Jablonec n. N. - Bříšku fanoušci soupeře nerozhodili

13.3.2017

Vlci hrají proti Táboru teď domaFoto: Březinová Dagmar

V Táboře vítězně !
HC Tábor : HC Vlci 1 : 2
Výsledky prvního kola play off určily jako soupeře pro jablonecké Vlky celek Tábora. Úvodní zápas je čekal na ledě soupeře a favoritem byl domácí celek. Před téměř dvěma tisícovkami diváků se od prvních minut hrál rychlý, bojovný hokej a Vlci v něm za svým soupeřem v ničem nezaostávali. A protože obrany obou týmů pracovaly bezchybně, branky se diváci v úvodní části nedočkali. Respektive branky, která by platila. Po dělovce jabloneckého Pavlů se totiž kotouč odrazil se vší pravděpodobností od vnitřní konstrukce branky a vyletěl daleko do pole. Jablonečtí hráči sice zvedali ruce, sudí ale rozpažil a hrálo se dál. Jak se říká – gól je, když ho uzná rozhodčí!
Vlky ale tato situace nezlomila, srdnatě bojovali, a tak byl v Táboře k vidění špičkový druholigový hokej. Domácí hnáni fanoušky měli mírnou převahu, Vlci ale kontrovali rychlými výpady a obětavou obranou. Při jednom takovém výpadu byl před domácí brankou faulován unikající Bříška a sudí nařídil trestné střílení. Bříška se nenechal rozhodit ohlušujícím pískotem domácích fanfů a s přehledem domácího brankáře „vymíchal" a bekhendovou střelou poslal Vlky do vedení.

Těsné vedení si pak hosté udrželi do konce druhé části a bylo jasné, že v posledním dějství se dá očekávat nelítostná bitva. A bylo tomu tak. Domácí se tlačili do útoku, hosté obětavě bránili a hrozili rychlými výpady. Ve 49. minutě poslal Homollka kolmicí do úniku Frka a ten střelou z vrcholu pravého kruhu na vzdálenější tyč zvýšil na 2 : 0 pro Vlky. Domácí se snažli ze všech sil výsledek zvrátit, tři minuty před koncem odvolali brankáře a po půl minutě snížili na rozdíl jediné branky.

V power play pokračovali i nadále, obětavě bránící Vlci si však už těsný brankový rozdíl uhájili a vezou si tak velmi cenné vítězství z ledu soupeře. Na svůj výborný výkon a výsledek budou chtít navázat v úterním klání už 14. března, na domácím ledě. Začátek je v 18 hodin a dá se očekávat výborný hokej a nelítostný boj.
Třetiny : 0 : 0, 0 : 1, 1 : 1
Vyloučení : 4 : 5 využití : 0 : 0
Branky: 58. Matušík (Boháč,Krátoška) - 38. Bříška (TS) , 49. Frk (Homolka)
Sestava Vlků: Stejskal (Bouška) – Moravec,Žalud,Čechura,Pavlů,Zeman,Pilař – Havlas,Bříška,nevyhoštěný – Mulač,Demel,Babec – Pulec,Homolka,Frk – Bílek,Hubáček,Gecko (db)