Nebyli horší a prohráli

Jablonec n. N. – Lídr druholigové tabulky z Řisut zkušeností porazil jablonecké Vlky.

14.12.2009

HC Vlci. Ilustrační snímek.Foto: DENÍK/ Jan Škvára

Po dvou výhrách nad týmy z čela tabulky již tentokrát Vlci neuspěli, na vlastním ledě prohráli s vedoucím týmem II. ligy skupiny západ HC Řisuty 1:3 (1:2, 0:0, 0:1).

Vlci šli do zápasu velmi aktivně a odhodlaně, celou třetinu byli lepším týmem, ale jejich hra nebyla tak brankově účinná jako u hostí, kteří šli v páté minutě do vedení po využité přesilovce.

Aktivita Vlků pokračovala, po sto dvaceti vteřinách v přesilovce srovnali, když Stehno uvolnil Chamráda, který se nemýlil. Smůlu měli Vlci v deváté minutě, kdy byla před Láníčkem nepřehledná situace, po které puk skončil v brance Vlků.

Jablonečané jezdili nahoru dolů, ale ani ze dvou přesilovek se neurodilo. Druhou část a následně i třetí odehráli Vlci stále aktivněji než hosté, ale ti změnili taktiku hry a domácím toho příliš nedovolili. Přešli k presingové obraně od půlící čáry či od své modré a nutili k nahazování puků, bourali kombinace, což jim stačilo ke štěstí.

Vlci mohli srovnat z trestného střílení, jenže Mrňa nastřelil pouze tyč. O výsledku se rozhodlo v čase 45:39, kdy hosté proměnili další přesilovku po zbytečném vyloučení Hertla.

Otočit stav se Vlkům nepodařilo, i když měli několik možností hrát přesilovku. Vlci nevyužili ani závěrečných 75 vteřin hry power play, při kterých byli hosté ve čtyřech.

„Proti zkušenému týmu jsme odehráli více než vyrovnaný zápas, jen je škoda několika nevyužitých šancí,“ zhodnotil duel jablonecký prezident Petr Cinibulk.

Branky: 7. Chamrád (Stehno) – 6. Landa (Scherzl), 9. Kos (Hlusička), 46. Landa (Scherzl. Křepelka). Rozhodčí: Kareš – Lučan, Šmika. Vyloučení: 7:12. Využití: 1:2. Diváků: 220. HC Vlci Jablonec: Láníček – Müller, Husák, Petrmichl, Duda, Drábek, Pohl – Měrtl, T. Kadeřábek, J. Kadeřábek – Mrňa, Hertl, Stehno – Tondr, Kotrba, Chamrád – Češka.

Autor: Ladislav Janata

14.12.2009 VSTUP DO DISKUSE

Tradiční Dýňobraní v Domě Vína v Jablonci.

Nezapomeňte na Dýňobraní. Koná se již po dvanácté

Lídři politických stran.

Lídři kandidátek jedou za voliči Deník Busem

Zdravotnictví čeká velký třesk. Síť nemocnic prořídne

Nic podobného se prozatím žádnému z českých ministrů nepodařilo, přestože si to všichni přáli: koncentrovat lékařskou péči do velkých nemocnic. Zrušit část malých špitálů nebo je změnit na léčebny dlouhodobě nemocných je totiž politická sebevražda.

FOTO, VIDEO: Vojáci děkovali dárcům krve

Jablonec n. N. - Plukovník liberecké protichemické obrany Karel Navrátil a vojenský kaplan Petr Šabaka byli ve středu čestnými ambasadory při předávání zlatých, stříbrných a bronzových medailí Dr. Janského bezpříspěvkovým dárcům krve z Jablonecka, které organizuje Český červený kříž Jablonec

Při volbě prezidenta mohou rozhodovat i o hazardu

Jablonec n. N. – 4666 obyvatel Jablonce n. N. podepsalo petici za pořádání referenda o hazardu ve městě.

Liberec spustil smršť gólů v prodloužení, Jablonec doma otočil

Jablonec n. N., Liberec – Shodně splnili povinnost a postupují v tuzemském poháru dál. Jednoduché to ale nebylo.