalezli tělo mrtvého muže

Liberec - V úterý odpoledne ohlásila žena nález bezvládného těla v rybníku v libereckých Radčicích. Mluvčí krajské policie Vlasta Suchánková potvrdila, že se jedná o mrtvého muže.

GALERIE: Psi pomáhají hasičům zachraňovat zraněné, kteří uvízli v sutinách

Plavy - Reportáž na vlastní kůži jaké je sledovat práci záchranářů a jejich psů, ale také ležet v sutinách plných prachu a čekat na vysvobození.

Hudební a divadelní Sedmihorské léto tento týden startuje

Sedmihorky - /GALERIE/ Jeden z největších a především nejrozsáhlejších festivalů v Českém ráji startuje již zanedlouho. V pátek 30. června otevře hudební a divadelní Sedmihorské léto své brány a odstartuje nejen svůj osmý ročník, ale také prázdninové měsíce divadelním představením Miláček Anna.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies