Ligová sestava Slovanu nenašla na divizní celek do poločasu recept, takže se hrálo bez gólů. Nakonec rozhodly dvě trefy Michala Breznaníka, ale soupeř dokázal snížit dík Knoblochovi. Za sychravého počasí Liberec potvrdil postup mezi nejlepší osmičku.

Trenér domácích Šilhavý zařadil do sestavy gólmana Hauzra. Karisik a Liška hráli v obraně od začátku, stejně jako Rilke. Na straně soupeře, kterého vedl Bogas Pilný, si pamětníci připoměli brzy čtyřicetiletého Davida Bredu a také Jarkovského, který to v Liberci zkoušel.

Liberec vstoupil a hrál velmi aktivně, hosté nebetonovali. Po zastřelování na branku převýšovského Kulovaného napřáhl v 5. minutě Rilke a jeho střela skončila na břevně. Liberečtí předváděli pohledné akce, ale chybělo jim zakončení. Gólovku spálil Vácha, Šural pálil nad, další centry zejména Brezaníka, nebyly zakončeny. Ve 29. minutě prvně vystrašili hosté Hauzra, který se musel pořádně natahovat při technické střele Knoblocha. Liberec dál útočil, byl pochopitelně lepší, stále však bez toho, aby míč skončil v síti. Šural a po něm jedovatá střela Breznaníka nechali vyniknout Kulovaného.

Po přestávce Liberec nevyužil závar, kdy nedal šanci Rabušic. Ale minutu poté přišel v rohovém kopu další závar a Breznaník konečně prolomil střeleckou smůlu. Nejprve střílel levou a následně dopravil míč do sítě pravou. V 54. pálil těsně vedle Vácha. Další gólovku nedal po centru Rilke. Pak opět neproměnil šanci nešťastný Rabušic, který moc chtěl branku dát. V 64. sympaticky hrající Převýšov ohrozil Semelkou svatyni Hauzra, ale střela šla vedle. V 72. krásný brejk Liberce a přihrání Váchy, zakončil angličanem na 2:0 Breznaník. V 76. zblokoval převýšovský bek tutovku Bosančičovi, který za tři minuty znovu prohospodařil jasnou gólovou příležitost. Hostům docházely síly, přesto Knobloch zakončil dobrou křídelní akci na 1:2. Divizionář neuvěřitelně ožil a chtěl útočit, ale Slovan je nenechal sáhnout si na remízu.

Branky: 50. a 72. Breznaník - 80. Knobloch. Rozhodčí: Kalenda, ŽK: Jarkovský (P). Diváci: 1475. Slovan: Hauzr - Gebre Selassie, Nezmar, Karisik, Liška - Rilke, Vácha, Janů (62. Krystan), Breznaník - Rabušic (69. Bosančič), Šural (85. Hadaščok). Převýšov: Kulovaný - Motyčka (45. Hruška), Kouřil, Černý, B. Franc - Semelka, Breda (69. Jarkovský), Voženílek, Dvořák (61. Hrabík), Knobloch - Svoboda.

V sestavě se opět neobjevil Jiří Štajner, který si doléčuje „koňara“ ze zápasu na Spartě.

Na Theo Gebre Selasieho se byli v pátek podívat pozorovatelé z londýnského Tottenhamu Hotspur.