Nebyli horší a prohráli

Jablonec n. N. – Lídr druholigové tabulky z Řisut zkušeností porazil jablonecké Vlky.

14.12.2009

HC Vlci. Ilustrační snímek.Foto: DENÍK/ Jan Škvára

Po dvou výhrách nad týmy z čela tabulky již tentokrát Vlci neuspěli, na vlastním ledě prohráli s vedoucím týmem II. ligy skupiny západ HC Řisuty 1:3 (1:2, 0:0, 0:1).

Vlci šli do zápasu velmi aktivně a odhodlaně, celou třetinu byli lepším týmem, ale jejich hra nebyla tak brankově účinná jako u hostí, kteří šli v páté minutě do vedení po využité přesilovce.

Aktivita Vlků pokračovala, po sto dvaceti vteřinách v přesilovce srovnali, když Stehno uvolnil Chamráda, který se nemýlil. Smůlu měli Vlci v deváté minutě, kdy byla před Láníčkem nepřehledná situace, po které puk skončil v brance Vlků.

Jablonečané jezdili nahoru dolů, ale ani ze dvou přesilovek se neurodilo. Druhou část a následně i třetí odehráli Vlci stále aktivněji než hosté, ale ti změnili taktiku hry a domácím toho příliš nedovolili. Přešli k presingové obraně od půlící čáry či od své modré a nutili k nahazování puků, bourali kombinace, což jim stačilo ke štěstí.

Vlci mohli srovnat z trestného střílení, jenže Mrňa nastřelil pouze tyč. O výsledku se rozhodlo v čase 45:39, kdy hosté proměnili další přesilovku po zbytečném vyloučení Hertla.

Otočit stav se Vlkům nepodařilo, i když měli několik možností hrát přesilovku. Vlci nevyužili ani závěrečných 75 vteřin hry power play, při kterých byli hosté ve čtyřech.

„Proti zkušenému týmu jsme odehráli více než vyrovnaný zápas, jen je škoda několika nevyužitých šancí,“ zhodnotil duel jablonecký prezident Petr Cinibulk.

Branky: 7. Chamrád (Stehno) – 6. Landa (Scherzl), 9. Kos (Hlusička), 46. Landa (Scherzl. Křepelka). Rozhodčí: Kareš – Lučan, Šmika. Vyloučení: 7:12. Využití: 1:2. Diváků: 220. HC Vlci Jablonec: Láníček – Müller, Husák, Petrmichl, Duda, Drábek, Pohl – Měrtl, T. Kadeřábek, J. Kadeřábek – Mrňa, Hertl, Stehno – Tondr, Kotrba, Chamrád – Češka.

Autor: Ladislav Janata

14.12.2009 VSTUP DO DISKUSE

Přívalové deště škodily i v Jablonném.

Co dělat, když přijde přívalový liják či náhlá povodeň?

Ředitel liberecké iQLandie Pavel Coufal na snímku z 18. července.
11

ROZHOVOR, FOTO: Hrozně mě zajímal vesmír, říká ředitel iQLANDIE

HLASUJTE! Hospůdky 2017 aneb "Vychutnejte si léto s Deníkem

Severní Čechy - Najděte si svoji nejoblíbenější hospůdku v naší nabídce a pošlete jí svůj hlas!

Během dne hrozí silné bouřky, výstraha platí do půlnoci

Meteorologové vydali varování před bouřkami. Čechy by měly zasáhnout dnes mezi 11:00 a 23:00, na Moravě platí výstraha od 14:00 do půlnoci.

Toužíte po klasické škodovce? Na prodej jich je řada. Tyhle jsou nejzajímavější

Aut mladoboleslavské značky se na české inzerci povalují přímo hordy, v drtivé většině případů jde ale o běžné modely moderní éry. Co když ale sháníte škodováckou klasiku? I v tomhle případě je bohatý výběr.

/FOTO/ Longboardy brázdí Kozákov

Kozákov – Již podeváté se pod kozákovským vrcholem rozhodne o vítězi série mistrovství světa vskateboardingu.