Desná – Hejnice 5:1 (1:1)

Desná – Domácí fotbalisté se brzy v dalším zápase I. A třídy ujali vedení. Po obdržené brance ale začali mít převahu hosté, kteří usilují o postup do krajského přeboru a i díky výsledkům v předchozích kolech jara byli favority utkání.
Domácí však prokazovali velkou bojovnost, nevypustili jediný souboj a v čele s Doubkem v brance, který podal výborný výkon, dlouho převaze odolávali. Vyrovnání přišlo těsně před koncem první půle.
STAČILA ČTVRTHODINA
Kdo čekal, že druhá půle začne opět převahou hostů, mýlil se. Desná přišla z kabin ještě nabuzenější a dostala favorizované hosty pod tlak. Vytvářela si řadu nadějných příležitostí. A dokázala během první čtvrthodiny rozhodnout o výsledku utkání, když domácí vstřelili tři nádherné branky. Poté se hra vyrovnala a hosty už do vážnějších šancí Desná nepouštěla. A navíc těsně před koncem utkání ještě přidala další branku.
„Diváci vyprovodili naše hráče po vítězství do kabin potleskem, který byl poděkování za jejich výborný výkon. Kluci nechali na hřišti srdíčko a předváděli ve druhé půli rychlý kombinační fotbal," okomentoval výkony hráčů Desné vedoucí týmu Petr Kopal.

Důležité momenty utkání:

Důležité momenty:
7. - po vhozeném autu z pravé strany přihrával do vápna Pfeifer, na míč si naběhl
J.KOŘÍNEK a překonal gólmana – 1 : 0
12. - Doubek si poradil s nebezpečnou střelou Kinského z hranice vápna
15. - Doubek si nejprve poradil se střelou Neumanna a poté i Grujoskiho
43. - Ani tentokrát Neumann na Doubka nevyzrál
44. - roh rozehrál Grujoski, na balon si naběhl KOŤÁTKO, Beruška střele uhýbal a Doubek
již na střelu nemohl zareagovat – 1 : 1
48. - P.Kořínek vybídl dlouhým pasem ke sprintu Pivničku, ten zatáhl balon do
vápna, našel přihrávkou PFEIFERA, ten uklidil míč k tyči – 2 : 1
49. - obrana hostů chybovala, J.KOŘÍNEK se zadarmo dostal k balonu a prostřelil
hostujícího gólmana – 3 : 1
59. - na roh Sekaniny si naskočil PIVNIČKA a hlavou nedal gólmanovi šanci – 4 : 1
77. - Sekanina pronikl do vápna, přihrál Pfeiferovi, ten z hranice penalty přestřelil
89. - Sekanina opět zatáhl míč do vápna, přihrávkou pod sebe vybídl ke skórování
hrajícího trenéra KŘEMENA, který se přesně trefil na vzádlenější tyč – 5 : 1
Sestava Desné: Doubek, Šindelář, Kořínek Přemysl, Nguyen Khac Viet, Kovář, Sekanina, Mejsnar, Pfeifer, Kopal, Pivnička, Kořínek Jaroslav.
Střídání: 67. Špaček (Kořínek Jaroslav) 78. Kořínek Vratislav (Pfeifer Michal) 82. Křemen Michal (Mejsnar Jiří). Rozhodčí: Kvítek. ŽK: 4 : 0 (Kořínek J., Pfeifer, Mejsnar, Kořínek V.) Diváků: 100