Tohle se obhájcům extraligové trofeje nepovedlo. Liberečtí hokejisté během dvou minut prošustrovali dvougólové vedení a nakonec ztratili i celý zápas. Severočeši vstoupili do finále s Brnem domácí porážkou 3:4. Rozhodující gól vstřelil v polovině zápasu v oslabení Mallet, který donutil gólmana Willa opustit klec. Finále pokračuje v sobotu 15. dubna opět pod Ještědem.

„Nepovedl se nám vstup do finále, ale nic to neznamená. Jedeme dál, v sobotu se musíme připravit ještě líp,“ burcoval liberecký útočník Michal Bulíř. „Dali jsme do toho všechno, ale bohužel to nevyšlo. Musíme být ještě víc aktivní, ale zároveň hrát zodpovědně dozadu. Čtyři góly nesmíme dostat.“

Michal Bulíř.
Dobře se připravíme na odvetu a vyhrajeme, říká Bulíř po úvodní prohře v sérii

Mistr přitom po deseti minutách vedl po gólech Svačiny a Ševce 2:0, pak ale Dočekal se Zaťovičem zosnovali bleskovou odpověď a během necelých dvou minut bylo srovnáno. Dvě sekundy před první sirénou dokonal obrat kuriozní střelou Malec, kterému rána nesedla, když puk z jeho hole doplachtil obloučkem za Willa.

„Byl to skvělý obrat. To nás nakoplo a zaslouženě jsme vyhráli,“ pravil obránce Brna Jakub Krejčík. „Začátek nám trochu utekl, ale rychlými góly se nám povedlo vyrovnat. Pak už to bylo v naší režii,“ doplnil forvard Radim Zohorna, který odehrál první zápas v play off.

Do brány šel Lašák

Ve 26. minutě Bulíř srovnal, když uklidil puk do prázdné branky. V polovině zápasu si Tygři mohli vzít vedení zpět v přesilovce, místo toho ale inkasovali zlomový gól. Mallet uloupil puk, z úniku nedal Willovi šanci a libereckého gólmana vyhnal na střídačku. Do branky šla předsezonní jednička Lašák a ten už neinkasoval. Kometa pak hubené vedení nepustila.

„Celkově musíme zlepšit přesilovky. Přijde mi, že si moc nevyhovíme, není tam komu nahrát,“ nabádal liberecký útočník Vladimír Svačina. „Musíme víc zaměstnat brněnskou obranu, víc se tlačit do branky,“ dodal trenér Tygrů Filip Pešán.

Liberec - Brno 3:4 (2:3, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Svačina (Plutnar), 11. Ševc (Ordoš, Lakatoš), 26. Bulíř (Svačina, Mojžíš) – 11. Dočekal (L. Čermák), 12. Zaťovič (Haščák), 20. Malec (M. Kvapil, Kováčik), 30. Mallet
Rozhodčí: Hodek, Pešina – Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 7500 (vyprodáno)

Stav série: 0:1

Liberec: Will (30. – 59. Lašák) – R. Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Jánošík, Plutnar, Kolmann – Lakatoš, P. Jelínek, Radivojevič – Valský, Bulíř, Svačina – Bartovič, Bližňák, L. Krenželok – J. Stránský, Vantuch, Ordoš. Trenéři: Pešán a Mlejnek

Brno: Čiliak – Trška, Krejčík, Kováčik, Gulaši, Bartejs, Malec – M. Erat, J. Hruška, M. Kvapil – Vondráček, L. Čermák, Dočekal – Haščák, V. Němec, Zaťovič – Mallet, H. Zohorna, R. Zohorna. Trenéři: L. Zábranský st., Pokorný, Haken a Pešout