Klášterec doposud prochází soutěží zcela suverénně, jakoby si hrál svoji samostatnou soutěž. Jenže Vlci již v prvním vzájemném zápase dokázali svého soupeře notně potrápit a prohráli až nešťastnou brankou dvě vteřiny před závěrečnou sirénou. A potrápit jej hodlali i tentokrát na domácím ledě.

Od úvodního hvizdu se tak hrál pěkný hokej, v němž se do menší převahy dostali hosté. Pomohlo tomu i vyloučení Šestáka ve 4. minutě, respektive Beránka o dvě minuty později. Obě oslabení však domácí odehráli velmi dobře a s výborně chytajícím Štěrbou za zády nenechali hosty převahu vyjádřit brankově.

První opravdu velikou šanci zápasu pak přinesla 10. minuta, kdy si šikovně přistrčili kotouč Měrtl s Šestákem a Beránkem, poslední jmenovaný však v ideální pozici pálil přímo do brankáře hostí Kaššáka.

Nevyužitá přesilovka 5 na 3

V 16. minutě pak přišla dvojnásobná přesilová hra Vlků a před Kaššákem se roztočil kolotoč. Jenomže i gólman hostí si pro tento zápas přibalil do báglu velkou formu, a když již došlo k tomu, že byl překonán, zaskočil jej na brankové čáře spoluhráč. A tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu s vědomím všech na stadionu, že asi mnoho branek v tomto zápase nepadne.

Ve druhé třetině pokračoval zápas v podobném duchu jako v té předchozí. Obě mužstva se snažila o útočný hokej, brankáři předváděli vynikající zákroky. Více jich však přibývalo na kontě domácího Štěrby, protože s přibývajícím časem měli hosté přeci jen kotouč častěji na svých holích a v útočném pásmu byli hodně nebezpeční.

Ve 31. minutě hrál Klášterec přesilovku, když na trestné lavici seděl za podražení Tomáš Měrtl, a bleskově ji využil. Stačilo jim pouhých 10. vteřin a po střele Kocka, kterou nešťastně tečoval domácí Petrmichl, šli do vedení.

Možnost zvýšit svůj náskok dostali hosté o pár minut později, kdy hráli dokonce ve dvojnásobné početní výhodě, domácí tým ale tuto přetěžkou situaci ustál. A stejná výhoda vzápětí přišla i na jeho stranu, na zužitkování dvojnásobné přesilovky měli Vlci více než minutu času. Opět se opakovala situace z první třetiny. Šance se rodily jedna za druhou, střely z hokejek domácích borců ale nacházely jenom připraveného Kaššáka. Před poslední částí hry vedl Klášterec 1:0 a před domácími hokejisty byl těžký úkol – zvrátit zápas na svoji stranu.

Zápas nabídl také šarvátku

Pokusil se o to svou střelou hned v úvodu Kapička, gólman hostí však byl dobře postavený a bez problémů kotouč udržel. Kapička jej při projíždění sekl a okamžitě vypukla za brankou hostí hromadná šarvátka, po které se zaplnily trestné lavice.

Přesilovku sice hosté nevyužili, nicméně ve 47. minutě se radovali podruhé. A situace jakoby kopírovala zápas Vlků s Řisuty. Nejprve velká šance domácích, ve které se ocitl Dan Stehno a vzápětí kontr s přečíslením a Martínek střelou po ledě překonal domácího brankáře.

Nadějné snížení před koncem

Naděje domácím borcům svitla v 53. minutě. V přesilové hře poslal Kapička zpoza branky nahrávku přesně na hůl Kadeřábka, a ten bekhendovou střelou překonal brankáře hostí.

Poté zredukoval domácí trenér své útočné formace a hrou na dvě pětky až do konce zápasu marně dobývali Vlci svatyni Klášterce. Na jeho těsné výhře nic nezměnila ani minutu trvající power play, ve které měl vyrovnání na holi Beránek.

Bohužel, v první chvíli mu kotouč přeskočil hokejku a následující slabší střela trefila pouze ležícího Kaššáka. Nejtěsnější výhru si tak odvážejí hosté, kteří ukázali, že jsou lídrem soutěže zaslouženě.

Štěrba zlikvidoval 48 střel soupeře

Nicméně stejně tak dokázali Vlci, že při troše střeleckého štěstí se mohl zápas vyvinout i opačně. Pravdou zůstává, že jednoznačně nejlepším mužem zápasu v domácím dresu byl „Eddie“ Štěrba, který kryl neuvěřitelných 48 střel soupeře a jen dvakrát inkasoval.

HC Vlci – HC Klášterec n. O.
1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branky: 53. Kadeřábek (Kapička) – 31. Kocek (Stehlík, Pražák), 48. Martínek (Kalinovič, Bečvář). Vyloučení: 11:9, využití: 1:1. Střely na branku: 35:50.
Jablonec: Štěrba – Beránek, Abraham, Pulec, Petrmichl, Zeman, Duda – Měrtl, Šesták, Stehno – Tondr, Kapička, Kadeřábek – Peřina, Brokeš, Šejnoha.