VYBERTE SI REGION

Zuzana z Baumitu to rozbalila, týmu se daří

Jablonec n. N. - O víkendu pokračovala děvčata FK Baumit v přípravě, sehrála dvě utkání, nenašla v nich přemožitele, trenéři vyzkoušeli dvacítku hráček

18.3.2015

V nedělním zápase na domácím hřišti ve Mšeně se hráčky Baumitu utkaly se soupeřkami třetiligového týmu SK Baník Libušín. A zvítězily 5:1. Soupeřky daly jen čestný gól.Foto: Deník/ Dagmar Březinová

Fotbalistky FK Baumit Jablonec odehrály o uplynulém víkendu další dva přípravné zápasy před startem sezóny.

V sobotu zajely za soupeřkami z pražské Dukly na jejich soustředění do Heřmanic u Jablonného v Podještědí. Na tamní umělé trávě vystřídali trenéři Jan Štol s Heřmanem Kubínem v duelu s třetiligovými protivnicemi hned dvacítku svých svěřenkyň.

Utkaly se s Duklou

A zeleno-bílé Čertice předvedly velmi slušný fotbal plný nápaditých kombinací i pohledných gólů. Rezultovala z toho poměrně vysoká výhra 0:6 (0:2). Po dvou brankách jabloneckého Baumitu vstřelily Silvie Horčičková a Andrea Pecháčková, jeden přesný zásah přidaly ještě také Pavla Trojáková a Barbora Říhová.

Sestava FK Baumit Jablonec: Plátková Málková, Gadziňská, Bornerová, Janková Srnová, Fialová, Pecháčková, Katonová Trojáková, Horčičková; hokejově střídaly ještě Čápová, Bistiaková, Říhová, Tuhá, Klápšťová, Suchánková, Valentová, Mikulandrová a Bendová

Zuzana to rozbalila

O den později přivítala jablonecká děvčata pro změnu na domácím hřišti ve Mšeně další třetiligový celek SK Baník Libušín. O poznání prořídlejší řady dívčího Baumitu si i tentokráte věděly se soupeřkami rady.

Neudržitelná byla především jejich záložnice Zuzana Fialová, která dokázala rozvlnit síť branky hostujícího týmu hned čtyřikrát! Nejdříve zařídila svými góly vedení domácích 2:0, potom vymyslela pěknou přihrávkou třetí branku pro Romanu Kyselovou, která tuto příležitost zkušeně zužitkovala ve třetí gól. A následně Zuzana Fialová svým třetím zápasovým přesným zásahem určila podobu poločasu 4:0. A jak slovenská záložnice ve službách FK Baumit Jablonec první půli skončila, tak ve druhé pokračovala. A v 66. minutě utkání vstřelila svůj čtvrtý gól znamenající vedení domácích hráček 5:0.

Daly čestný gól

Utkání již spělo do svého konce, když v jeho poslední minutě dokázaly zaznamenat svůj čestný úspěch také fotbalistky libušínského Baníku. Mladá jablonecká brankářka Eliška Živělová dokázala bravurně zneškodnit samostatný nájezd hostující útočnice a poradila si i s následnou dorážkou. Ovšem nedůraz domácí obrany, která ji poprvé v zápase nechala na holičkách, ji přece jen po další dorážce připravil o čisté konto. Každopádně to nic nezměnilo na další výrazné výhře děvčat FK Baumit Jablonec 5:1 (4:0).

Sestava FK Baumit Jablonec: Živělová Málková, Gadziňská, Klápšťová, Janková Srnová, Fialová, Bornerová, Mikulandrová Trojáková, Bistiaková; hokejově střídaly Chládková, Kyselová a Dupačová. Po dohodě s trenérem hostujícího týmu si s děvčaty několik minut zahrál i jejich mladý a věrný fanoušek Martin Umlauf. Ženský tým FK Baumit bude ještě v přípravné fázi pokračovat a v dalších utkáních si ještě ověří před soutěží svoji fyzičku.

18.3.2015 VSTUP DO DISKUSE

Automobil nedal na výjezdu z ulice U Nisy v Jablonci přednost tramvajové soupravě linky 11.

Trichu naboural do tramvaje, ale naštval hodně cestujících

Psovod Jörg Kempe a fenka Hipi při pátrání po pohřešované Míše Patricii Muzikářové.
AKTUALIZUJEME
15

Po ztracené školačce pátrá německá fenka Hipi. Pomoci má dívčina bota

Chystáme se na hodně mezinárodních závodů

Rokytnice n. J. - Musheři Václav Vančura a Veronika Navrátilová v exkluzivním rozhovoru pro Deník

Češi berou neférově nízké platy. Proč nedostávají víc?

Místo hotových výrobků děláme jen polotovary. A za směnu toho zvládneme vyrobit méně než Němci.