Plzeňský rozjezd přibrzdili fotbalisté Jablonce

Plzeň, Jablonec n.N. - Fotbalové Plzni se stále nedaří najet na vítěznou vlnu. Světýlko v podobě výhry na hřišti Bohemians rázně sfoukl v utkání 12. kola první ligy Jablonec, který si odvezl ze západu Čech bod za remízu 1:1.

2.11.2008
Fotogalerie
14 fotografií

V dalším kole 1. Gambrinus ligy se utkala družstva domácí FC Viktoria Plzeň s FK Baumit Jablonec. Mírnou územní převahu domácí vyjádřili pouze vyrovnávacím gólem Petra Trappa na začátku 2. půle. V prvním poločase se trefil jablonecký Petr Zábojník.Foto: DENÍK/ Vlastimil Leška

Léčba novým trenérem Vrbou tak zatím ve Štruncových sadech funguje jen na půl. Pod jeho vedením se tým probojoval do čtvrtfinále Poháru ČMFS a ani v lize nezakusil pachuť porážky.

Všechny body ale získala Viktoria jen jednou ze tří pokusů. Posun do horního patra tabulky se tedy nekoná, Horváthovi a spol. patří desátá pozice. Severočechům se vede o něco lépe, zatím jsou osmí.

Zápas proti Jablonci zahájila Plzeň aktivně a mohla jít i do vedení. Chybující soupeř nabídl sólo exsparťanovi Kolářovi, jenže brankář Špit byl proti změně skóre.

Druhá vážnější akce už měla jiný výsledek. K nevoli tří tisíc přihlížejících diváků. Chytrou přihrávku hostujícího Klapky proměnil ve vedoucí gól obránce Zábojník.

A krátce po změně stran se mohli svěřenci kouče Komňackého radovat podruhé. Namísto oslavy gólu se ale Michálek dlouze držel za hlavu. V jasné pozici netrefil odkrytou branku.

O tři minuty později mohl zpytovat svědomí ještě důrazněji. Plzni se totiž podařilo po akci ve směru Horváth – Petržela – Trapp srovnat na 1:1.

Zbytek zápasu probíhal převážně v režii domácích, ovšem bez gólové tečky.

Branky: 51. Trapp – 27. Zábojník. Rozhodčí: Adam, Filgas, Vysloužil. ŽK: Jiráček, Petržela – Zábojník, Eliáš. Diváci: 3060.
Plzeň: Ticháček – Limberský, Rada, Navrátil (84. Krbeček), Jiráček – Kolář, Horváth, Trapp, Petržela – Mlika (61. Varadi), Rezek (73. Vaculík).
Jablonec: Špit – Zábojník, Pavlík, Huber, Hamouz – Michálek, Loučka, Eliáš, Žofčák – Klapka (84. Valenta), Lafata (90. Hesek).

Autor: Michal Janovský