HC Vlci opět doma bodoval

Jablonec n. N. - Jablonečtí hokejisté po zodpovědném výkonu porazili HC Řisuty 5:2 (1:0, 2:0, 2:2).

3.11.2008
Fotogalerie
4 fotografie

Jablonečtí hokejisté po zodpovědném výkonu porazili HC Řisuty 5:2 (1:0, 2:0, 2:2). Na snímku Bříška.Foto: DENÍK/ Ota Bartovský

S nutným respektem nastupovali domácí Vlci proti soupeři sice ze spodní části tabulky, ale s vědomím, že v tomto týmu z okolí Kladna nastupují borci vychovaní v této kolébce hokeje, či i v jejich dresu absolvovali pár zápasů. Od prvního hvizdu se hrálo na obou stranách pozorně v obraně, ale hosté se brzy dostali na trestnou lavici a dokonce ve dvou.

V době, kdy Vlci končili přesilovku pět na tři a vracel se hostující bek na led, proměnil dorážku v úvodní gól Bříška 1:0. V první třetině se poměrně dost vylučovalo, ale žádnému ze soupeřů se gólově prosadit nepovedlo, i když šance byly na obou stranách. Ve druhé třetině pokračovalo čekání na chybu soupeře a přišla na straně hostujícího týmu.

Po kombinaci Pabišky s Ulrychem se ocitl v šanci nováček v dresu Vlků Šejnoha a nezaváhal 2:0. Krátce poté získali domácí třígólové vedení zásluhou střelecky laděného Bříšky, který využil přihrávku Ulrycha – 3:0. Do závěrečné třetiny nastoupili Vlci se snahou soupeře nepřipustit ke zvratu, ale hosté šanci dostali. Při vyloučení Prachaře hosté využili přesilovku a snížili ze skrumáže a stav byl 3:1.

Domácí však nenechali nic náhodě, když dvě minuty po inkasování našel před brankou Prachař Stehna, který s pukem zamíchal a nedal brankáři šanci 4:1. Hosté již zřejmě poznali, že jsou bez šance, a tak se hrál hokej nahoru – dolů, ale Vlci ještě jednou udeřili – Bacovský 5:1.

V samotném závěru hráli domácí přesilovku, Beránek neudržel puk ve třetině soupeře, následně se hnali hosté do zakončení, nejdříve trefili tyčku skvělého Kousala v brance Vlků a vzápětí snížili na konečných 5:2. „Zápas jsme zvládli velmi dobře, kluci bojovali a hra se lepší. Potěšil nás větší zájem diváků, kteří opět nacházejí cestu na zimní stadion,“ konstatoval po úspěšném boji prezident hokejových Vlků Petr Cinibulk.

Branky a asistence: 4. Bříška (Ulrych, Černý), 37. Šejnoha (Pabiška, Chládek), 39. Bříška (Ulrych), 48. Stehno (Prachař), 53. Bacovský (Pabiška) – 6. Suchý (Kregl, Mádl), 58. Pešek (Scherzl). Vyloučení: 8:11. Diváků: 350. HC Vlci: Kousal – Beránek, Duda, Černý, Ulrych, Chládek, Ton, Klouček, Macháček – Měrtl, Prachař, Stehno – Drak, Bříška, Kapička – Pabiška, Šejnoha, Bacovský – Zeman, Skalický, Protivný.

Autor: Ladislav Janata

3.11.2008 VSTUP DO DISKUSE

Autodrom Sosnová.

Motorkáře nečeká závod, ale učení, jak přežít

REKONSTRUKCE BITVY SEDMILETÉ VÁLKY přilákala loni do Vesce kolem čtyř tisíc lidí. Letos by měla být akce ještě velkolepější. Foto: ČTK

Bitva proběhne i s polní kuchyní

Muž se vloudil ke stařence a ukradl jí 55 tisíc

Liberec - Další případ neuvěřitelného hyenismu teď řeší liberecká policie. Dvacetiletý mladík neváhal oloupit o desetitisíce jednadevadesátiletou seniorku.

Jablonec se těší na šlágr. Míří k němu Sparta!

Jablonec n. N., Liberec – Kluby z Podještědí čekají v 18. kole fotbalové ligy velké výzvy. Doma na Střelnici se představí Jablonec, který přivítá pražskou Spartu. Liberečtí se po pondělní bezbrankové premiéře se Zlínem, vydají do Brna.