Jablonečtí hokejisté začali přátelská utkání velmi zostra. V úterý to deseti gólovou nadílkou odnesl Děčín. V pátek budou hostit Vrchlabí. Léto ještě ani zdaleka nekončí, hokejistů se však neúprosně blíží začátek nové sezóny a příprava vrcholí. Jablonečtí Vlci přivítali v přípravném zápase na svém ledě celek Děčína a nevedli si vůbec špatně.

Vlci nedali šanci

Od počátečního hvizdu udávali tón utkání a již první važnější šance domácích znamenala vedoucí branku. Jejím autorem byl po přihrávce Tomáše Demela Michal Nevyhoštěný a odstartoval tak pěkné střelecké představení.

O 3 minuty později totiž navýšil v přesilové hře skóre Mulač a do konce první části hry přidali další branky Bříška a opět Mulač. Dvě branky v početní výhodě v průběhu počáteční třetiny znamenali v této herní činnosti její stoprocentní úspěšnost!

Na ní navázali domácí hned v úvodu druhé části a v další přesilovce zvyšoval na 5:0 Martin Tondr, který od modré čáry propálil vše před sebou. Jablonečtí hráli v pohodě, lépe kombinovali a dokázali své šance také úspěšně zakončovat. Postupně přidali další branky Homolka, Lukáš Tondr a na 8 : 0 zvyšoval v čase 32: 49 Marek Frk. Ten stihl dopravit do soupeřovi sítě odražený kotouč od zadního mantinelu po vlastní střele .

Děčín alespoň korigoval výsledek

Teprve za tohoto stavu se dostali ke slovu také hosté, kteří snižovali v přesilovce Oliveriusem. Třetí část hry již nepřinesla tak pohledný hokej ze strany domácích, nicméně do výraznějších šancí svého soupeře nepustili.

Děčín sice přidal druhou branku do sítě domácího Boušky, jenže to se stalo až po té, co Homolka svým druhým gólem v utkání navyšoval skóre na 9:1 . Volání fanoušků po „desítce“ pak v 54. minutě vyslyšel Kamil Bříška a uzavřel tak gólový účet na konečných 10:2. Jabloneckým hokejistům se v přípravě zatím daří a další přátelský zápas sehrají již v pátek od 18 hodin s hokejisty z Vrchlabí.

Branky: 4. Nevyhoštěný (Demel), 7. Mulač (Brokeš, Zeman), 17. Bříška (Pavlů, Pilař), 18. Mulač, 26. Tondr M. (Frk, Zeman), 27. Homolka (Demel), 29. Tondr L. (Pulec), 33. Frk (Brokeš), 46. Homolka (Demel), 54. Bříška (Tondr, Pavlů) – 39. Oliverius (Buďa, Kaltenbeck), 49. Vacek.

Přesilovky: 9:3. Využití: 4:1.

HC Vlci Jablonec: Bouška - Pulec, Pilař, Čechura, Pavlů, Zeman, Tondr M. – Šulc, Bříška, Tondr – Nevyhoštěný, Demel, Homolka – Mulač, Prokeš, Frk – Švík.