VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na pivo, na koncert, ale i za historickými auty

Jablonecko – Kam na výlet? Jak se pobavit a zažít něco výjimečného? Máme pro vás tipy na víkend. Vybere si určitě každý, dospělí i rodina s dětmi.

18.7.2014 1
SDÍLEJ:

Salsa v TOPDANCE s Pavlem Šimkem.Foto: Martin Kubišta

Pokud nevíte, co dělat o víkendu, nezoufejte. Přinášíme vám pár tipů, kam na výlet. Máte chuť poslechnout si dobrou hudbu nebo byste raději vyrazili do raného středověku? Výběr je pouze na vás.

Pivní slavnosti.Harrachovské 
pivní slavnosti

Sobota 19. 7. – Harrachov, areál harrachovské sklárny a minipivovaru Novosad

Vstupné – 150 korun pro dospělé, pro děti 20 korun, pro předškolní děti zdarma

Z vlakového nádraží Harrachov do areálu Sklárny Harrachov bude zajištěna autobusová doprava zdarma.

Po celý sobotní den budete mít široký výběr z nabídky piv z místního minipivovaru, ale také okolních pivovarů v rámci Libereckého kraje. V ceně vstupného bude možné zavítat do provozu nejstarší činné sklárny v Česku s příležitostí vyzkoušet si foukání skla. Pro děti budou připraveny dětské dílny, kde si budou moct vyrobit vlastní dárkové předměty (sklenice, mozaiky, obrázky ad.), dále skákací hrad, stánky s dobrotami a hračkami.

V programu slavností nebude chybět vystoupení hudebních kapel. Vystoupí zde například ATMO music, ABBA Rock Show, Krucipüsk, Adam Mišík a další. Na slavnostech bude samozřejmě připraveno i občerstvení a různé soutěže (držení tupláku na čas, jízda na opilém kole, které zatáčí opačně, než řídí, pití piva na čas a hod sudem do dálky).

Závody veteránů.Veteránem 
za Krtečkem do hor

Sobota 19. 7. – Muzeum hraček v Jiřetíně pod Bukovou (sraz), Albrechtice k penzionu Permon (start – 13.00)

Vstupné – zdarma

Soutěžní jízda historických vozidel a hvězdicová jízda historických vozidel (do roku výroby 1985) krajem Jizerských hor začíná v sobotu v 9 hodin u Muzea hraček. Jednou ze zastávek veteránů bude Desná. Okolo 14 hodiny můžeme očekávat cca 40 aut, která budou přijíždět ve směru od Protržené přehrady.

U Riedelovy vily budou mít kontrolní stanoviště, kde splní určitý úkol. Cíl akce bude na asfaltovém oválu u fotbalového hřiště u Kamenice v Albrechticích v Jizerských horách, kde bude připraveno občerstvení, posezení, hudba a toalety. Vyhlášení výsledků hvězdicové jízdy a soutěžní jízdy historických vozidel bude v 18 hodin.

Jablonecké klarinetové kvarteto

Neděle 20. 7. Jablonec n. N., Tyršovy sady

Vstupné – zdarma

V rámci projektu Rok české hudby v Jablonci vystoupí v Tyršových sadech Jablonecké klarinetové kvarteto od 15 hodin. Kvarteto ve složení: 1. klarinet – Ondřej Štěpán, 2. klarinet Pavlína Müllerová, 3. klarinet Matěj Hájek a basklarinet Luboš Lachman rozezní Jablonec tóny swingu.

Monty Python.Monty Python živě (převážně)

Neděle 20. 7. – Jablonec n. N., kino Radnice

Vstupné – 250 Kč

V přímém přenosu z Londýna, po více než třiceti letech, můžete herce z legendární komediální skupiny Monty Python vidět znovu hrát, a to s moderním, aktuálním, pythonovským švihem. Akce se uskuteční v radničním kině od 20 hodin. Monty Python jsou po právu považováni za jedny z největších komiků všech dob. Ovlivnili celou generaci a způsobili revoluci ve světě komedie. Jejich netrpělivě očekávaný návrat je jednou z největších divadelních událostí roku 2014.

Petr Dopita

Sobota 19. 7. – Bedřichov – kostel sv. Antonína Paduánského

Vstupné – dobrovolné

V sobotu od 18 hodin se v kostele sv. Antonína Paduánského uskuteční další z řady koncertů Bedřichovského hudebního léta 2014. Své umění tentokrát předvede Petr Dopita. Vedle zpěvu se věnuje hře na neobvyklý nástroj – kanadskou pilu. Hraje na ni již od svých 11 let. Za tu dobu navštívil řadu zemí západní a střední Evropy, větší část USA či Japonsko. Se zpěvem i pilou vystupoval v mnoha televizních pořadech.

Válka v raném středověku – Dobývání XVI.

Sobota a neděle 19. – 20. 7. – Horní Vítkov u Chrastavy

Vstupné (celodenní) – 100 korun pro dospělé, pro děti 50 korun, pro rodiny 250 Kč, děti do výšky bitevní sekery zdarma

U Chrastavy bude připraven dvoudenní program, v němž nebude chybět ukázka obléhání dvorce z 12. století, dobová řemesla, vojenský tábor, rytířský i lučišnický turnaj a další. Na bitvu se můžete těšit v sobotu od 16:00 hodin a v neděli od 13:30 hodin. Projekt Curia Vitkov je pokus o vybudování volné repliky venkovského velmožského sídla. Na vyvýšené poloze nad vsí Horní Vítkov vzniká soubor objektů, které jsou typické pro tento typ raně středověkého sídla. Tento pozoruhodný objekt vybudovala před několika lety skupina nadšenců. Několikrát do roka se zde pořádají ukázky dobývání tvrze i výcviku římských legionářů.

Trosky.Návrat 
do středověku

Sobota 19. 7.  – hrad Trosky

Vstupné – pro dospělé 120 korun, pro děti 60 korun

Hrad Trosky si pro své návštěvníky připravil spoustu akcí na celé prázdniny. V sobotu od 18 do 23 hodin se všichni, kdo dorazí, mohou těšit na divadlo, šerm, sokolnické ukázky, fireshow a překvapení na závěr.

Čaj o páté – Služebníci

Sobota 19. 7. – zámek Sychrov – oranžerie

Vstupné – 150 korun

Tři monology, zpovědi tří významných mužů Francie z doby vlády Ludvíka XIII., kteří jsou přesvědčeni, že právě jejich čin nemůže být, než Bohem požehnán se uskuteční v zámecké oranžerii od 19:00 hodin. V podání divadla Inkognito představení potrvá 90 minut. Vzhledem ke kapacitě v oranžerii si lístky můžete rezervovat.

Salsa v TOPDANCE s Pavlem Šimkem.Salsa night

Sobota 19. 7. Jablonec n. N., U přehrady, TOPDANCE v areálu mincovny

Vstupné – 120 Kč (seminář + večer), 90 korun (večer)

V rámci večera bude pro úplné začátečníky otevřena miniškolička s Pavlem Šimkem od 19.30 do 20.30, na kterou naváže Salsa night až do 22.30 hodin. Pavel Šimek je novopečený dvojnásobný mistr České republiky 2014 v bachatě v párech a salse formace. Během večera se máme jistě na co těšit. Výuka je zaměřená na kubánskou salsu, zazní ale i bachata a jiné latinské tance.

Utíkej 66 km přírodou…

Sobota 19. 7. – Josefův Důl Peklo – hájovna

www.jizerskyultratrail.cz

1.ročník Jizerskohorského běhu Ultratrail. Běžecký závod jednotlivců a mixů.

8:00 START závodu, 10:00 otevření registrací na dětské závody, 10:00 otevření stánků s jídlem a nápoji, 11:00 začátek dětských závodů a reprodukovaná hudba pro děti, 13:00 vyhlášení dětských závodů, 14:00 předpokládaný doběh prvních závodníků, 17:00 vyhlášení vítězů, 17:30 začátek koncertu HULAPOP – Rock Revival band, 20:00 THE BROWNIES  – parádní funky, 22:30 ALEŠ BRIXI – akustický písničkář.

Lomnické kulturní léto 2014

Sobota a neděle 19. a 20. 7. – Lomnice nad Popelkou, Tylovo divadlo

Vstupné – 90 a 70 korun

Desetidenní hudebně dramatický festival pokračuje až do příštího víkendu. V sobotu večer od 19.30 premiéra opery Šaty, jaké svět neviděl , v neděli ve stejnou dobu začíná výběr toho nejlepšího od tanečního divadla BUFO s názvem Hejbejte se kosti moje.

Další tipy:

Zlatoolešnická pouť

Sobota a neděle 19. – 20. 7., Zlatá Olešnice

Komentovaná prohlídka kostela sv. Jakuba

Neděle 20. 7., Železný Brod

Veřejné závody v kanoistice

Sobota a neděle 19. – 20. 7., u Železného Brodu

Autor: Redakce

18.7.2014 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Otevřeného závodu pro jednotlivce se zúčastnili se dívky i chlapci. Velký zájem o aerobik stále trvá.
8

Aerobik opět zaplnil železnobrodskou halu

Jablonecká radnice. Ilustrační snímek

Jablonečtí zastupitelé budou jednat již ve čtvrtek

Skoro polovina krajských silnic je rozbitá. Pomáhají i sociální sítě

Jablonecko – Podpora na facebooku, internetová kampaň, petice v ulici… Lidé se snaží nějak upozornit na téma, které je trápí.

Dožínky se slavily i na zámku u Rohanů

Liberecký deník - Oslava úrody i práce těch, kteří se starají, aby bylo co na talíř. To byly krajské dožínky. Letos se konaly na nádvoří sychrovského zámku. Stejně tak jako v minulosti.

Opravy kostela podpoří i koncert houslisty Františka Lamače

Smržovka – Spolek Michael, město Smržovka a místní farnost vás srdečně zvou na houslový koncert Františka Lamače ve středu 20. září od 18 hodin v kostele sv. Archanděla Michaela.

Vražda bosse podsvětí z roku 1996 nejspíš potrestána nebude

Vražda bosse tuzemského podsvětí Antonína Běly z roku 1996 nejspíš nebude potrestána. Státní zástupkyně Danuše Krejčová dnes při závěrečné řeči u Krajského soudu v Praze navrhla, aby soud obžalované Pavla Šrytra a Jána Kaca zprostil obžaloby. Zdůvodnila to tím, že existují pochybnosti o jejich vině a nelze s jistotou vyloučit, že čin spáchal někdo jiný.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení