Řisuty dokázaly přerušit vítěznou sérii Vlků

TJ HC Řisuty : HC Vlci Jablonec 6:3

16.1.2017

Vlci v akci - ilustrační snímekFoto: Deník / Dagmar Březinová

V jedenácti zápasech za sebou odešli jako vítězové. Hořkost porážky přinesl ten dvanáctý. Vlkům nevyšel již vstup do utkání a na počátku druhé minuty poprvé inkasovali. Stalo se tak poté, co propadli na útočné modré a domácí z rychlého kontru skórovali.

Poté se hrál rychlý a pohledný hokej dvou vyrovnaných soupeřů. Jenže skórovali pouze domácí, když přidali druhý gól v přesilové hře minutu před koncem první části. To však nebyl okamžik, který rozhodl o osudu utkání. Ten měl teprve přijít. A k tomu po utkání vedoucí mužstva Vlků Josef Březina uvedl: "O přestávce bylo v kabině trochu dusno, pozměnilo se složení útoků a kluci šli na led s odhodláním zápas otočit. Jenže dvě chyby a bleskový úder domácích to nastavily jinak. Za minutu dvacet nám dali dvě branky vypadalo to hrozivě.."

BRANKÁŘI SE VYMĚNILI

Po čtvrté brance se nechal vystřídat Jirka Stejskal a do brány šel Boušan Martin Bouška. „Dokázali jsme se zvednout a do konce třetiny snížit na 4:2," zdůraznil naději ještě vedoucí týmu.

To byl výsledek, který stále dával Vlkům naději do poslední části hry. Hra v poli byla totiž vyrovnaná, častěji se dostávali do šancí hosté, jenže koncovka byla bídná. To Řinuty byly v produktivitě lepší.

PAK HRÁLI PŘESILOVKU

V podstatě každou nabídnutou šanci využili ke skórování. Bylo tomu tak i v 50. minutě, kdy pláchl hostující obraně Janeček a zvýšil skóre utkání na 5:2.

Šanci na korekci skóre a případný zvrat přinesla sedmiminutová přesilovka Vlků od 52. minuty zápasu. Po bitce vyfasoval domácí Náprstek trest ve hře, což znamená i vyloučení na pět minut a k tomu ještě dvouminutový trest.

Projevila se ale špatná koncovka Vlků, když nabídnutou výhodu využili pouze jednou po střele Havlase. Obrazem zmaru pak byla šestá branka v samotném závěru zápasu.

ZAČNOU V KLÁŠTERCI?

Bouška dokázal ztlumit střelu Havlůje po samostatném úniku. Jenže kotouč si vracející se Pilař srazil do vlastní branky. Vlkům tedy nezbývá, než zahájit novou sérii vítězství. To první by mohlo přijít již za týden na ledě Klášterce.

Třetiny: 2:0, 2:2, 2:1. Branky: 2.Slavíček (Janeček,Náprstek), 20.Matula (Čurilla), 21.Havlůj (Matula), 22.Náprstek (Kolařík,Janeček), 50.Janeček, 60.Havlůj (Kos) - 31.Pavlů (Demel), 33. Brokeš (Pilař), 58. Havlas (Demel).

Vyloučení: 6:7 , navíc Náprstek ( Ři.) trest ve hře , Hubáček a Demel (Jbc.) 10 minut osobní trest.

Vlci: Stejskal (22.Bouška) - Moravec ,Žalud, Čechura, Pavlů, Zeman, Pilař, Bílek, Hubáček - Demel, Bříška, Tondr - Nevyhoštěný, Havlas, Gecko - Mulač, Brokeš, Frk - Pulec, Homolka, Peřina

16.1.2017 VSTUP DO DISKUSE

Václav Helšus, herec a dramatik libereckého Divadla F. X. Šaldy

„Pořád se cítím jako ten kluk ze mlejna" říká herec Václav Helšus

Hnojte popelem

Zdrogovaný řidič ujížděl před policisty

Jablonec n. N., Liberec – V honičku se změnila běžná policejní kontrola v liberecké ulici Františkovská. Řidič skončil i s Audi A3 na střeše. Jablonečan měl platný zákaz řízení motorových vozidel a pozitivní test na drogy.

Město pod Ještědem umí přilákat filmaře

Liberec – Zájem filmových tvůrců o Liberec roste. Potvrzením tohoto faktu je i čerstvé a oficiální uznání, že je městem přátelským k filmařům. Zdejší filmová kancelář uspěla v celostátní konkurenci a dostala prestižní ocenění Film Friendly.

Čarodějnice již dorazily do lučanského útulku a další tipy, kam na "čarodky"

Jablonecko - /GALERIE, PŘEHLED/ Čarodějnice s mírným předstihem dorazily už ve čtvrtek do lučanského útulku Dášenka. Většina se jich bude pálit v neděli, proto přinášíme přehled akcí na Jablonecku a Semilsku. Půjdete s přáteli, s rodinou, s dětmi někam na „čarodky"? Nezapomeňte s sebou fotoaparát. Připravíme spolu unikátní galerii. Snímky pošlete na adresu jablonecky@denik.cz

Nařízení EU komplikuje historické bitvy

Frýdlant – Ke střelbě připravit – pal! Rekonstrukce historické bitvy je jedním z taháků Valdštejnských slavností ve Frýdlantě. Zatímco letošní bitva proběhne k plné spokojenosti návštěvníků, o další ročníky už povedou pořadatelé také bitvu, jenže papírovou.