TJ Desná – Velké Hamry B 4:1 (3:0)

Dlouho očekávané derby domácí zvládli, v úvodu utkání se hosté snažili o získání převahy, ale Desenští počáteční tlak eliminovali a postupem času přebírali otěže utkání do svých rukou. A o výsledku zápasu rozhodli již v prvním poločase.

LETOS BYLI SLUŠNĚJŠÍ

„Ke cti „derby“ sluší i to, že hráči obou týmů k sobě byli mnohem ohleduplnější něž před rokem a utkání se obešlo bez zákeřných faulů. Samozřejmě to během zápasu jiskřilo. Na fauly jsme vyhráli, ale šlo o zákroky vyplývající ze hry,“ uvedl k průběhu derby vedoucí týmu Desné Petr Kopal. Ani rozhodčí to neměli ale jednoduché.

ROZDAL DVĚ ČERVENÉ

Ale vše nakonec zvládli. „Škoda poslední minuty, kdy došlo ke zbytečným červeným kartám na obou stranách, které byly následkem strkanice dvou hráčů. Ti neudrželi nervy na uzdě,“ popsal jeden z okamžiků zápasu Petr Kopal.

Po utkání svého prohřešku hráči litovali. „I sudí mohl být v této situaci více nad věcí a ohodnotit ji mírněji, aby hráči nebyli trestaní stopkou v dalších utkáních,“ dodal Petr Kopal a zdůraznil ještě: „Děkujeme divákům obou táborů za vytvoření perfektní fotbalové kulisy.“

Jak padaly branky

13. minuta – 1:0 – Sekanina trefil zadní tyč, z dorážky skóroval V. Kořínek
39. minuta – 2:0 – Stejný hráč zatáhl balon do vápna, přihrál skórujícímu Pfeiferovi
41. minuta – 3:0 – Mejsnar prchl obraně hostů, obešel i gólmana a pohodlně se trefil do zívající branky
80. minuta – 4:0 – na Pfeiferův roh si naběhl Ježek, jehož hlavičku zastavila tyč, balon do sítě umístil P. Kořínek
84. minuta – 4:1 – nulu domácí neuhájili, ve vápně dostal mnoho prostoru Kozel, který pak mohl pohodlně skórovat.

Sestava Desná: Doubek, Šindelář, Nguyen Khac Viet, P.Kořínek, Ježek, Sekanina, Mejsnar, Pfeifer, V. Kořínek, Pivnička, J. Kořínek
Sestava Velkých Hamrů: Průcha, Štětkář, Kozel, Zajíček, Bistiak, Titlbach, L. Prousek, V. Prousek, Vencbauer, Říha, Paldus, Kobr, Veselý, Malý
Střídání – Desná: 26. Kopal (Sekanina), 59. Karel (Pivnička), 70. Skrutek (Kořínek J.) Rozhodči: Urbánek Tomáš, Mařatka Karel, Zboroň Petr.
ŽK: 2 : 4 (Pfeifer, Kopal) ČK: 1 : 1 (90. min Ježek – oplácení Titlbach). Diváků: 140