VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Divadelní ochotníci předvedou celoroční práci při přehlídce

Josefův Důl - Divadelní spolek J. K. Tyl v Josefově Dole připravil 19. ročník Krajské postupové přehlídky vesnických divadelních souborů „ Josefodolské divadelní jaro 2009“.

6.5.2009
SDÍLEJ:

Divadelní soubor J. K. Tyl Josefův Důl na Tanvaldském člunkuFoto: Ludmila Abrhámová

Program:
Čtvrtek 7. května – 19.00
Slavnostní zahájení přehlídky. Divadelní soubor Vojan – Mladá haluz Desná hraje komedii Zdeňka Podskalského Žena v trysku století.
Pátek 8. května – 10.00 Divadelní spolek Krakonoš Vysoké nad Jizerou hraje komedii Jiřího Brdečky Limonádový Joe. Z důvodu náročné scény se představení odehraje v divadle Krakonoš ve Vysokém nad Jizerou, odjezd autobusu v 9 hodin od divadla v Josefově Dole.
Pátek 8. května – 15.15 Vernisáž výstavy „Divadelní opony – soubor reprodukcí malovaných opon zapůjčených z Muzea českého amatérského divadla v Miletíně.
Pátek 8. května – 16.00 Divadelní spolek Scéna Libochovice hraje komedii Michaela Frayna Dva z nás.
Pátek 8. května – 20.00 Divadelní soubor Frk Nová Ves nad Popelkou hraje veselohru Johanna Nepomuka Nestroye Zlý duch Lumpacivagabundus aneb Ludrácký trojlístek.
Sobota 9. května – 9.30 Sokol divadelní soubor Bozkov hraje veselohru Václava Klimenta Klicpery Ženský boj.
Sobota 9. května – 16.00 Divadelní spolek Havlíček Zákupy hraje scénickou montáž – komedie Jiřího M. Šimka To byl Hockewanzel.
Sobota 9. května – 20.00 Rádobydivadlo Klapý hraje divadelní hru Františka Hrubína Romance pro křídlovku.
Neděle 10. května – 9.30 Kulturní a divadelní spolek Jizeran Rakousy hraje situační komedii Jaroslava Koloděje Postel pro anděla.
Neděle 10. května – 15.30 Slavnostní zakončení přehlídky s oceněním nejlepších výkonů a nominací na národní přehlídku.
Po celou dobu přehlídky výstava Divadelní opony. Výstava reprodukcí padesáti malovaných opon. Obrazy jsou zapůjčeny z Muzea českého amatérského divadla v Miletíně. Výstava je umístěna ve sklepních prostorách josefodolského divadla.

Josefodolské divadelní jaro 2009

V letošním roce ve dnech 7. 5. 2009 – 10. 5. 2009 vyvrcholí Josefodolské divadelní jaro 2009 - 19. ročník Krajské postupové přehlídky venkovských divadelních souborů na Krakonošův divadelní podzim ve Vysokém n. J.
Přípravy letošního ročníku jsou již v plném proudu, ale vraťme se na začátek příprav. Každý rok již od začátku ledna mají členové přípravného výboru, ale i členové Divadelního spolku J. K. Tyl v Josefově Dole plné ruce práce, především té administrativní. Od počátku ledna se čile koresponduje, telefonuje, emailuje s ochotnickými spolky a soubory z blízkého i vzdálenějšího okolí Libereckého kraje a Českého středohoří. Plánují se a posléze uskutečňují drobné i větší opravy a úpravy divadelních prostor, nakupují se různé doplňky, ceny pro účastníky přehlídky, vyrábějí se dárečky a označení účastníků, objednává se a zajišťuje občerstvení pro soubory, seminaristy i návštěvníky divadla, organizuje se a domlouvá ubytování soutěžících a mimojosefodolských zájemců, oslovují se sponzoři a hosté. Jen na nic a na nikoho nezapomenout! Všichni členové našeho spolku jsou v plné pohotovosti a s povděkem přijímají každého dobrovolníka ochotného jakkoli pomoci při této prestižní události. Vždyť JDJ je součástí života obce Josefův Důl a prezentujeme se takto i daleko za hranicemi Libereckého kraje.
Zájem ochotnických spolků a souborů zúčastnit se Josefodolského divadelního jara každým rokem stoupá. Na letošní 19. ročník se přihlásilo rekordních osm souborů a několik spolků muselo z různých pracovních i osobních důvodů účast na přehlídce odříci. Program přehlídky je koncipován tak, aby mezi jednotlivými představeními proběhly odborné semináře. Semináře vede odborná porota, sestavená z profesionálních divadelníků. Seminářů se zúčastňují především soutěžící soubory, ale i zájemci z řad diváků.. Odborná porota v závěru přehlídky oceňuje jednotlivce i soubory a nominuje vítěznou inscenaci na Národní přehlídku Krakonošův divadelní podzim ve Vysokém n. Jizerou. Slavnostní zakončení přehlídky je veřejné a vždy probíhá s krátkým kulturním programem.
Jak jsem se již zmínila, zájem ochotníků o účast na JDJ je značný a letošní nabídka inscenací je zajímavá a pestrá. Každý divák si jistě vybere dle svého zájmu a vkusu.
Takže milovníci divadla, nezapomeňte až do neděle 10. května je v divadle v Josefově Dole svátek ochotnického divadla. Jste všichni srdečně zváni!
Hana Stuchlíková

6.5.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jablonecký deník. Ilustrační foto.

KRÁTCE: Co se děje na Jablonecku? Přečtěte si stručný přehled

Mapa exekucí – Liberecký kraj

Exekuce. Liberecký kraj je třetí nejhorší

Strážníci opět kontrolovali cyklisty u přehrady

Jablonec n. N. – I letos se strážníci MP Jablonec s Týmem silniční bezpečnosti vydali k přehradě, aby v preventivní akci kontrolovali povinnou výbavu kol a užívání ochranné helmy.

V nemocnici chtěla objet závoru, skončila na chirurgii

Jablonec n. N. – Mladá řidička jela v úterý odpoledne s motocyklem bez přidělené registrační značky do areálu nemocnice.

Zoo hledá historické fotky se slony

Liberec – Máte doma fotku vaší babičky, jak pózuje před slony v liberecké zoo? Teď máte příležitost se podělit o tento rodinný skvost i s ostatními.

Extraligová posila Vlků zazářila

Jablonec n. N. – Extraligová posila Vlků zazářila. Nová hokejová sezóna se neúprosně blíží a v plné přípravě jsou také jablonečtí Vlci. Čeká je osm přátelských utkání. K tomu prvnímu si pozvali celek Nymburka. Ten je na ledě o týden déle než Vlci a bylo to v úvodu zápasu znát.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení