„Byl to první zápas přípravy. Kluci předvedli bojovný výkon, ale také velké chyby
v obraně," stručně pravil děčínský kouč Karel Chládek. Do zápasu nezasáhli Jaroslav Hašek, Tomáš Drnec (oba pracovní důvody) a Jan Molnár (zranění).

Od úvodu byl Jablonec aktivnějším týmem. Na Vlcích bylo znát, že už měli za sebou zápas s Trutnovem, který vyhráli 6:2. Přesto Medvědi po prvním dějství drželi bezbrankový stav. Měli ale obrovské štěstí. Třikrát je zachránila tyčka, čtyřikrát mířil puk do opuštěné branky. Ale v každém případě požár uhasila hostující obrana.
 A v neposlední řadě předvedl brankář Kácha několik parádních zákroků.

Po nástupu do druhé třetiny ho ale zbavil kouzla domácí Bříška. V 27. minutě inkasoval Kácha podruhé, tentokráte se prosadil Frk. Medvědi však nesložili zbraně a dokázali skóre vyrovnat. Minutu po druhé trefě Jablonce nařídil rozhodčí proti domácím trestné střílení, které využil Polák. A dvě minuty před odchodem do kabin se po Volrábově přihrávce prosadil zkušený Michal Oliverius.

Jablonec se dostal opět do vedení ve 46. minutě, když udeřil domácí Tondr. Za tři minuty překonal Káchu počtvrté Čechura. A za dalších osmnáct vteřin vstřelil pátou branku Lacek. Skóre pak uzavřel děčínský Fojt.

„Nejde nám vytknout nasazení, kluci ten zápas neodchodili. Ale jak už jsem avizoval před zahájením přípravy, musíme pracovat na taktice
v obranné fázi. Hlavně mladí kluci s tím zatím mají opravdu velké problémy," má jasno děčínský lodivod.

Druhý přípravný zápas sehrají Medvědi doma. Ve čtvrtek 14. srpna od 18.00 přivítají Řisuty.

VLCI JABLONEC NAD NISOU - HC DĚČÍN 5:3 (0:0, 2:2, 3:1)

Branky a nahrávky: 21.Bříška (Pulec, Tondr), 27.Frk (Brokeš, Zeman), 46.Tondr (Pulec, Bříška), 49.Čechura (Tondr, Peřina), 50.Lacek (Peřina, Mulač) – 28. Polák (TS), 38. Oliverius (Volráb), 58. Fojt (Kaltenböck).

HC Děčín: Kácha – Kaltenböck, Strnad, Saska, Vegner, Klement, Kvaček – Volráb, Oliverius, Fojt – Chamrád, Šetka, Vacek – Chovanec, Kment, Polák – Vondráček, Žďárský.