VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Divadelní ochotníci předvedou celoroční práci při přehlídce

Josefův Důl - Divadelní spolek J. K. Tyl v Josefově Dole připravil 19. ročník Krajské postupové přehlídky vesnických divadelních souborů „ Josefodolské divadelní jaro 2009“.

6.5.2009
SDÍLEJ:

Divadelní soubor J. K. Tyl Josefův Důl na Tanvaldském člunkuFoto: Ludmila Abrhámová

Program:
Čtvrtek 7. května – 19.00
Slavnostní zahájení přehlídky. Divadelní soubor Vojan – Mladá haluz Desná hraje komedii Zdeňka Podskalského Žena v trysku století.
Pátek 8. května – 10.00 Divadelní spolek Krakonoš Vysoké nad Jizerou hraje komedii Jiřího Brdečky Limonádový Joe. Z důvodu náročné scény se představení odehraje v divadle Krakonoš ve Vysokém nad Jizerou, odjezd autobusu v 9 hodin od divadla v Josefově Dole.
Pátek 8. května – 15.15 Vernisáž výstavy „Divadelní opony – soubor reprodukcí malovaných opon zapůjčených z Muzea českého amatérského divadla v Miletíně.
Pátek 8. května – 16.00 Divadelní spolek Scéna Libochovice hraje komedii Michaela Frayna Dva z nás.
Pátek 8. května – 20.00 Divadelní soubor Frk Nová Ves nad Popelkou hraje veselohru Johanna Nepomuka Nestroye Zlý duch Lumpacivagabundus aneb Ludrácký trojlístek.
Sobota 9. května – 9.30 Sokol divadelní soubor Bozkov hraje veselohru Václava Klimenta Klicpery Ženský boj.
Sobota 9. května – 16.00 Divadelní spolek Havlíček Zákupy hraje scénickou montáž – komedie Jiřího M. Šimka To byl Hockewanzel.
Sobota 9. května – 20.00 Rádobydivadlo Klapý hraje divadelní hru Františka Hrubína Romance pro křídlovku.
Neděle 10. května – 9.30 Kulturní a divadelní spolek Jizeran Rakousy hraje situační komedii Jaroslava Koloděje Postel pro anděla.
Neděle 10. května – 15.30 Slavnostní zakončení přehlídky s oceněním nejlepších výkonů a nominací na národní přehlídku.
Po celou dobu přehlídky výstava Divadelní opony. Výstava reprodukcí padesáti malovaných opon. Obrazy jsou zapůjčeny z Muzea českého amatérského divadla v Miletíně. Výstava je umístěna ve sklepních prostorách josefodolského divadla.

Josefodolské divadelní jaro 2009

V letošním roce ve dnech 7. 5. 2009 – 10. 5. 2009 vyvrcholí Josefodolské divadelní jaro 2009 - 19. ročník Krajské postupové přehlídky venkovských divadelních souborů na Krakonošův divadelní podzim ve Vysokém n. J.
Přípravy letošního ročníku jsou již v plném proudu, ale vraťme se na začátek příprav. Každý rok již od začátku ledna mají členové přípravného výboru, ale i členové Divadelního spolku J. K. Tyl v Josefově Dole plné ruce práce, především té administrativní. Od počátku ledna se čile koresponduje, telefonuje, emailuje s ochotnickými spolky a soubory z blízkého i vzdálenějšího okolí Libereckého kraje a Českého středohoří. Plánují se a posléze uskutečňují drobné i větší opravy a úpravy divadelních prostor, nakupují se různé doplňky, ceny pro účastníky přehlídky, vyrábějí se dárečky a označení účastníků, objednává se a zajišťuje občerstvení pro soubory, seminaristy i návštěvníky divadla, organizuje se a domlouvá ubytování soutěžících a mimojosefodolských zájemců, oslovují se sponzoři a hosté. Jen na nic a na nikoho nezapomenout! Všichni členové našeho spolku jsou v plné pohotovosti a s povděkem přijímají každého dobrovolníka ochotného jakkoli pomoci při této prestižní události. Vždyť JDJ je součástí života obce Josefův Důl a prezentujeme se takto i daleko za hranicemi Libereckého kraje.
Zájem ochotnických spolků a souborů zúčastnit se Josefodolského divadelního jara každým rokem stoupá. Na letošní 19. ročník se přihlásilo rekordních osm souborů a několik spolků muselo z různých pracovních i osobních důvodů účast na přehlídce odříci. Program přehlídky je koncipován tak, aby mezi jednotlivými představeními proběhly odborné semináře. Semináře vede odborná porota, sestavená z profesionálních divadelníků. Seminářů se zúčastňují především soutěžící soubory, ale i zájemci z řad diváků.. Odborná porota v závěru přehlídky oceňuje jednotlivce i soubory a nominuje vítěznou inscenaci na Národní přehlídku Krakonošův divadelní podzim ve Vysokém n. Jizerou. Slavnostní zakončení přehlídky je veřejné a vždy probíhá s krátkým kulturním programem.
Jak jsem se již zmínila, zájem ochotníků o účast na JDJ je značný a letošní nabídka inscenací je zajímavá a pestrá. Každý divák si jistě vybere dle svého zájmu a vkusu.
Takže milovníci divadla, nezapomeňte až do neděle 10. května je v divadle v Josefově Dole svátek ochotnického divadla. Jste všichni srdečně zváni!
Hana Stuchlíková

6.5.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Liberecký okresní a krajský soud. Ilustrační foto.

Pět let za přeraženou páteř

BC Blesk Jablonec

Jablonečtí baseballisté vedou I. ligu

V Libereckém kraji přibylo v prvních měsících nejvíce turistů

Liberecký kraj – První tři měsíce tohoto roku přilákaly do Libereckého kraje rekordní počet návštěvníků. Důvodem byla zejména úspěšná zimní a lyžařská sezóna.

Čtyři návrhy kuchyně, která bude součástí obýváku

Manželé stojí před rozhodnutím, zda koupit byt. Bojí se totiž, že se jim do jedné místnosti nemůže vejít kuchyň, jídelní kout i obývák. Od toho je tu naše designérka Bára, která ukáže, že i na malém prostoru lze skloubit více funkcí.

RYCHLÁ SOUTĚŽ! Hrajte o vaření s "šéfem" Zdeňkem Pohlreichem

Liberec /SOUTĚŽ/ - Zapojte se s Deníkem do soutěží při Bosch Fresh Festivalu v Liberci!

Studenti berou děti na výlet. Každý může pomoct rohlíkem

Česká Lípa, Doksy - Studenti českolipské střední odborné školy a učiliště opět páchají dobré skutky. Tentokrát vzali děti z místního azylového domu Jonáš na výlet do zooparku. Podat pomocnou ruku lidem v nouzi může nyní každý, stačí si koupit rohlík.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies