VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Festival Jeden svět odstartují Alaverdi

Jablonec n. N. - Další ročník festivalu dokumentárních filmů Jeden svět opět míří na sever Čech. Obsadí také Klub Na Rampě.

4.4.2013
SDÍLEJ:

AlaverdiFoto: archiv

Spolu s festivalem dokumentárních filmů Jeden svět se koná i v Jablonci řada dalších akcí. Od koncertů až po besedy.Ještě před oficiálním zahájením v sobotu 6. dubna se v jeho rámci uskuteční den předem od 20 hodin koncert litevského souboru Alaverdi. V Praze působící litevské trio Alaverdi se na české scéně objevilo zčistajasna.

„Kapela vznikla v opuštěné huti nedaleko Vilniusu z prosté potřeby šířit do světa pozitivní vibrace. Neservírují ovšem dobro v rukavičkách, nýbrž velice zostra," líčí dramaturgyně Klubu Na Rampě Milena Bauerová.

Publikum si na koncertě vyslechne i simulaci velrybího zpěvu či sborové jogínské „óm". „To všechno žánrově kdesi na pomezí punku a hardcore a většinou hodně rychle. Odtud pochází i specifický žánr mantracore, tedy spojení textů podobných krátkým mantrám s razantní hudbou," doplnila Bauerová. Jako první ten večer zahraje jablonecká rocková kapela Nůž.

Zahajovací večer festivalu vypukne na Rampě 6. dubna v 19.30. Uskuteční se beseda s Martinem Mikešem z občanského sdružení Kedjom-Keku. Hovořit se bude o africkém Kamerunu i o stavění škol pro africké děti. Hudbu obstará multiinstrumentalista Petr Wajsar ze skupiny Hi-fi a DJ Adelight a další.

Pondělí až středa projekce filmů

V pondělí 8. dubna se budou promítat filmy Pevnost a Po zemi, po moři. Den nato dorazí zajímaví hosté: dokumentaristka Olga Sommerová a olympijská medailistka Věra Čáslavská. V 17 hodin začíná projekce dokumentu Věra 68, který Sommerová o Čáslavské natočila. Následuje beseda s oběma ženami. Od 20.30 je na programu norský dokument Na sever od slunce.

Středa přinese v 17.30 dánský film Polibek od Putina a besedu se senátorem Jaromírem Štětinou. Ve 20 hodin následují snímky Rybolidi a Na divokém severu. Ty doplní beseda s Vlastou Vyčichlovou z organizace Anaon.

Zakončení Jednoho světa na Rampě se ponese v bluesovém duchu. Ve čtvrtek 11. dubna ve 20 hodin vystoupí americký blues rockový projekt kytaristy Tonyho Spinnera, známého mimo jiné ze spolupráce s americkou kapelou Toto.

Autor: Redakce

4.4.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Největší část zabere parkovací dům s kapacitou až 478 míst. V odbavovací hale bude čekárna, pokladny, úschovna zavazadel, toalety a rychlé občerstvení. Z pasáže ze Žitavské ulice budou přístupné komerční prostory jako kavárna či pekařství, zatímco v patře
3

Už za dva roky by mělo autobusové nádraží dostat novou podobu

Letní louka u jabloneckého bazénu

Bazén dostane novou střechu

Holky se rvaly, až vlasy lítaly. Padaly i facky a další krátké krimi zprávy

Jablonec n. N. – V Jablonci je rušno. Mladá žena chtěla spáchat sebevraždu, muže bili a kopali do hlavy, hoky se zase nepohodly a tahaly se za vlasy.

Pravidla pálení nejen čarodějnic

Liberecký kraj - Jaro patří k obdobím, kdy lidé pracují na svých zahradách a zahrádkách. Proto jsou jarní měsíce každoročně spjaty s pálením biologického odpadu - listí, větví, rostlinného odpadu apod. Z hlediska pohledu požární ochrany je tato činnost spojena se zvýšeným rizikem vzniku požáru.

Voda z vlastní studny - na kolik přijde

Pokud máme příhodné podmínky na zahradě nebo jiném pozemku pro vybudování studny (o potřebných podmínkách pro stavbu studny jsme psali zde) a jsme rozhodnuti studnu zřídit, udělejme si nejprve velmi přibližnou kalkulaci, na kolik to všechno přijde.

Poradny pro závislé řeší krize hlavně u patologických hráčů

Liberecký kraj - Již dvacet let zdarma pomáhají druhým se závislostmi. Mezi jejich klienty v devíti poradnách po Libereckém kraji převažují gambleři. V České Lípě nyní došlo k přestěhování poradny.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies