Železný Brod - Plavy měly smůlu na zranění, odstoupil Lejsek a spoluhráče Čermáka musela odvézt sanita

22.5.2015

Kopeme za fotbalFoto: Deník

FK ŽBS Železný Brod - Plavy 6:0 (0:0)

Železný Brod Domácí tým potřebuje body, a tak posílil o několik hráčů. Jenže v úvodu ale posily moc vidět nebyly a Plavy byly dokonce nebezpečnější.

Brankář pomohl

Brod dvakrát podržel brankář Kopal a jednou mu pomohla tyč. Po matné půlhodině domácí přidali a začali si vytvářet šance. Makula a Kameník v tutovkách nechali vyniknout brankáře Plavů Lejska. Druhý poločas byl ale jasnou záležitostí, a to hlavně díky střídajícímu Šefrovi, který se blýskl hattrickem.

Měli svoji taktiku

Hosté si chtěli odvést co nejlepší výsledek, k čemuž přizpůsobili i svoji taktiku, pozornou obranu a využívání rychlých brejků Již v 10. minutě unikl hostující Čermák, ale střela mezi nohy brankáře skončila na tyči. Několik šancí ke vstřelení branky měl i zkušený Sitarčík, leč zůstalo jen u šancí. Naopak domácí získávali mírnou převahu a zaměstnávali hostují obranu. Ale ta v čele s výborným F. Lejskem odolávala. Zvrat však nastal ve 44. minutě, kdy se v souboji na zranil stoper Votoček a došlo na střídání. Poločas ještě skončil 0:0.

Pak se už sesypali

Deset minut po přestávce však vyrobil hrubou chybu Lejsek, který nedůrazně kontroloval cestu míče za lajnu. Ale nechal se předběhnout a domácí hráč otevřel skóre 1:0. Za pět minut na to Kotlár zvýšil na 2:0 a trenér Vokál řádil. Poté se hosté sesypali a v době mezi 70. a 78. minutou vyfasovali čtyři góly. A bylo po zápase. Plavy měly smůlu na zranění, v 60. minutě pro zranění kolena odstoupil L. Lejsek a aby toho nebylo málo, tak v samotném závěru si nesmyslně vyšlápl na plavského Čermáka Kameník. A Čermáka dokonce odvezla sanitka do nemocnice. Podle zpráv ale bez vážných následků. Zákrok ovšem rozhodčí odměnil pouze žlutou kartou.

Branky: 51. Podstavek, 56. ,71. a 79. Šefr, 72. Kysela, 76. Kameník. Rozhodčí: Švec. ŽK: 3:0. Diváků: 40.

Železný Brod B: Kopal - Pala (84. Plachý), Kameník, Aubrecht, Kotlár Podstavek, Makula, Picek (46. Šefr), Maryško Havrda (22. Mařík), Kysela.

Za Plavy: F. Lejsek - Jelínek, Černý, Votoček, (44. Korotvička), Vondra Jón, Šilhán, Šimerda, L. Lejsek (60. Gallyas) Sitarčík, Čermák.

22.5.2015 VSTUP DO DISKUSE

Přívalové deště škodily i v Jablonném.

Co dělat, když přijde přívalový liják či náhlá povodeň?

Ředitel liberecké iQLandie Pavel Coufal na snímku z 18. července.
11

ROZHOVOR, FOTO: Hrozně mě zajímal vesmír, říká ředitel iQLANDIE

HLASUJTE! Hospůdky 2017 aneb "Vychutnejte si léto s Deníkem

Severní Čechy - Najděte si svoji nejoblíbenější hospůdku v naší nabídce a pošlete jí svůj hlas!

Během dne hrozí silné bouřky, výstraha platí do půlnoci

Meteorologové vydali varování před bouřkami. Čechy by měly zasáhnout dnes mezi 11:00 a 23:00, na Moravě platí výstraha od 14:00 do půlnoci.

Toužíte po klasické škodovce? Na prodej jich je řada. Tyhle jsou nejzajímavější

Aut mladoboleslavské značky se na české inzerci povalují přímo hordy, v drtivé většině případů jde ale o běžné modely moderní éry. Co když ale sháníte škodováckou klasiku? I v tomhle případě je bohatý výběr.

/FOTO/ Longboardy brázdí Kozákov

Kozákov – Již podeváté se pod kozákovským vrcholem rozhodne o vítězi série mistrovství světa vskateboardingu.