Již z pohledu na skóre jednotlivých třetin je zřejmé, že jablonečtí druholigoví hokejisté rozhodli o své výhře pěti brankami ve druhé dvacetiminutovce. O tom, že to hostující hráči myslí se ziskem bodů vážně, přesvědčovali Vlci již v první třetině. V osmé minutě sice domácí využili clonících hráčů před Kysilkou a Hauer mu propálil puk mezi betony 1:0. Jinak to byli převážně hosté, kteří se dostávali do vyložených šancí, ale Kotrba, Mrňa nebo Tondr úspěšní nebyli.

Do druhé třetiny měli Vlci doslova raketový nástup a ve třetí minutě za pětadvacet vteřin dvěma brankami J. Kadeřábka a Tondra stav otočili na 2:1. Domácí svého trenéra, v Jablonci známého Carvana, donutili dokonce k oddechovému času, který se vyplatil vstřelením vyrovnávací branky po dalších třech minutách hry. Svěřenci trenéra Hamary však ve svém aktivním hokeji pokračovali i nadále, neustále lépe bruslili a vytvářeli i gólové šance. Ještě před uplynutím poloviny zápasu našel Měrtl před brankou domácích Lišku, který přehodil brankáře a Vlci šli opět do jednobrankového vedení. Šestatřicátá minuta rozhodla o rozhodujícím náskoku. Nejdříve hosté využili přesilovku a hned po rozehrání rozhodčí potrestal faul domácích trestným střílením, které Chamrád s jistotou proměnil 5:2.

Slabší chvilky v utkání si jablonečtí hokejisté vybrali v prvních osmi minutách závěrečné třetiny, když vědomi si tříbrankového náskoku pustili soupeře do tlaku, který snížil až na rozdíl jediné branky. Posledních deset minut zápasu Vlci odehráli s přehledem, Sokolovské k ničemu nepustili, a k vyrovnání jim nepomohla ani závěrečná power- play v poslední minutě hry. „Byli jsme, kromě úvodu třetí třetiny, lepším celkem, čímž jsme si tříbodový zisk zasloužili. Přiblížili jsme se k účasti play-off, o kterou budeme bojovat už ve středu na jabloneckém zimním stadionu s Českou Lípou,“ řekl Deníku po utkání trenér Vlků Tomáš Hamara.

Branky: 8. Hauer (Setíkovský), 27. Setíkovský (Kukla, Mudra), 43. Soukup (Kukla), 48. Mudra – 23. J. Kadeřábek (T. Kadeřábek, Petrmichl), 23. Tondr (Kotrba), 30. Liška (Měrtl), 36. Tondr (Kotrba, Liška), 36. Chamrád. Rozhodčí: Florián. Vyloučení: 8:4. Využití: 0:1. HC Vlci Jablonec: Kysilka - Müller, Pohl, Petrmichl, Zeman, Duda - J. Kadeřábek, T. Kadeřábek, Chamrád - Měrtl, Mrňa, Stehno - Tondr, Liška, Kotrba - Hertl, Češka.