Železný Brod - Brodu pršelo štěstí, ani průtrž mračen hráče neodradila od splnění úkolu, body vybojovali.

15.6.2015

Fotbal - ilustrační snímekFoto: Deník

FK ŽBS Železný Brod - Pěnčín/Turnov B 3:0 (0:0)

Zápas začal v úmorném vedru. Hosté z Turnova sice přijeli pouze s jedenácti hráči, ale v úvodu zápasu byli lepším týmem. Před domácí brankou bylo nebezpečněji, ale i Brod měl v patnácté minutě šanci, když se netrefil Šefr. V jednadvacáté měli hosté jedinečnou šanci otevřít skóre zápasu, když za Šimkův faul nefaul nařídil rozhodčí pokutový kop. Brankář Kopal ale předvedl skvělý zákrok a Štefanovu penaltu chytl.

Kapky je probraly

V pětadvacáté minutě se Turnovu zranil hráč, a tak soupeř dohrával v deseti. Nicméně ani toto oslabení nezměnilo průběh prvního poločasu, kdy byl Turnov na míči lepší.

Druhý poločas začal bouřkou, která přišla ve 49. minutě. Dešťové kapky domácí tým probudily a v 56. Šefr po přihrávce Kotlára T. otevřel skóre zápasu. V 60. minutě udělal kiks při rozehře hostující brankář. Picek jeho rozehru vystihl a jeho následnou střelu z velkého vápna brankář Turnova školácky pustil za svá záda. Skvělou sedmiminutovku Brodu završil svým druhým gólem Šefr, který zužitkoval přesnou přihrávku Grebeníčka ml. O výsledku zápasu tak bylo rozhodnuto.

Trenér měl šanci

Turnov se přesto snažil a hrál sympatický fotbal. Brankář Kopal se rozhodně nenudil, ale nulu celkem v pohodě udržel. Na brodské straně měl největší šanci na další gól hrající trenér Grebeníček, ale trefil jen boční síť. Brod si tak připsal na závěr soutěže tři body.

Léto si tak hráči fotbalového klubu ŽBS Železný Brod užijí v klidu. Sestupové vody jim zdaleka nehrozí, střed tabulky jim garantuje jistotu pokračování v soutěži krajského přeboru.

Brod: Kopal, Hadač, Havrda, Maryško, Šilhán (40. Kovář), Grebeníček ml., Šimek, Kotlár T., Picek, Šefr, M., (64. Kotlár M.), Kysela (78. Grebeníček st.). Rozhodčí: Hnětýnka. ŽK: 0:1.