VYBERTE SI REGION

Ženy Baumitu Jablonec porazily beznadějně poslední DFK Teplice 2:0

Jablonec n. N. - Vzhledem k dosavadnímu vývoji České fotbalové ligy žen odehrály hráčky FK Baumit Jablonec o letošní velikonoční sobotě nejdůležitější zápas jara. Soupeřky z Teplic s ještě poměrně stále živou prvoligovou minulostí se propadly až na samé dno druhé ligy a tak domácím povinnost velela jednoznačně zvítězit.

25.4.2014

Fotbalistky Jablonce porazily Teplice (ve žlutém) 2:0.Foto: DENÍK/Martin Bergman

To jim sice očividně po celý duel notně svazovalo nohy, nicméně od prvních minut si vytvořily herní převahu a stálý tlak na teplickou branku. Šancí si zeleno-bílá družina vytvořila na několik zápasů, ovšem koncovka byla obrovským problémem. Po neproměnění ani těch nejtutovějších příležitostí přišlo lehké jablonecké vysvobození v 35. minutě, kdy po pěkné kombinační akci protrhla střeleckou nemohoucnost domácích po vyšachování celé obrany Teplic do prázdné brány Andrea Pecháčková.

Místo, aby dal vstřelený gól zeleno-bílým děvčatům křídla, přinesl ještě větší svázanost a křeč. Druhý poločas již nebyl z pohledu domácích tolik dominantní, hráčky se přizpůsobily hře soupeře a na místo pohledných akcí sledovali přítomní diváci spíše urputnost věrohodně vystihující pěkné české slovo „holomajzna".

Za vidiny možnosti vyrovnání teplické fotbalistky stále bojovaly a po jedné z jejich nahodilých akcí se také skoro dočkaly. Vydařenou střelu z dálky jejich nejlepší hráčky na hřišti Denisy Dražanové s námahou konečky prstů zázračným zákrokem vytěsnila na roh jablonecká gólmanka Andrea Plátková.

Toto vážné varování Baumit probudilo z letargie a v 75. minutě utěšenou střelou zpoza velkého vápna vymetla pověstné pavučinky v šibenici jinak výtečně chytající teplické brankářky Pavlíny Cvrčkové domácí záložnice Pavla Klementová, a tím definitivně uťala myšlenky hostí na bodový zisk. FK Baumit Jablonec tak v důležitém duelu na domácím hřišti zdolal DFK Teplice 2:0 (1:0).

„Hráli jsme skutečně o hodně a bylo to znát na nás všech. Nepříjemná nervozita byla cítit snad ze všech činností zápasu předcházejících i utkání samotné doprovázejících. Naštěstí to holky na hřišti zvládly a i když s výkonem po celý průběh duelu nemůžeme být spokojeni, určitě bereme tři vítězné body, a jak se říká, nikdo se už nebude ptát, jak jsme k nim došli. Pokud však chceme v soutěži získat ještě i nějaký ten další bod, je akutně třeba zapracovat na herním projevu. Musíme se jednoznačně vrátit k tomu, co nás zdobilo na podzim, k bojovnosti a zdravé agresivitě, k aktivnímu pohybu na hřišti, k přímočarosti útočných akcí a zodpovědnosti v obranné činnosti. Holky tohle vše již zvládaly, je na čase, aby si na to opět vzpomněly a vrátily se k tomu. A začít je třeba již v tréninku a u některých i v jejich hlavách. Snad to přijde, pak bude konec sezóny v naprosté pohodě a budeme si ho všichni společně užívat," řekl po utkání trenér žen Jablonce Jan Štol.

Sestava FK Baumit Jablonec: Plátková - Sisrová J. (55. Helikarová), Landová, Klápšťová (79. Pekárková), Málková - Sisrová T. (70. Veseloušová), Bistiaková, Pecháčková, Klementová - Tuhá (33. Srnová), Holinská.

Autor: Redakce

25.4.2014 VSTUP DO DISKUSE

Automobil nedal na výjezdu z ulice U Nisy v Jablonci přednost tramvajové soupravě linky 11.

Trichu naboural do tramvaje, ale naštval hodně cestujících

Psovod Jörg Kempe a fenka Hipi při pátrání po pohřešované Míše Patricii Muzikářové.
AKTUALIZUJEME
15

Po ztracené školačce pátrá německá fenka Hipi. Pomoci má dívčina bota

Chystáme se na hodně mezinárodních závodů

Rokytnice n. J. - Musheři Václav Vančura a Veronika Navrátilová v exkluzivním rozhovoru pro Deník

Češi berou neférově nízké platy. Proč nedostávají víc?

Místo hotových výrobků děláme jen polotovary. A za směnu toho zvládneme vyrobit méně než Němci.