NED Nymburk - HC Vlci 6:4

A domácí hráči toho umí náležitě využít. Vlci k utkání cestovali pouze se třemi pětkami, ostatní hráči pak dostanou příležitost v dalším zápase v Děčíně. Od počátku domácí celek využíval celou ledovou plochu a jabloneckým bekům dělali dost starostí. Okénka v jejich hře pak Nymburk přetavil ve vedoucí branku ve čtvrté minutě. A když o čtyři minuty později přidal druhou branku, vypadalo to s Vlky zle.

HC Vlci. Ilustrační snímek.
Vlci se tvrdě připravují, míří na led Nymburku a Děčína

Vlk se ale nevzdává. A tak v počátku desáté minuty hosté snížili. Šťastným střelcem byl Tůma. A protože to byla jeho premiérová trefa v jabloneckém dresu vyměřil mu pokladník Peřina pěknou taxu do týmové kasy. V první části hry pak již gól nepadl. Změna stavu přišla hned v úvodu druhého dějství, když na 2:2 srovnal Babec. Radost však hostům dlouho nevydržela a v polovině utkání domácí vedli opět o dvě branky.

Ani to však nebyl pro jablonecké borce pokyn na složení zbraní. Naopak. Nevyhoštěný ve 44. minutě snížil na rozdíl jediné branky. Domácí opět kontrovali a tři minuty před koncem utkání opět vedli o dva góly. Jenže vzápětí po jejich trefě přidal Babec svůj druhý gól v utkání a dvě minuty před závěrečnou sirénou to bylo opět jen o gól.

Body unikly Mšenu jen o vlásek

„Srovnat stav zápasu jsme se pokusili v minutové power play, ovšem ta nevyšla a domácí trefou do prázdné branky stanovili konečný stav na 6 : 4. Stínem utkání pak bylo zranění našeho Frka, který po zákroku domácího beka odjížděl z Nymburka s přeraženým předním zubem a tržnou ránou na ústech,“ uvedl k utkání vedoucí týmu Vlků Josef Březina.

Sestava Jablonce : Hosnedl (Petružálek) – Zeman, Tůma, Čechura, Pavlů, Pulec, Žalud – Mulač, Bříška,Tondr – Babec, Havlas, Nevyhoštěný – Homolka, Peřina, Frk
Třetiny: 2:1, 2:1, 2:2