Daniel Špaček vyzobl Spartě výhru

Praha - Liberečtí hokejisté vyhráli na ledě pražské Sparty po více než třech letech. Za gól v prodloužení si odvezli dva body.

21.9.2011

Liberečtí Tygři. Ilustrační foto.Foto: Jaroslav Appeltauer

Prodloužení se v zápasech hokejových Bílých Tygrů v Praze na Spartě stalo v posledních letech již tradicí. Jenomže do včerejška gólem v nastaveném čase nebo v samostatných nájezdech vyhrávali jen Pražané. Až včera se tradice zlomila. Utkání 3. kola extraligy skončilo v normální hrací době 2:2 a potom v čase 63:31 rozhodl Daniel Špaček o dvoubodovém zisku Liberce.

Bílí Tygři zvítězili v extraligovém utkání na ledě Sparty poprvé po více než třech letech. Skóre otevřel v 9. minutě liberecký Klimenta, jenž dvě vteřiny po skončení přesilovky překonal Pöpperleho přesnou střelou mezi betony.

Severočeši byli i dále nebezpečnější, i když Sparta střílela častěji. Vošvrda ale držel dlouho čisté konto. Jeho protějšek Pöpperle inkasoval ještě v první třetině podruhé, když jej po rychlém protiútoku překonal kapitán Bílých Tygrů Nedvěd.

V závěru druhé třetiny se však domácím podařilo vyrovnat. Třetí třetina gól nepřinesla, pět minut před koncem normální hrací doby hráli Pražané dokonce 52 sekund v pěti proti třem, ani v této situaci Vošvrdu nepřekonali. V prodloužení po nedorozumění sparťanů před Pöpperlem rozhodl pohotovou ranou Daniel Špaček. Tygři tedy mají po dvou kolech dva body.

Ve čtvrtek se představí poprvé v této extraligové sezoně v domácí Tipsport areně. Od 18.10 hodin budou hrát proti Vítkovicím.

Sparta Praha Bílí Tygři Liberec 2:3 p.p. (0:2, 2:0, 0:0 0:1)

Branky a asistence: 37. Bližňák (Ton), 39. Y. Treille (T. Rachůnek, Philipp) - 9. Klimenta (P. Nedvěd), 16. P. Nedvěd (Čakajík, Klimenta), 64. Špaček. Rozhodčí: Fraňo, Hribik - M. Jindra, Lhotský. Vyloučení: 6:10. Bez využití. Diváci: 4109.

Sparta: Pöpperle - Milam, Sersen, Jan Hanzlík, Krstev, Kasík, Philipp, od 41. navíc Husák - Lapšanský, Broš, I. Rachůnek - Ton, Blizňák, Tenkrát - Y. Treille, Foster, T. Rachůnek - Přibyl, Luňák, Žálčík - Pacovský. Trenéři: Jandač, Martinec a Žemlička.

Liberec: Vošvrda - Čakajík, Výtisk, Holub, Hay, Moravec, Derner, Pavlů, D. Kajínek - Kudrna, P. Nedvěd, Klimenta - Bartovič, Vak, Vantuch - Bárta, T. Urban, Dušek - Špaček, Bulíř, Víšek. Trenéři: Kalous a Pešán.