Pěnčín prohrál v Brodě, Krásná Studánka srovnala body

Jablonecko - Fotbalová I. B třída má dramatickou situaci nejen na čele tabulky, ale také v sestupovém pásmu. Na stejný počet bodů se díky prohře Pěnčína dostala Krásná Studánka. V boji o záchranu Kokonín prohrál a Lučany díky výhře odskočily na rozdíl tří bodů. Dvanácté Rovensko utíká Lučanům o dva body.

15.4.2014

Fotbalové utkání. Ilustrační snímek.Foto: DENÍK/ Martin Bergman

Jenišovice - Zásada 1:0 (0:0)

Od začátku se hrál v Jenišovicích oboustranně vyrovnaný fotbal. V prvním dějství ale oba celky diváky moc nenadchly, protože gólových šancí bylo hodně málo. Poločas tak skončil bez branek. Po změně stran Jenišovice přidaly a chtěly urvat vítězství. Tlak domácích vyvrcholil pět minut před koncem, kdy utekl po pravé straně Hradecký, přesně přihrál na osamoceného Míru Vavřicha, který vstřelil jediný gól utkání.

Branka: 85. Vavřich. Rozhodčí: Mečíř, ŽK: 2:4. Diváků: 60. Jenišovice: Pašta - Pekař, Bubák, Šimek, Holeček - Hradecký, Kalousek, Bernard, Fiala (32. Resl) - Prkno (88. Svoboda), Vavřich. Zásada: Kopal - Lupa, Blažek, Bělina, Čech - Potůček, Kubát, Fišer, Neumann - Šíma, Vávra.

Hodkovice - Lučany 1:3 (0:3)

Domácí zahráli téměř celý zápas velice bídně a navíc v rozmezí pěti minut si nechali vstřelit tři góly. Nejprve M. Dítě vyslal kolmicí Kumberu, který otevřel skóre utkání. Domácí byli otřeseni a hned o dvě minuty později se stav měnil podruhé. Dítě na středu hřiště podržel míč, vyslal kolmici směrem k brance Hodkovic a Klaus prostřelil Kvapila podruhé. Hvězdnou pětiminutovku zakončil svým druhým gólem Kumbera, kterého vyslal mezi beky Brož, a bylo to 3:0. Výkon Hodkovic byl nulový a po přestávce byly Hodkovice neschopné dostat se do vápna. Všechny akce končily před šestnáctkou soupeře. Jediný gól tak dosáhl Bouška z trestného kopu, který zahrával z 25 metrů absolutně přesně. Ale to bylo z domácí produkce vše. Hodkovičtí zklamali na celé čáře. Naopak Lučany udělaly další tříbodový krok v boji o záchranu soutěže. Perličkou zápasu je situace hned z 3. minuty, kdy lučanský bek Patočka odkopl míč od branky tak razantně, že proletěl až do místní fabriky, jenže skrz zavřené okno…

Branky: 77. Bouška - 20. a 25. Kumbera, 22. Klaus. Rozhodčí: Dytrt, ŽK: 1:1. Diváků: 70. Hodkovice: Kvapil - Kraus, Škopan, Bouška, Řepka - Bendák, Jáč (62. Dolobáč), Košek, Redaj - Pekař, Bolard. Lučany: Sobotík - Hradecký, Vokuš, Röschl, Patočka - Brož, M. Dítě, Maňák, Svoboda (46. Tesař) - Kumbera (70. Nič), Klaus (80. Killian).

Držkov - Rokytnice 3:1 (0:1)

Držkov v nabité sestavě byl favoritem utkání, přestože v tabulce na Rokytnici ztrácí. Proto bylo velkým překvapením, když se v 16. minutě prosadilo právě hostující mužstvo. Držkovští zatlačili po vstřelené brance hosty na jejich polovinu. Ještě do konce první půle mohli domácí skóre otočit, ale střeli Baťka, Zábojníka i Vágnera gólem neskončily.

Při nástupu do druhého dějství se příliš nezměnilo na úvodním obrazu hry. Domácí se tlačili do soupeřovy branky, ale hosté houževnatě odolávali, přestože mnohdy se štěstím. Držkov pokračoval ve svém útočném stylu hry, ale v koncovce domácí selhávali. Petrtýl v jasné šanci proti brankáři neproměnil i krásná střela Vágnera šla těsně mimo branku. Domácím se tlak zúročil teprve v 70. minutě, kdy srovnával Jan Dvořák. Několik minut poté se prosadil i Batěk po krásné přihrávce Zábojníka a otočil tak skóre. Na konečných 3:1 zkorigoval Zábojník v 84. minutě.

Branky: 70. Dvořák J., 77. Batěk, 84. Zábojník - 16. Zahradník. Rozhodčí: Blaschke, ŽK: 2:2. Diváků: 60. Držkov: Dvořák E. - Zábojník, Dvořák J., Machula V., Batěk - Just, Petrtýl, Vágner, Ševčík - Stumer (88. Mrkvička), Ferenc (72. Berka).

Kokonín - Krásná Studánka 1:2 (0:1)

Hosté sehráli bez čtyř hráčů základní sestavy vyrovnaný první poločas, bez větších šancí na obou stranách, kromě břevna domácích ve 30. minutě. Za Studánku střílel nebezpečně v úvodu Lang a pak Knajbl. Ve 40. šel ve vápně domácích nedobrovolně k zemi Knajbl, z něhož nic nebylo, ale postižený musel střídat. V poslední minutě poločasu po akci Langa s Kahlem zakončil Chmátal tvrdou střelou ze 25 metrů k tyči na 0:1. Druhý poločas byla „Studna" 25 minut lepší, vypadalo to, že domácí odešli fyzicky. Lang po samostatné akci zvýšil na 0:2, ale hosté přestali hrát. Domácí nabudil gól po rohu na 1:2 zásluhou Winklera. Posílili útok na tři nejvyšší hráče, nakopávali míče a vytvořili si převahu. Posledních deset minut tak byli hosté pod tlakem, ale ten přežili. Domácí naopak zůstali na posledním místě tabulky I. B třídy.

Branky: 71. Winkler - 45. Chmátal, 57. Lang. Rozhodčí: Halama, ŽK: 0:2. Diváků: 40. Kokonín: Spanilý - Malý (78. Jabálek), Mokráň, Štichauer (46. Winkler), Chuchla, Chroustovský, Doubek, M. Šilhán, Mrklas, J. Šilhán, Maixner (85. Šourek).

Železný Brod B - Pěnčín 4:2 (3:1)

Brodské béčko se poprvé představilo na jaře na domácí půdě a zápas se musel odehrát na umělé trávě. To hostům evidentně nevyhovovalo. Brod hosty moc do šancí nepouštěl a naopak některé další šance zůstaly na brodské straně nevyužity. Vedení se domácí ujali v 15. minutě, kdy se prosadil Picek. V 35. minutě přidal druhý gól Šefr. Pěnčín se prosadil v 37. minutě, kdy do rozhozené obrany přišel centr a Bukvic hlavou trefil přesně. Ale o chvíli později bylo vedení Brodu opět dvoubrankové, když se podruhé trefil Picek. Ve druhém poločase se v 49. minutě trefil i Šimek a nebylo co řešit. Brod poté zápas v pohodě dohrál a na třetí jarní výhře brodské rezervy nezměnila nic ani kosmetická úprav skóre po gólu Záveského.

Branky: 15. a 39. Picek, 35. Šefr, 49. Šimek - 37. Bukvic, 62. Záveský. Rozhodčí: Bým, ŽK: 1:5. Diváků: 70. Ž. Brod: Šverma - Král, Škaloud, Berka, Vozka - Picek (70. Pala), Havlíček, Šimek, Makula (86. Plachý) - K. Šefr (90. Šefr), Aubrecht. Pěnčín: Pivrnec - Hušek, Mastník, Pleštil, Šupík, Lang, Matúška, Bukvic, Záveský, Zapadlo, Šikola (65. Krátký).

Velké Hamry B - Plavy 4:3 (2:2)

Dvě stovky diváků viděli ve Velkých Hamrech derby, jak má být. Nedaleké Plavy tu sehrály utkání v rámci I. B třídy. Šlágr kola otevřeli gólově hosté, kdy se dělovkou prosadil Šimerda v 23. minutě. Jenže vedení Plavům vydrželo jen chvilku, protože hned o minutu později centroval do vápna hostů Říha, vyslal centr na Hlubučka, který se hlavou nemýlil 1:1. Zanedlouho šli domácí poprvé do vedení, když se musel zastydět brankář hostů Žanta. Nadýchaný centr Mihálika mu totiž propadl mezi rukami a míč si našel cestu až do branky. Hosté se ale vzdát nechtěli a rvali se o vyrovnání. Poločasovou remízu zařídil pět minut před přestávkou Vokál přesnou střelou z volného kopu. Po změně stran byli více aktivnější domácí, ale nemohli si přes dobře bránící Plavy najít kloudnou cestu k zakončení. Až dvacet minut před koncem využil Horváthův roh Szirti a hlavou dávala na 3:2. Vstřelená branka domácí ještě více nakopla a o chvíli později se podruhé v utkání prosadil Hlubuček. Závěr ale ještě přinesl drama. Kobr fauloval ve vápně plavského Janduru a byla z toho penalta, kterou proměnil Tomíček. Domácí si ale hubený náskok udržely až do závěrečného hvizdu rozhodčího Kowalika.

Branky: 24. a 78. Hlubuček, 29. Mihálik, 70. Szirti - 23. Šimerda, 40. Vokál, 85. Tomíček z pen. Rozhodčí: Kowalik, ŽK: 2:2. Diváků: 220. V. Hamry: Veselý (80. Průcha Daniel) - Vít, Průcha David, Kobr, Morávek - Strnad, Mihálik, Szirti, Pavelka (46. Horváth) - Hlubuček, Říha. Plavy: Žanta - Černý, Pitro, Galbavý, Vondra - Balatka (83. Horák), Jón, Šimerda, Srbek (73. Jandura) - Rimský, Vokál (65. Tomíček).

Autor: Martin Bergman, Redakce

15.4.2014 VSTUP DO DISKUSE

Poslední z pěti aktérek seriálu Hubneme s Deníkem je dvaačtyřicetiletá Eva Koubovská
7

Eva: Svoje ženské tvary mám ráda

Soud se třemi muži, kteří jsou obžalovaní z vraždy Martina Říhy začal 29. března 2017. Zakladatel První pražské družstevní záložny zmizel před 13 lety a dlouhou dobu patřil k nejhledanějším Čechům v databázi Interpolu.
10

Začal soud se třemi muži, kteří jsou obžalovaní z vraždy Martina Říhy

Silnice opraví z evropských dotací, první úseky přijdou na řadu v létě

Liberecký kraj - V Jilemnici se konečně dočkají opravené silnice. Projekt, který se táhne už od roku 2015, by mohl odstartovat letos v srpnu. Jeho dokončení je naplánováno na červen příštího roku.

Na prodej je Tatra 613 s mrazivou minulostí. Sloužila u KGB

Tu a tam se na aukčních portálech objeví něco opravdu speciálního. Jako třeba československá Tatra 613, která sloužila sovětské tajné službě KGB. Zvláštní také je, že je na prodej ve Spojených státech amerických.

Obchodní dům Central otevře Petr Janda s Olympic

Jablonec n. N. - V pátek 31. března přivítá nové obchodní centrum Central první zákazníky. Obchodní komplex vystavěla na místě někdejšího obchodního domu Jabloň developerská skupina Crestyl.

Teploměry šplhaly rekordně vysoko. Dokonce i v Harrachově

Severní Čechy - Na severu Čech v úterý 28. března padly na většině stanic denní teplotní rekordy, na několika místech i měsíční. V Tušimicích na Chomutovsku bylo 25,8 stupně Celsia, což je měsíční rekord. Uvedl to Martin Hynčica z ústecké pobočky Českého hydrometeorologického ústavu. Měsíční rekord padl i v Harrachově v Krkonoších, kde bylo 19,1 stupně.