Piták zařídil Jablonci ve čtvrtfinále poháru výhru 2:1 nad Plzní

Jablonec n. N. - Fotbalisté Jablonce v úvodním utkání čtvrtfinále Poháru České pošty zvítězili doma nad ligovým lídrem Plzní 2:1. Hosté přitom vedli po brance Mariána Čišovského, ale Karel Piták po změně stran dvěma góly rozhodl o výhře Severočechů.

4.4.2013

Jablonec porazil v prvním utkání čtvrtfinále Poháru České pošty Plzeň 2:1.Foto: DENÍK/Vít Černý

Odveta se hraje za týden, Plzeň potřebuje k postupu vyhrát 1:0 nebo o dva góly.Oproti ligovým zápasům udělaly oba týmy změny v sestavě. Především Plzeň protočila hráče hned na sedmi postech oproti sobotní porážce s pražskou Spartou.

Byli to však právě hosté, kdo začal aktivněji a už od 5. minuty vedli, když jablonecká obrana odvrátila míč jen k Čišovskému na hranici šestnáctky a slovenský stoper bez problému trefil odkrytou branku Baumitu.

Domácí měli k vyrovnání blízko ve 12. minutě, ale Pázlerovu hlavičku vytěsnil mezi tyče v posledním možném okamžiku brankář Kozáčik. Jinak ale měla více šancí Plzeň, ovšem Tecl ani Adamov své příležitosti nevyužili.

Jablonecký brankář Špit se pak vyznamenal v závěru poločasu, kdy se plzeňský bek Řezník v rohu vápna opřel do míče, ale domácí gólman výborným zákrokem střelu směřující pod břevno vyrazil.

I úvod druhé půle patřil Viktorii. Adamov se po Rossiho chybě řítil na Špita, ale ten opět dokázal míč vytěsnit. Jenže v 62. minutě Vaněk pronikl do vápna Plzně, přesnou přihrávkou našel Pitáka, který z pomocí teče srovnal.

Jablonec po brance ožil a Plzeň lehce zatlačil. V 66. minutě pálil tvrdě, ale nepřesně Loučka. V 73. minutě byl ve vápně Plzeň strčený zezadu Třešňák Čišovským a sudí Kovařík bez dlouhého přemýšlení nařídil pokutový kop. Ten s velkým přehledem proměnil znovu Piták a zařídil Jablonci výhodnou pozici do odvety.

Úvodní čtvrtfinálové utkání fotbalového Poháru České pošty:

Jablonec – Plzeň 2:1 (0:1)

Branky: 62. a 76. z pen. Piták – 5. Čišovský. Rozhodčí: L. Kovařík – Plesar, Pochylý. ŽK: Třešňák – Limberský, Čišovský. Diváci: 1235. Jablonec: Špit – Rossi, Kysela, Beneš (46. Štochl), Novák – Kopic, Loučka, Piták (86. Kubista), Vaněk, Pázler (65. Třešňák) – Zoubele. Trenér: Kotal. Plzeň: Kozáčik – Řezník, Čišovský, Hejda, Kovařík – Darida, Procházka – Ďuriš, Tecl (78. Kolář), Zeman (71. Limberský) – Adamov (85. Bakoš). Trenér: Vrba.

Autor: ČTK

4.4.2013 VSTUP DO DISKUSE

Fotbalisté Hodonína (v červeném) ve 3. kole  MOL Cupu prohráli doma s Libercem 0:4 po prodloužení. Zápas sledovalo 900 diváků.

Liberec spustil smršť gólů v prodloužení, Jablonec doma otočil

Policie. Ilustrační foto.

Nedal přednost, na třech autech je škoda sto tisíc

Králem střelců je letos liberecký Karel Krátký

Jenišovice - Skutečným pistolovým králem střelců se stal v sobotu Karel Krátký z Liberce.