Malí hokejisté si odnesli medaile i poháry

Jablonec n.N. - „Turnaj v minihokeji je výsledkem téměř půlroční práce. Bylo to takové malé Mistrovství republiky osmiletých," uvedl za organizátory prezident HC Vlci Petr Cinibulk a dodal, že trenéři i malí hokejisté včetně jejich rodičů byli spokojení s jabloneckým zázemím a hlavně s organizací akce.

9.9.2015

Malí jablonečtí VlciFoto: archiv

Vítězný pohár si odvezla pražská Sparta, která porazila v závěru turnaje tým Slavie, třetí příčku obsadil HK Mountfield Hradec Králové. Jablonečtí Vlci si vybojovali páté místo.

Pohár vítězům předal náměstek primátora Pavel Svoboda společně s bývalým hokejovým brankářem a reprezentantem Milanem Hniličkou. Oba nad turnajem také převzali záštitu. „Podpora sportování dětí a mládeže je velmi důležitá," zdůraznil náměstek jabloneckého primátora Pavel Svoboda, který má sport ve svém rezortu.

„Letos byla v rozpočtu k dispozici pro sportovce částka 1,7 milionu korun. Konkrétně jabloneckým hokejistům v roce 2013 přispělo město 455 tisíci korunami, v roce 2014 to bylo už 550 tisíci," připomenul podporu města Svoboda.

Více dětí do hokeje

Pořadatelem prvního ročníku turnaje v minihokeji ročníků 2007 o Pohár statutárního města Jablonec n. N. byl domácí hokejový klub HC Vlci. Malí hráči si užili boje na ledě, výbornou atmosféru i závěrečný ceremoniál. A každý se chtěl vyfotit s Milanem Hniličkou, členem vítězného hokejového týmu z olympiády v Naganu 1998 nebo mít na dresu jeho podpis. Bývalý hokejista má v současné době v Českém svazu ledního hokeje na starosti rozvoj hokeje. „Cílem je posílit práci s mládeží, podpořit finančně více profesionálních trenérů v malých klubech. Chceme přilákat k hokeji více dětí, a to i v malých městech," připomenul Milan Hnilička, který i v Jablonci sbíral poznatky pro svou práci. První ročník turnaje v minihokeji skončil úspěšně. A pořadatelé už chystají další, tentokrát pro ročník 2008.

9.9.2015 VSTUP DO DISKUSE

I. B třída východ Lučany - Roztoky u Jilemnice 1:0 (1:0). Lučany - zelené dresy.
8

První zápas byl ve vysokém tempu

Městská policie Jablonec nad Nisou.

Opilá žena s dítětem v kočárku nadýchala skoro tři promile

Vlci zadávili přes 30 jehňat

Frýdlantsko – Smečka vlků poprvé zaútočila na Frýdlantsku. Šelmy zde zabily 4 dospělé ovce a 32 jehňat.

POZVÁNKA: Vratislavice budou ve čtvrtek patřit módě a Beatě Rajské

Vratislavice n. N. – Na autorskou módní přehlídku poslední kolekce návrhářky Beaty Rajské zvou ve čtvrtek Vratislavice.

Rozbil okno auta, aby si nakonec nic neodnesl, kabelku zahodil

Jablonec n. N. – Dosud neznámý pachatel v neděli odpoledne mezi tři čtvrtě na pět a sedmou hodinou vnikl po rozbití okna dveří do vozidla Renault Thalia, zaparkované v areálu bývalé porodnice v ulici Turnovská.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".