V dalším kole druholigové hokejové soutěže byli jablonečtí Vlci hosty v Řisutech, kde ve čtyřech dosavadních zápasech čtyřikrát prohráli. Tentokrát si vezou bod po prohře 3:4 v prodloužení (1:1, 1:1, 1:1 – 0:1).

Již před zápasem bylo jasné, že domácí, i když jsou za Vlky, na vlastním ledě body nerozdávají a každý bodík bude mít cenu zlata.
Problémy nastaly i se sestavou hostí, protože ke zraněnému Měrtlovi přibyli nemocní Špalek se Skalickým a trenér Svatoš neměl k dispozici ani žádné benátské hosty.

Patnáctka hráčů v poli však odvedla po celý zápas dobrou práci, dvakrát byli jablonečtí hokejisté ve vedení a soupeř musel dotahovat, což se mu po chybách hostí podařilo.

Chybou začali Vlci i hned v první minutě třetí třetiny, když se možná více věnovali pohledu na signalizaci rozhodčího, že půjde za katr jejich spoluhráč, a domácí toho využili a poprvé se ujali vedení 3:2.

Celou třetinu hosté bojovali minimálně o vyrovnání stavu utkání, byli lepším týmem a promarnili i několik šancí ke vstřelení branky.
Podařilo se jim to Kapičkou minutu před koncem utkání a to paradoxně poměrně lacinou brankou po chybě domácího brankáře, který soupeře několikrát v zápase podržel.

Utkání se prodlužovalo a hned na konci první minuty bylo rozhodnuto. Jablonečtí hokejisté při jednom z útoků nechali mezi sebou projet domácího útočníka, který šanci proměnil a v čase 61:02 rozhodl zápas ve prospěch HC Řisuty.

„I když jsme nebyli kompletní, sehráli jsme v prvních dvou třetinách vyrovnaný zápas. Ve třetí třetině jsme byli lepší, ale zahodili jsme i šance, kdy jsme byli sami před brankářem, měli jsme rozhodnout v základním čase,“ hodnotil zápas trenér Svatoš.

Branky a asistence: 14. Gardoň, 28. Scherzl (Landa), 41. Landa (Gardoň, Mádl), 62. Bezouška (Kos) – 12. Kadeřábek (Kapička), 26. Černý (Kapička), 59. Kapička. Sestava Jablonce: Hanousek – Beránek, Černý, Hataš, Ulrych, Chládek, Duda – Bacovský, Kadeřábek, Kapička – Špak, Šejnoha, Stehno – Zeman, Brokeš, Drak.